உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Tokyo Olympics: টকিঅ' অলিম্পিকত Corona ! অলিম্পিক গাঁৱত পোৱা গৈছে প্ৰথমজন Covid আক্ৰান্ত...

    Tokyo Olympics: টকিঅ' অলিম্পিকত Corona ! অলিম্পিক গাঁৱত পোৱা গৈছে প্ৰথমজন Covid আক্ৰান্ত...

    টকিঅ' অলিম্পিকৰ ক্ৰীড়া গাওঁ (Tokyo Olympic Village)ত ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ প্ৰথম ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। টকিঅ' অলিম্পিক ২৩ জুলাইৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব।

    টকিঅ' অলিম্পিকৰ ক্ৰীড়া গাওঁ (Tokyo Olympic Village)ত ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ প্ৰথম ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। টকিঅ' অলিম্পিক ২৩ জুলাইৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব।

    টকিঅ' অলিম্পিকৰ ক্ৰীড়া গাওঁ (Tokyo Olympic Village)ত ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ প্ৰথম ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। টকিঅ' অলিম্পিক ২৩ জুলাইৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব।

    • Share this:
    টকিঅ' অলিম্পিকৰ ক্ৰীড়া গাওঁ (Tokyo Olympic Village)ত ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ প্ৰথম ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। টকিঅ' অলিম্পিক ২৩ জুলাইৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব। টকিঅ' অলিম্পিকৰ আয়োজকসকলে ক'ৰোনা সংক্ৰমিত বিষয়াজনক ১৪ দিনৰ বাবে কোৱাৰেণ্টাইন কৰাইছে। দুদিন আগতে, জাপানত এজন খেলুৱৈ আৰু পাঁচজন কৰ্মচাৰী ক'ৰোনাৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত হোৱা দেখা গৈছিল। ব্ৰাজিলিয়ান দল থকা হোটেলখনৰ আঠজন কৰ্মচাৰী সংক্ৰমিত হোৱা দেখা গৈছে। যোৱা এমাহ ধৰি টকিঅ'ত ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনা বৃদ্ধি পাইছে। ১৫ জুলাইত, টকিঅ'ত কৰোনা ভাইৰাছৰ ১,৩০৮ টা ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছিল।

    মাত্ৰ কেইদিনমান আগতে, জাপানৰ ৰাজধানী ট'কিঅ'ত ক'ৰোনাৰ ঘটনা বৃদ্ধি হোৱাৰ বাবে জৰুৰীকালীন অৱস্থা জাৰি কৰা হৈছিল। ছয় সপ্তাহৰ জৰুৰীকালীন অৱস্থা ২২ আগষ্টলৈকে বলবৎ থাকিব। মহামাৰী আৰম্ভ হোৱাৰ পিছত এইটো চতুৰ্থবাৰৰ বাবে, যেতিয়া টকিঅ'ত জৰুৰীকালীন অৱস্থা জাৰি কৰা হৈছে। উদ্যান, সংগ্ৰহালয়, থিয়েটাৰ আৰু বেছিভাগ দোকান আৰু ৰেষ্টুৰেণ্ট জৰুৰীকালীন অৱস্থাত নিশা ৮ বজাত বন্ধ কৰিবলৈ অনুৰোধ জনোৱা হৈছে।

    অলিম্পিক ভিলেজ চাৰি দিন আগতে খোলা হৈছিল
    অলিম্পিক গাওঁখন ১৩ জুলাইত মুকলি কৰা হৈছিল। খেল গাওঁখনৰ খেলুৱৈসকলৰ প্ৰতিদিনে ক'ৰোনা পৰীক্ষা কৰা হ'ব। খেলুৱৈসকলে দুটা কোভিড-19 অনুসন্ধান প্ৰতিবেদনৰ সৈতে জাপান পাব লাগিব আৰু যেতিয়া তেওঁলোক ইয়াত উপস্থিত হ'ব তেতিয়া আন এটা তদন্ত হ'ব। তেওঁলোকে গাওঁখনত mask পিন্ধিব লাগিব, আনকি তেওঁলোকক টিকাকৰণ কৰা হ'লেও। তেওঁলোকক সামাজিক দূৰত্ব, কোঠাত চিহ্নৰ সৈতে হাত ধোৱা আদিৰ দৰে বিষয়বোৰৰ বিষয়ে নিৰন্তৰ সোঁৱৰাই দিয়া হ'ব। ২৪ আগষ্টৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব পৰা পেৰালিম্পিকৰ বাবে অলিম্পিকত প্ৰায় ১১,০০০ খেলুৱৈ আৰু প্ৰায় ৪,৪০০ খেলুৱৈ উপস্থিত হ'ব বুলি আশা কৰা হৈছে। আন্তৰ্জাতিক অলিম্পিক সমিতিয়ে কৈছে যে গাওঁলৈ অহা ৮০% ৰো অধিক লোকে ভেকছিনৰ দুয়োটা পালি লাভ কৰিছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: