உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • ENG vs PAK: ইংলেণ্ড ক্ৰিকেট দলৰ ৩ গৰাকী খেলুৱৈ আৰু ৪ গৰাকী সহায়ক কৰ্মচাৰী Covid ত আক্ৰান্ত , বেন ষ্টোকছ হ'ব অধিনায়ক !

    ENG vs PAK: ইংলেণ্ড ক্ৰিকেট দলৰ ৩ গৰাকী খেলুৱৈ আৰু ৪ গৰাকী সহায়ক কৰ্মচাৰী Covid ত আক্ৰান্ত , বেন ষ্টোকছ হ'ব অধিনায়ক !

    England vs Pakistan Series: ৮ জুলাইৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব এদিনীয়া শৃংখলা (AP)

    England vs Pakistan Series: ৮ জুলাইৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব এদিনীয়া শৃংখলা (AP)

    ECBয়ে কৈছে যে শৃংখলাটো অনুসূচী অনুসৰি হ'ব। বেন ষ্টোকছ দললৈ উভতি আহিছে। তেওঁক এদিনীয়া আৰু টি-২০ দুয়োটা শৃংখলাৰ বাবে অধিনায়কৰ ভাৰ দিয়া হৈছে।

    • Share this:
    ইংলেণ্ড ক্ৰিকেট দলটোৱে এক ডাঙৰ বিপদৰ সন্মুখীন হৈছে। পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে এদিনীয়া শৃংখলাৰ (england Vs pakistan) দুদিন আগতে দলটোৰ তিনিজন খেলুৱৈ আৰু চাৰিজন সহায়ক কৰ্মচাৰীক ক'ৰোনা ইতিবাচক পোৱা গৈছিল। এনে ক্ষেত্ৰত, সকলো খেলুৱৈক কোৱাৰেণ্টাইনলৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছে। এদিনীয়া শৃংখলাটো ৮ জুলাইত আৰম্ভ হ'ব। অৱশ্যে, ইংলেণ্ড এণ্ড ৱেলছ ক্ৰিকেট ব'ৰ্ডে (ECB) কৈছে যে শৃংখলাটো অনুসূচী অনুসৰি হ'ব। বেন ষ্টোকছ দললৈ উভতি আহিছে। তেওঁক এদিনীয়া আৰু টি-২০ দুয়োটা শৃংখলাৰ বাবে অধিনায়কৰ ভাৰ দিয়া হৈছে।

    ইচিবিয়ে বিবৃতিটোত কৈছে, 'কৰোনাৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত হোৱা খেলুৱৈসকল প্ৰটোকলৰ অধীনত ৪ জুলাইৰ পৰা আইচোলেছন হৈ থাকিব। দলৰ আন খেলুৱৈসকলও তেওঁলোকৰ ওচৰত আছিল। তেওঁলোকেও আইচোলেছন হৈ থাকিব। কিন্ত সময়সূচী সলনি নহয়। বেন ষ্টোকছ দললৈ উভতি আহিছে আৰু তেওঁক অধিনায়ক বনোৱা হৈছে। পাকিস্তানে ভ্ৰমণটোত তিনিখন এদিনীয়া আৰু তিনিখন টি-২০ ৰ শৃংখলা খেলিব।

    ১৪ মাহৰ বাবে বায়' বাব'লত থকা খেলুৱৈসকল

    ইচিবিৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী টম হেৰিছনে কয়, "আমি সাৱধান হ'ব লাগিব যে ডেল্টা প্ৰকাৰৰ আগমনৰ লগে লগে বায়' বাব'লক ৰেহাই দিয়াৰ পিছত বিপদাশংকা বৃদ্ধি পাইছে। আমি খেলুৱৈ আৰু সহায়ক কৰ্মচাৰীৰ কল্যাণৰ বাবে প্ৰটোকলৰ নিয়ম প্ৰস্তুত কৰিছো।" তেওঁ কৈছে যে যোৱা ১৪ মাহত সকলোৱে সীমিত পৰিস্থিতিত যোগদান কৰিছে। আমি শৃংখলাটোৰ বাবে আন এটা দল গঠন কৰিবলৈ প্ৰস্তুতি চলাই আছো। ৪ আগষ্টৰ পৰা ভাৰতৰ সৈতে আছে ইংলেণ্ডৰ টেষ্ট শৃংখলা।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: