உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Father Ruins Son's Wedding: বিয়াৰ মণ্ডপতে শহুৰেকৰ সৈতে বোৱাৰীৰ দুৰ্বাদল কাজিয়া, খঙত টিঙিৰি-তুলা বোৱাৰীয়েকে শহুৰেকক ক'লে ক্ষমা খুজিবলৈ

    Father Ruins Son's Wedding: বিয়াৰ মণ্ডপতে শহুৰেকৰ সৈতে বোৱাৰীৰ দুৰ্বাদল কাজিয়া, খঙত টিঙিৰি-তুলা বোৱাৰীয়েকে শহুৰেকক ক'লে ক্ষমা খুজিবলৈ

    সাকেতিক ছবি

    সাকেতিক ছবি

    Father Ruins Son's Wedding: এজন পিতৃয়ে তেওঁৰ মৰমৰ পুত্ৰৰ বিয়া এনেদৰে নষ্ট কৰিলে যে কইনাগৰাকীয়ে এতিয়াও তাৰ বাবে শহুৰেকৰ ওপৰত খঙত টিঙিৰিতুলা হৈ আছে।

    • Share this:
    এজন পিতৃয়ে তেওঁৰ মৰমৰ পুত্ৰৰ বিয়া এনেদৰে নষ্ট কৰিলে যে কইনাগৰাকীয়ে এতিয়াও তাৰ বাবে শহুৰেক (Father In Law)ৰ ওপৰত খঙত টিঙিৰিতুলা হৈ আছে। বোৱাৰীয়েক (Daughter In Law)ৰ মতে শহুৰেক এই কাণ্ডৰ বাবে লজ্জিত হ'ব লাগে আৰু তাইৰ বিয়াৰ দিনটো নষ্ট কৰাৰ বাবে ক্ষমা বিচাৰিব লাগে, কিন্তু পুত্ৰই সেইটো একেবাৰে নিবিচাৰে। তেওঁ অনুভৱ কৰে যে তেওঁৰ দেউতাকে একো ভুল কৰা নাছিল, বৰং তেওঁক সমৰ্থনৰহে প্ৰয়োজন। দৰাচলতে ল'ৰা দেউতাকে তেওঁৰ পুত্ৰৰ বিয়াৰ দিনাই নিজৰ বিবাহ বিচ্ছেদৰ কথা ঘোষণা কৰিছিল (Father announce his divorce on son’s wedding), যাৰ ফলত কইনাৰ তেওঁৰ ওপৰত প্ৰচণ্ড খং উঠিছিল।
    বিবাহতে বিবাহ বিচ্ছেদ
    মানুহজনে ইতিমধ্যে সিদ্ধান্ত লৈছিল যে তেওঁ তেওঁৰ পুত্ৰৰ বিয়াৰ দিনা তেওঁৰ পত্নীক বিচ্ছেদ (Divorce) দিব। কাৰণ তেওঁৰ পত্নীয়ে তেওঁক তেওঁৰ জীৱনত কেতিয়াও অগ্ৰাধিকাৰ দিয়া নাছিল। গতিকে তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ পুত্ৰৰ বিয়ালৈ অপেক্ষা কৰিছিল আৰু তাৰ পিছত একেদিনাই তেওঁৰ পুত্ৰৰ জীৱনৰ আটাইতকৈ সুখী মুহূৰ্তটোক আটাইতকৈ বেয়া অভিজ্ঞতালৈ পৰিৱৰ্তন কৰিছিল। দেউতাকে অভিযোগ কৰিছিল যে তেওঁৰ পত্নীয়ে সদায় তেওঁৰ চাকৰিক তেওঁৰ তুলনাত অধিক গুৰুত্ব দিছিল। তেওঁৰ পুত্ৰৰ বিয়াৰ (Son's Wedding)দিনা, তেওঁ তেওঁৰ পত্নীক শেষবাৰৰ বাবে সুধিছিল যে তেওঁ তেওঁৰ চাকৰি আৰু স্বামী কোনটোক বাছনি কৰিব।তেওঁৰ পত্নীয়ে চাকৰিটো বাছনি কৰিছিল। যাৰ পিছত দেউতাকজনে সকলোৰে সন্মুখত বিচ্ছেদৰ কথা ঘোষণা কৰিছিল। শহুৰেকৰ এই কাণ্ডত খঙত ফাটি পৰে কইনা আৰু বিয়াৰ মণ্ডপতে শহুৰেকক তুলাধুনা দিয়ে।




    এতিয়া প্ৰশ্নটো হৈছে যে দেউতাকজনে এইটো সঠিক কৰিছিল নে? শহুৰেকৰ এই কাৰ্য্যত কইনাগৰাকী অত্যন্ত ক্ষুব্ধ হৈ পৰিছিল। কিন্তু একে সময়তে পুত্ৰ অৰ্থাৎ দৰাইই ইয়াক সঠিক বুলি বিবেচনা কৰে, তেওঁৰ দেউতাকৰ প্ৰতি সহানুভূতি আছে। এই সন্দৰ্ভত কইনাগৰাকীয়ে ৰেডিটত তাইৰ মতামত প্ৰকাশ কৰিছিল, সেয়েহে সকলোৱে নতুন কইনাক সমৰ্থন কৰিছিল। সকলোৱে বিশ্বাস কৰে যে তেওঁলোকৰ নিজৰ কাৰণত তেওঁলোকৰ পুত্ৰৰ বিয়াৰ দিনটো নষ্ট কৰাৰ কোনো অধিকাৰ নাই। পুত্ৰ আৰু বোৱাৰীৰ সুখৰ দিনটোত এনে ঘোষণা কৰি তেওঁ বিবাহৰ বিশেষ অনুষ্ঠানটো সম্পূৰ্ণৰূপে বিবাহ বিচ্ছেদৰ অনুষ্ঠানলৈ পৰিৱৰ্তন কৰিলে। পিছে আচৰিত কথাটো হৈছে বিবাহ বিচ্ছেদৰ পিছত দুয়োজনে পুনৰ ইজনে সিজনৰ সৈতে ডেটিং আৰম্ভ কৰিছে। এই কথা জানি বোৱাৰীৰ খং সপ্তম স্বৰ্গত উপনীত হৈছে।

    Published by:Manjumoni Borah
    First published: