உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Kid Started Business in School : শিশুটোৱে ঘৰৰ পৰা পঢ়িবলৈ বিদ্যালয়লৈ গৈছিল, জিৰণিৰ সময়ত বিদ্যালয়তে ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিছিল ...

    Kid Started Business in School : শিশুটোৱে ঘৰৰ পৰা পঢ়িবলৈ বিদ্যালয়লৈ গৈছিল, জিৰণিৰ সময়ত বিদ্যালয়তে ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিছিল ...

    সাংকেতিক ছবি

    সাংকেতিক ছবি

    Kid Started Business in School : এজন আমেৰিকান তীক্ষ্ণ মনৰ শিশুৱেস্কুলত মুক্ত সময় উলিয়াই আৰু তেওঁৰ সহকৰ্মীসকলক ৱাফেল বিক্ৰী কৰি টকা উপাৰ্জন কৰি আছিল (Kid Started Business in School )।

    • Share this:
    শিশুৰ মনবোৰে কি কয় বুজি পোৱা কঠিন, যেতিয়া তেওঁলোকে ভাবে। সৰু মনলৈ নোযোৱাকৈ কিমান পৰিকল্পনা কৰা হয় আৰু সেইবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰাৰ নিজা উপায়ো তেওঁলোকে বিচাৰি পায়। একেধৰণৰ কাম এজন আমেৰিকান তীক্ষ্ণ মনৰ শিশুৱে কৰিছিল যি স্কুলত মুক্ত সময় উলিয়াই আৰু তেওঁৰ সহকৰ্মীসকলক ৱাফেল বিক্ৰী কৰি টকা উপাৰ্জন কৰি আছিল (Kid Started Business in School )।

    ঘটনাটো আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ বাতৰিচিকাগোত সংঘটিত হৈছিল। য'ত এজন কৌতুক অভিনেতাই টুইটাৰৰ জৰিয়তে এই শিশুটোৰ কাহিনী পৃথিৱীৰ সন্মুখত ৰাখিছিল। জেকি কুপাৰে কৈছিল যে ইলিয়াইল পাব্লিক স্কুলৰ এজন শিক্ষাৰ্থী তেওঁৰ বাবে নায়ক হৈ পৰিছে কাৰণ তেওঁ কম বয়সতে নিজৰ ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিছিল। এইটো এটা বেলেগ বিষয় যে তেওঁ নিজৰ ব্যৱসায়ৰ বাবে স্কুল এৰিব লগা হৈছিল।

    আপুনি শিশুটিৰ প্ৰতিভাক বিশ্বাস কৰিব লাগিব
    ডেইলী ষ্টাৰৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, শিশুটোৱে যোৱা ২টা শুক্ৰবাৰে বিদ্যালয়ৰ এটা খালী কোঠাত এটা ৱাফেল নিৰ্মাতা যন্ত্ৰ স্থাপন কৰিছিল আৰু ৱাফেল তৈয়াৰ কৰা আৰু ইয়াক তেওঁৰ সহকৰ্মীসকলক বিক্ৰী কৰা আৰম্ভ কৰিছিল। দুসপ্তাহৰ বাবে, বিদ্যালয় প্ৰশাসনে আনকি এই বিষয়ে নাজানিছিল, কিন্তু যেতিয়া তেওঁলোকে গম পালে, তেওঁলোকে সৰু ব্যৱসায়ীজনক এসপ্তাহৰ বাবে বিদ্যালয়ৰ পৰা নিলম্বিত কৰিলে। কৌতুক অভিনেতা জেকিৰ এই পোষ্টটো পঢ়ি মানুহে বহুত আনন্দ পাইছে আৰু তেওঁলোকে শিশুটোৰ সমৰ্থনত ভাল মন্তব্য কৰিছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: