• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • পুত্ৰৰ কলেজ মাচুলৰ ধন সংগ্ৰহ কৰিবলৈ এলন মাস্কৰ প্ৰাক্তন প্ৰেয়সীয়ে নিলাম কৰিলে তেওঁলোকৰ পুৰণি ফটো, উপহাৰ

পুত্ৰৰ কলেজ মাচুলৰ ধন সংগ্ৰহ কৰিবলৈ এলন মাস্কৰ প্ৰাক্তন প্ৰেয়সীয়ে নিলাম কৰিলে তেওঁলোকৰ পুৰণি ফটো, উপহাৰ

এলন মাস্কৰ কলেজৰ দিনৰ পৰা জেনিফাৰ গ্বাইনৰ সৌজন্যত তেওঁৰ কলেজৰ প্ৰেমিকাৰ সৈতে ফটো ওলাইছে যি এতিয়া তেওঁৰ পুত্ৰৰ কলেজৰ পাঠদানৰ বাবে ধন সংগ্ৰহ কৰিবলৈ কেতিয়াও নেদেখা ফটোবোৰ বিক্ৰীৰ বাবে ৰাখিছে।

এলন মাস্কৰ কলেজৰ দিনৰ পৰা জেনিফাৰ গ্বাইনৰ সৌজন্যত তেওঁৰ কলেজৰ প্ৰেমিকাৰ সৈতে ফটো ওলাইছে যি এতিয়া তেওঁৰ পুত্ৰৰ কলেজৰ পাঠদানৰ বাবে ধন সংগ্ৰহ কৰিবলৈ কেতিয়াও নেদেখা ফটোবোৰ বিক্ৰীৰ বাবে ৰাখিছে।

গ্বাইনে ১৯৯৪ চনত এলন মাস্কক ডেট কৰিছিল যেতিয়া তেওঁলোক দুয়ো পেনচিলভেনিয়া বিশ্ববিদ্যালয়ত অধ্যয়ন কৰি আছিল আৰু সম্পৰ্কটো এবছৰ ধৰি চলিছিল। এলন মাস্কৰ ফটোৰ উপৰিও, তেওঁ গ্বাইনক দিয়া উপহাৰ আছে, যাৰ ভিতৰত আছে এলন মাস্ক স্বাক্ষৰিত জন্মদিনৰ কাৰ্ড, ১৪ কিঃগ্ৰাঃ সোণৰ নেকলেচ ইত্যাদি।

  • Share this:
এলন মাস্কৰ কলেজৰ দিনৰ পৰা জেনিফাৰ গ্বাইনৰ সৌজন্যত তেওঁৰ কলেজৰ প্ৰেমিকাৰ সৈতে ফটো ওলাইছে যি এতিয়া তেওঁৰ পুত্ৰৰ কলেজৰ পাঠদানৰ বাবে ধন সংগ্ৰহ কৰিবলৈ কেতিয়াও নেদেখা ফটোবোৰ বিক্ৰীৰ বাবে ৰাখিছে। বাতৰি অনুসৰি, গ্বাইনে ১৯৯৪ চনত এলন মাস্কক ডেট কৰিছিল যেতিয়া তেওঁলোক দুয়ো পেনচিলভেনিয়া বিশ্ববিদ্যালয়ত অধ্যয়ন কৰি আছিল আৰু সম্পৰ্কটো এবছৰ ধৰি চলিছিল। এলন মাস্কৰ ফটোৰ উপৰিও, তেওঁ গ্বাইনক দিয়া উপহাৰ আছে, যাৰ ভিতৰত আছে এলন মাস্ক স্বাক্ষৰিত জন্মদিনৰ কাৰ্ড, ১৪ কিঃগ্ৰাঃ সোণৰ নেকলেচ ইত্যাদি। নিলাম কৰা সামগ্ৰীৰ বৰ্ণনা অনুসৰি, গ্বাইন আৰু মাস্কে ১৯৯৪-১৯৯৫ চনৰ ছেমিষ্টাৰত ডেটিং আৰম্ভ কৰিছিল যেতিয়া তেওঁলোক দুয়ো পেনচিলভেনিয়া বিশ্ববিদ্যালয়ৰ কোৱাড্ৰেংগল ডৰ্মৰ 'স্প্ৰুচ ষ্ট্ৰীট' অংশত ৰেচিডেণ্ট এডভাইজাৰ (আৰএ) হিচাপে বাস কৰিছিল আৰু কাম কৰিছিল।


"এই ছবিখন পেনৰ কোৱাডত থকা মোৰ ডৰ্মৰ কোঠাত তোলা হৈছিল। ইলন সাধাৰণতে অতি সংৰক্ষিত আছিল, কিন্তু মাজে মাজে তেওঁ অতি মূৰ্খ হৈ পৰিব আৰু কেৱল মই তেওঁৰ সৈতে হাঁহিব বিচাৰিব। সেয়েহে মই তেওঁক প্ৰকৃততে হাঁহি থকা সংৰক্ষণ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিলো," গ্বাইনে এখন ফটোৰ বিষয়ে লিখিছিল য'ত মাস্কক মজিয়াত হাঁহি থকা দেখা গৈছিল আৰু তেওঁৰ ভৰি এখন টেবুলত উঠি আছিল।



মাস্ক আৰু গ্বাইনৰ এখন ফটো আছে যিখন মাস্কৰ মাক মায়ে মাস্কে তুলিছিল বুলি গ্বাইনে দাবী কৰিছে। "এলনৰ মাক (মায়ে মাস্ক) ফিলিত আমাক লগ কৰিবলৈ আহিছিল। তেওঁ আমাৰ এই ছবিখন কোৱাড্ৰাংগলৰ তলৰ অংশৰ এখন বেঞ্চত তুলিছিল - পেনচিলভেনিয়া বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ডাঙৰ ফ্ৰেছমেন ডৰ্ম। মই নিশ্চয় মায়েৰ পৰা এই প্ৰিণ্টটো পাইছিলো কিয়নো তেওঁৰ কেমেৰাই 'পুৰণি বিদ্যালয়' কমলা তাৰিখৰ মোহৰটো কোণত ৰাখিছিল। মোৰ মনত আছে, আমি তিনিওজনে 'টমি' সংগীত চাবলৈ এনৱাইচিলৈ যাবলৈ পৰিকল্পনা কৰি আছিলো - গোটেই ভ্ৰমণটো মায়েৰ পৰা এটা সুন্দৰ উপহাৰ আছিল - কিন্তু যেতিয়া আমি যাবলৈ সাজু হৈ আছিলো, এলনৰ গাড়ীত কিবা এটা ভাঙি গৈছিল," তাই লিখিছিল।


"টাইমলাইন টোকা ইয়াত– এলনে ১৯৯৪ চনত বৈদ্যুতিক গাড়ীবোৰ ভৱিষ্যতৰ পথ হোৱাৰ বিষয়ে কৈছিল। তেওঁ কৈছিল [ইভি] আন্দোলনৰ শীৰ্ষস্থানত থাকিব আৰু মই কেতিয়াও সন্দেহ কৰা নাছিলো যে তেওঁ তাত থাকিব – তেওঁ ইমান গুৰুত্বপূৰ্ণ আৰু ইমান নিশ্চিত যে বৈদ্যুতিক গাড়ী আহি আছে। সেয়েহে, সঁচাকৈয়ে, যোৱা ২৫ বছৰ ধৰি, মই জানিছিলো যে টেছলাই কাম কৰিবলৈ গৈ আছে আৰু ই সফল হ'ব। ইলনৰ আত্মবিশ্বাস আৰু স্পষ্টতাৰ বিষয়ে ইমান সংক্ৰামক কিবা আছে," বুলি গ্বাইনে লিখিছে।


জেনিফাৰ গ্বাইন কোন?


জেনিফাৰ গ্বাইন এতিয়া ৪৮ বছৰীয়া এগৰাকী মহিলা আৰু দক্ষিণ কেৰোলিনাত বাস কৰে। তেওঁ তেখেতৰ কলেজৰ প্ৰেমিকা এলন মাস্কৰ ফটোবোৰ নিলাম কৰি আছে যিয়ে তেওঁৰ পুত্ৰৰ মহাবিদ্যালয়ৰ পাঠদানৰ বাবে পুঁজি সংগ্ৰহ কৰে। তেওঁ কৈছিল যে এবছৰৰ ৰোমাঞ্চ মিঠা আছিল কিন্তু এলন মাস্ক বৰ মৰমীয়াল নাছিল। তেওঁ দাবী কৰিছিল যে এলন মাস্কে এলন মাস্কৰ প্ৰথম পত্নী জাষ্টিন উইলছনক তেওঁৰ পিঠিৰ পিছফালে দেখা আৰম্ভ কৰিছিল আৰু জেনিফাৰ আৰু মাস্কৰ ১৯৯৫ চনত বিচ্ছেদ হৈছিল যেতিয়া মাস্ক পালো অল্টোলৈ স্থানান্তৰিত হৈছিল।

Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি