• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Louise Fletcher Death: অস্কাৰ বিজয়ী প্ৰখ্যাত অভিনেত্ৰী লুইছ ফ্লেচাৰ আৰু নাই ...

Louise Fletcher Death: অস্কাৰ বিজয়ী প্ৰখ্যাত অভিনেত্ৰী লুইছ ফ্লেচাৰ আৰু নাই ...

অস্কাৰ বিজয়ী অভিনেত্ৰী লুইছ ফ্লেচাৰৰ শুক্ৰবাৰে মৃত্যু হয়। তেওঁৰ বয়স আছিল ৮৮ বছৰ। তেওঁ ফ্ৰান্সৰ মণ্টডুৰাছত থকা তেওঁৰ ঘৰত মৃত্যুবৰণ কৰে।

অস্কাৰ বিজয়ী অভিনেত্ৰী লুইছ ফ্লেচাৰৰ শুক্ৰবাৰে মৃত্যু হয়। তেওঁৰ বয়স আছিল ৮৮ বছৰ। তেওঁ ফ্ৰান্সৰ মণ্টডুৰাছত থকা তেওঁৰ ঘৰত মৃত্যুবৰণ কৰে।

অস্কাৰ বিজয়ী অভিনেত্ৰী লুইছ ফ্লেচাৰৰ শুক্ৰবাৰে মৃত্যু হয়। তেওঁৰ বয়স আছিল ৮৮ বছৰ। তেওঁ ফ্ৰান্সৰ মণ্টডুৰাছত থকা তেওঁৰ ঘৰত মৃত্যুবৰণ কৰে।

  • Share this:
অস্কাৰ বিজয়ী অভিনেত্ৰী লুইছ ফ্লেচাৰৰ শুক্ৰবাৰে মৃত্যু হয়। তেওঁৰ বয়স আছিল ৮৮ বছৰ। তেওঁ ফ্ৰান্সৰ মণ্টডুৰাছত থকা তেওঁৰ ঘৰত মৃত্যুবৰণ কৰে। ডেডলাইনৰ মতে, লুইছৰ এজেণ্ট ডেভিদ শ্বলে কৈছিল যে তেওঁ পৰিয়ালটোৰ সৈতে আছিল। টোপনিৰ সময়ত তেওঁ শান্তিপূৰ্ণভাৱে মৃত্যুবৰণ কৰিছিল। কিন্তু ডেভিদে তেওঁৰ মৃত্যুৰ কাৰণ কোৱা নাই। ডেভিদে কৈছিল যে শুক্ৰবাৰে তেওঁ পৰিয়ালৰ সৈতে তেওঁৰ ঘৰৰ বিষয়ে কথা পাতিছিল।

ডেভিদ স্কলে কৈছিল যে লুইছ ফ্লেচাৰে তেওঁৰ পৰিয়ালক কৈছিল, "মই বিশ্বাস কৰিব নোৱাৰো যে মই মোৰ নিজৰ উন্নতিৰ বাবে ইমান খিনি সৃষ্টি কৰিছোঁ।" তেওঁ টিভি আৰু চিনেমা দুয়োটাতে যথেষ্ট জনপ্ৰিয়তা অৰ্জন কৰিছিল।

লুইছ ফ্লেচাৰে ১৯৯৬ চনত 'পিকেট ফেঞ্চ' আৰু ২০০৪ চনত 'জোন অফ আৰ্কেডিয়া'ত এটা কেমিঅ' কৰিছিল। এই দুয়োখন চলচ্চিত্ৰই এমি বঁটা লাভ কৰিছিল। লুইছে ১৯৭৫ চনত 'ৱান ফ্লেভ অভাৰ দ্য কুকু নেষ্ট'ত ষড়যন্ত্ৰকাৰী নাৰ্ছ ৰাচ্চৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছিল। তেওঁ এই চৰিত্ৰটোৰ বাবে অস্কাৰ বঁটা লাভ কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি