মুখ্যপৃষ্ঠা »খবৰ »বিশ্ব »ফেচবুকৰ মূল কোম্পানীয়ে ১১ হাজাৰ কৰ্মচাৰীক বৰ্খাস্ত কৰিছে, ক্ষমা বিচাৰিছে জুকাৰবাৰ্গে ...

ফেচবুকৰ মূল কোম্পানীয়ে ১১ হাজাৰ কৰ্মচাৰীক বৰ্খাস্ত কৰিছে, ক্ষমা বিচাৰিছে জুকাৰবাৰ্গে ...

ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্ম ফেচবুকৰ মূল কোম্পানী মেটা প্লেটফৰ্মচ ইঙ্কে ১১ হাজাৰৰো অধিক কৰ্মচাৰীক চাকৰিৰ পৰা বহিষ্কাৰ কৰিছে। নতুন নিযুক্তি ইতিমধ্যে নিষিদ্ধ কৰা হৈছে।

ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্ম ফেচবুকৰ মূল কোম্পানী মেটা প্লেটফৰ্মচ ইঙ্কে ১১ হাজাৰৰো অধিক কৰ্মচাৰীক চাকৰিৰ পৰা বহিষ্কাৰ কৰিছে। নতুন নিযুক্তি ইতিমধ্যে নিষিদ্ধ কৰা হৈছে।

ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্ম ফেচবুকৰ মূল কোম্পানী মেটা প্লেটফৰ্মচ ইঙ্কে ১১ হাজাৰৰো অধিক কৰ্মচাৰীক চাকৰিৰ পৰা বহিষ্কাৰ কৰিছে। নতুন নিযুক্তি ইতিমধ্যে নিষিদ্ধ কৰা হৈছে।

  • Share this:
ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্ম ফেচবুকৰ মূল কোম্পানী মেটা প্লেটফৰ্মচ ইঙ্কে ১১ হাজাৰৰো অধিক কৰ্মচাৰীক চাকৰিৰ পৰা বহিষ্কাৰ কৰিছে। নতুন নিযুক্তি ইতিমধ্যে নিষিদ্ধ কৰা হৈছে। মাৰ্ক জুকাৰবাৰ্গে কালি তেওঁৰ কাৰ্যবাহী সকলৰ সৈতে এক বৈঠকত তেওঁলোকক ছাঁটাইৰ বাবে সাজু থাকিবলৈ কৈছিল।

মেটাৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া মাৰ্ক জুকাৰবাৰ্গে কয়, "আমি ইয়াত কেনেকৈ আহিলোঁ তাৰ দায়িত্ব লওঁ। মই জানো যে এইটো সকলোৰে বাবে কঠিন, আৰু যিসকল প্ৰভাৱিত হৈছে তেওঁলোকৰ বাবে মই দুঃখিত।"

৪ মাহৰ দৰমহা
ডব্লিউ.এছ.জে.-ৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, কোম্পানীৰ পৰা বাহিৰ হোৱাৰ পথ দেখুওৱা হ'বলগীয়া মেটা কৰ্মচাৰীসকলক ৪ মাহৰ দৰমহা দিয়া হ'ব। কোম্পানীটোৰ মানৱ সম্পদ মুৰব্বী লৰি গোলাৰৰ মতে, বৰ্খাস্ত কৰা কৰ্মচাৰীসকলক ক্ষতিপূৰণ হিচাপে ৪ মাহৰ দৰমহা দিয়া হ'ব।

এইবোৰ হৈছে কোম্পানীৰ ১৮ বছৰৰ ইতিহাসৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ ছাঁটাই, যিটো ২০০৪ চনত আৰম্ভ হৈছিল। কোম্পানীটোৰ দুৰ্বল বিত্তীয় অৱস্থা আৰু দুৰ্বল ত্ৰৈমাসিক ফলাফলৰ বাবে এই সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে।

ছাঁটাই কৰাৰ কিয় প্ৰয়োজন আছে?
মেটাৰ পৰ্টফলিঅ'ত ফেচবুক, ইনষ্টাগ্ৰাম আৰু হোৱাটছএপৰ দৰে মুখ্য সামগ্ৰী অন্তৰ্ভুক্ত আছে। কিন্তু ইয়াৰ মেটাভাৰ্চ ব্যৱসায়ত অধিক বিনিয়োগ কৰাৰ বাবে, কোম্পানীটোৰ বিত্তীয় অৱস্থা দুৰ্বল হৈ পৰে। যথেষ্ট বিনিয়োগ কৰিছিল, কিন্তু যদি কোনো ৰিটাৰ্ণ নাছিল, পৰিস্থিতি অধিক বেয়া হ'বলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। এনে পৰিস্থিতিত, মেটাত আপোনাৰ সামগ্ৰিক ব্যৱসায়ত ব্যয় হ্ৰাস কৰাৰ সিদ্ধান্ত লোৱাটো হৈছে এক দ্ৰুত পদক্ষেপ।

এতিয়ালৈকে ৬০ হাজাৰৰো অধিক চাকৰি হেৰুৱাইছে
ক্ৰাঞ্চবেছৰ এক প্ৰতিবেদনত অনুমান কৰা হৈছে যে ২০২২ চনত এতিয়ালৈকে প্ৰায় ৫২,০০০ প্ৰযুক্তি বিশেষজ্ঞ আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ কোম্পানীবোৰে হেৰুৱাব। যদি আজিৰ সংখ্যাও গণনা কৰা হয়, তেন্তে এই সংখ্যা ৬৩ হাজাৰতকৈ অধিক হ'ব।

শেহতীয়া বাতৰি