உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Tokyo Olympics, Hockey: দুৰ্দান্ত প্ৰদৰ্শন ! আয়োজক জাপানক পৰাস্ত কৰি ভাৰতীয় পুৰুষ দলে সাব্যস্ত কৰিলে ক্ৰমাগত তৃতীয়টো জয়...

    Tokyo Olympics, Hockey: দুৰ্দান্ত প্ৰদৰ্শন ! আয়োজক জাপানক পৰাস্ত কৰি ভাৰতীয় পুৰুষ দলে সাব্যস্ত কৰিলে ক্ৰমাগত তৃতীয়টো জয়...

    শুকুৰবাৰে ভাৰতে আয়োজক জাপানক (India beat Japan) ৫-৩ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰে। (AP)

    শুকুৰবাৰে ভাৰতে আয়োজক জাপানক (India beat Japan) ৫-৩ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰে। (AP)

    Tokyo Olympicsৰ কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰা ভাৰতীয় হকী দলটোৱে (Indian Hockey Team) সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন অব্যাহত ৰাখিছে। শুকুৰবাৰে ভাৰতে আয়োজক জাপানক (India beat Japan) ৫-৩ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰে।

    • Share this:
    Tokyo Olympicsৰ কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰা ভাৰতীয় হকী দলটোৱে (Indian Hockey Team) সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন অব্যাহত ৰাখিছে। শুকুৰবাৰে ভাৰতে আয়োজক জাপানক (India beat Japan) ৫-৩ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰে।

    ভাৰতৰ হৈ চিমৰণজিৎ সিং, চামছেৰ সিং আৰু নীলকান্ত শৰ্মাই ১-১ গ'ল কৰে। গুৰজন্ত সিঙে ২ টা গ'ল কৰে। জাপানৰ হৈ তানাকা, ৱাটনাবে আৰু মুৰাটা কাজুমাই গ'ল কৰে। এইটো ভাৰতৰ একেৰাহে তৃতীয় জয়। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ হাতত পৰাজিত হোৱাৰ পিছত, ভাৰতীয় দলটোৱে এতিয়া স্পেইন, আৰ্জেণ্টিনাৰ পিছত জাপানক পৰাস্ত কৰিছে। আয়োজক জাপানে এই অলিম্পিকত এখনো মেচ জিকিব নোৱাৰিলে। ভাৰতীয় দলটোৱে যোৱা দুখন মেচ জিকাৰ পিছত উৎসাহ আৰু আত্মবিশ্বাসেৰে জাপানৰ বিৰুদ্ধে খেলিছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: