• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Euro Cup 2021: খেলপথাৰতে পৰিল ডেনমাৰ্কৰ খেলুৱৈ ক্ৰিষ্টিয়ান এৰিক্সন, লগে লগে স্থগিত খেল...চিকিৎসাধীন এৰিক্সনৰ অৱস্থা স্থিৰ !

Euro Cup 2021: খেলপথাৰতে পৰিল ডেনমাৰ্কৰ খেলুৱৈ ক্ৰিষ্টিয়ান এৰিক্সন, লগে লগে স্থগিত খেল...চিকিৎসাধীন এৰিক্সনৰ অৱস্থা স্থিৰ !

UEFAই এক বিবৃতিত কৈছে যে ক্ৰিষ্টিয়ান এৰিক্সনৰ পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি খেলুৱৈ আৰু বিষয়াসকলৰ এখন জৰুৰী বৈঠক অনুষ্ঠিত হৈছে। খেলুৱৈজনক চিকিৎসালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছে য'ত তেওঁৰ অৱস্থা স্থিৰ।

UEFAই এক বিবৃতিত কৈছে যে ক্ৰিষ্টিয়ান এৰিক্সনৰ পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি খেলুৱৈ আৰু বিষয়াসকলৰ এখন জৰুৰী বৈঠক অনুষ্ঠিত হৈছে। খেলুৱৈজনক চিকিৎসালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছে য'ত তেওঁৰ অৱস্থা স্থিৰ।

UEFAই এক বিবৃতিত কৈছে যে ক্ৰিষ্টিয়ান এৰিক্সনৰ পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি খেলুৱৈ আৰু বিষয়াসকলৰ এখন জৰুৰী বৈঠক অনুষ্ঠিত হৈছে। খেলুৱৈজনক চিকিৎসালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছে য'ত তেওঁৰ অৱস্থা স্থিৰ।

  • Share this:
ইউৰো কাপ ২০২১ ৰ খেল আৰম্ভ হৈছে। ইফালে শনিবাৰে নিশা ডেনমাৰ্ক আৰু ফিনলেণ্ডৰ মাজত খেলত এক শোকাৱহ ঘটনা সংঘটিত হয়। খেলখনৰ সময়ত ডেনমাৰ্কৰ খেলুৱৈ ক্ৰিষ্টিয়ান এৰিক্সন খেলপথাৰত পৰি যায়। চিকিৎসাজনিত জৰুৰীকালীন অৱস্থাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি খেলখন স্থগিত ৰখা হয়। এৰিক্সনৰ চিকিৎসা চলি আছে। ইয়াৰ মাজতে, তেওঁৰ দলৰ সহকৰ্মীসকলক খেলপথাৰত কান্দি থকা দেখা গৈছিল। বহুতো অনুৰাগীয়ে টিভিত ঘটনাটো প্ৰত্যক্ষ কৰি দুখ অনুভৱ কৰে।

খেলখনৰ সময়ত ৪৩ মিনিটত ২৯ বছৰীয়া তাৰকা খেলুৱৈ ক্ৰিষ্টিয়ান এৰিক্সন মূৰ্ছা যায়। তাৎক্ষণিক চিকিৎসা দল এটাক মাতি অনা হৈছিল আৰু তেওঁক চিকিৎসাৰ বাবে চিকিৎসালয়লৈ লৈ যোৱা হৈছিল। ডেনমাৰ্কে প্ৰথম মিনিটৰ পৰাই ফিনলেণ্ডত আধিপত্য বিস্তাৰ কৰিছিল। ফিনলেণ্ডৰ ৰবিন লাউডৰ ফাউলত তেওঁক হালধীয়া কাৰ্ড দেখুওৱা হৈছিল। খেলখন স্থগিত নোহোৱালৈকে ডেনমাৰ্কে ৮ টা শ্বট মাৰিছিল।

UEFAই এক বিবৃতিত কৈছে যে ক্ৰিষ্টিয়ান এৰিক্সনৰ পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি খেলুৱৈ আৰু বিষয়াসকলৰ এখন জৰুৰী বৈঠক অনুষ্ঠিত হৈছে। অধিক তথ্য প্ৰদান কৰা হ'ব। খেলুৱৈজনক চিকিৎসালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছে য'ত তেওঁৰ অৱস্থা স্থিৰ। ঘটনাটোৰ পিছত, সকলো ফালৰ পৰা এৰিক্সনৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা বিচৰা হৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: