• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • যাত্ৰী নহয়, ৩৭,০০০ ফুট উচ্চতাত বিমানতে টোপনি গ'ল দুজনকৈ পাইলট; পাৰ হৈ গ'ল লক্ষ্যস্থান

যাত্ৰী নহয়, ৩৭,০০০ ফুট উচ্চতাত বিমানতে টোপনি গ'ল দুজনকৈ পাইলট; পাৰ হৈ গ'ল লক্ষ্যস্থান

ইথিওপিয়ান এয়াৰলাইনছ হৈছে আফ্ৰিকাৰ আগশাৰীৰ কেৰিয়াৰ, যাৰ ১৩৮ খন বিমানৰ অপাৰেটিং ফ্লীট আছে যি আফ্ৰিকা আৰু সমগ্ৰ বিশ্বৰ প্ৰায় ১৩০ টা গন্তব্যস্থানলৈ উৰা মাৰে।

ইথিওপিয়ান এয়াৰলাইনছ হৈছে আফ্ৰিকাৰ আগশাৰীৰ কেৰিয়াৰ, যাৰ ১৩৮ খন বিমানৰ অপাৰেটিং ফ্লীট আছে যি আফ্ৰিকা আৰু সমগ্ৰ বিশ্বৰ প্ৰায় ১৩০ টা গন্তব্যস্থানলৈ উৰা মাৰে।

খবৰ অনুসৰি, বিমানখন অৱতৰণৰ বিন্দু পাৰ হৈ যোৱাৰ সময়ত আৰু অটোপাইলট সংযোগ বিচ্ছিন্ন হোৱাৰ সময়ত বিমানচালকসকল এটা অনবৰ্ড এলাৰ্মৰ দ্বাৰা সাৰ পাইছিল। এভিয়েচন হেৰাল্ডৰ মতে, প্ৰায় ৩০ মিনিটৰ পিছত, "সংযোগ বিচ্ছিন্ন কৰা ৱাইলাৰে কৰ্মচাৰীসকলক জগাই তুলিছিল, যিয়ে তাৰ পিছত ৰানৱেত সুৰক্ষিত অৱতৰণৰ বাবে বিমানখন কঢ়িয়াই আনিছিল।"

  • Share this:
যাত্ৰী হিচাপে আপুনি গাড়ীত টোপনি যোৱাৰ ফলত লক্ষ্যস্থান পাৰ হৈ যোৱাৰ অভিজ্ঞতা আছেনে? এইটো কিছু ব্যতিক্ৰম। আফ্ৰিকাৰ সৰ্ববৃহৎ এয়াৰলাইনৰ দুজন পাইলট নিয়ন্ত্ৰণৰত অৱস্থাতে টোপনি গৈছিল আৰু সোমবাৰে ইথিওপিয়াৰ ৰাজধানী আদিছ আবাবালৈ উৰা মাৰিবলৈ তেওঁলোকৰ খিৰিকী হেৰুৱাইছিল বুলি এক বিমান বাতৰি চাইটত প্ৰকাশ পাইছে।


এভিয়েচন হেৰাল্ডৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, ইথিওপিয়ান এয়াৰলাইনছৰ পাইলটসকলে যেতিয়া ৩৭,০০০ ফুট উচ্চতাত টোপনি গৈছিল চুডানৰ ৰাজধানী খাৰ্তুমৰ পৰা এটা বোয়িং ৭৩৭-৮০০ পৰিচালনা কৰি আছিল আৰু বিমান যান-বাহন নিয়ন্ত্ৰণৰ দ্বাৰা লক্ষ্যস্থানত উপনীত হ'ব পৰা নাছিল।


খবৰ অনুসৰি, বিমানখন অৱতৰণৰ বিন্দু পাৰ হৈ যোৱাৰ সময়ত আৰু অটোপাইলট সংযোগ বিচ্ছিন্ন হোৱাৰ সময়ত বিমানচালকসকল এটা অনবৰ্ড এলাৰ্মৰ দ্বাৰা সাৰ পাইছিল। এভিয়েচন হেৰাল্ডৰ মতে, প্ৰায় ৩০ মিনিটৰ পিছত, "সংযোগ বিচ্ছিন্ন কৰা ৱাইলাৰে কৰ্মচাৰীসকলক জগাই তুলিছিল, যিয়ে তাৰ পিছত ৰানৱেত সুৰক্ষিত অৱতৰণৰ বাবে বিমানখন কঢ়িয়াই আনিছিল।"



ইথিওপিয়ান এয়াৰলাইনছে নিশ্চিত নকৰে যে পাইলটসকল টোপনি গৈছিল, কিন্তু এক বিবৃতিত কোম্পানীটোৱে কৈছিল যে জড়িত ক্ৰু সদস্যসকলক তদন্ত ৰখাৰ বাবে নিলম্বিত কৰা হৈছে। "অনুসন্ধানৰ ফলাফলৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি উপযুক্ত সংশোধনমূলক ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হ'ব," বুলি এয়াৰলাইনটোৱে প্ৰকাশ কৰিছে।


ইথিওপিয়ান এয়াৰলাইনছ হৈছে আফ্ৰিকাৰ আগশাৰীৰ কেৰিয়াৰ, যাৰ ১৩৮ খন বিমানৰ অপাৰেটিং ফ্লীট আছে যি আফ্ৰিকা আৰু সমগ্ৰ বিশ্বৰ প্ৰায় ১৩০ টা গন্তব্যস্থানলৈ উৰা মাৰে। ২০২০ চনত ৯.৬ নিযুতৰো অধিক যাত্ৰী কঢ়িয়াই নিয়াৰ উপৰিও, ৰাজ্যিক মালিকানাধীন কেৰিয়াৰে কাৰ্গো সেৱাও পৰিচালনা কৰে, আফ্ৰিকা, ইউৰোপ আৰু এছিয়াৰ এয়াৰলাইনবোৰৰ সৈতে নিজা এভিয়েচন স্কুল আৰু কোড-শ্বেয়াৰ চলায়। ইয়াৰ ৱেবছাইটত প্ৰকাশিত পৰিসংখ্যা অনুসৰি, ২০১৯-২০ বিত্তীয় বৰ্ষত এয়াৰলাইনৰ ৰাজহ ৩.৭ বিলিয়ন ডলাৰ লৈকে আছিল।




সোমবাৰৰ যাত্ৰীবাহী বিমানখন খাৰ্তুমৰ পৰা আদিছ আবাবালৈ উৰা মাৰিছিল, যিটো পথত প্ৰায় দুই ঘণ্টা সময় লাগে। বিমানখনত কিমান জন যাত্ৰী আছিল সেয়া তাৎক্ষণিকভাৱে স্পষ্ট হোৱা নাছিল, কিন্তু বিন্যাসৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰি বোয়িং 737-800-ৰ ১৮৯ জন লৈকে যাত্ৰীৰ ক্ষমতা আছে। 737-800 হৈছে এক পুৰণি মডেল, যাক বোয়িংয়ে তেতিয়াৰ পৰা 737 মেক্স 8 ৰ সৈতে সলনি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছে, যি হৈছে ২০১৯ ৰ ইথিওপিয়ান এয়াৰলাইনছদুৰ্ঘটনাত জড়িত মডেল য'ত ১৫৭ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছিল।


সোমবাৰৰ ঘটনাসন্দৰ্ভত মন্তব্য কৰি এজন বিমান বিশেষজ্ঞ এলেক্স মাচেৰাছে কৈছিল যে পাইলটৰ ক্লান্তি ব্যাপক হৈ আছে আৰু বিমান ভ্ৰমণৰ ক্ষেত্ৰত এক ডাঙৰ বিপদ।


শ্ৰীযুত মাচেৰাছে টুইটাৰত কয়, "পাইলটৰ ক্লান্তি ব্যাপক বুলি সময়মতে স্মাৰক, এয়াৰলাইনস্পেকট্ৰামত এটা সমস্যা, কেতিয়াবা প্ৰণালীবদ্ধ, আৰু বিমান সুৰক্ষাৰ বাবে এক ডাঙৰ ভাবুকি।"

Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি