• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • টুইটাৰত কৰ্মচাৰীসকলৰ পদত্যাগৰ বিশৃংখলতাৰ মাজতেই ইলন মাস্কৰ নতুন নীতিৰ প্ৰস্তাৱ

টুইটাৰত কৰ্মচাৰীসকলৰ পদত্যাগৰ বিশৃংখলতাৰ মাজতেই ইলন মাস্কৰ নতুন নীতিৰ প্ৰস্তাৱ

ইলন মাস্কে ড’নাল্ড ট্ৰাম্পৰ বাবে টুইটাৰত প’ল অৰ্থাৎ টুইটাৰ ভোট আৰম্ভ কৰিছে

ইলন মাস্কে ড’নাল্ড ট্ৰাম্পৰ বাবে টুইটাৰত প’ল অৰ্থাৎ টুইটাৰ ভোট আৰম্ভ কৰিছে

ইলন মাস্কে ড’নাল্ড ট্ৰাম্পৰ বাবে টুইটাৰত প’ল অৰ্থাৎ টুইটাৰ ভোট আৰম্ভ কৰিছে

  • Share this:
টুইটাৰৰ নতুন গৰাকী ইলন মাস্কে আজি টুইটাৰত সমল সংযমৰ বাবে তেওঁৰ পৰিকল্পনাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। কৰ্মচাৰীসকলে কোম্পানী ত্যাগ কৰাৰ এটা দিনৰ পাছতেই মাস্কে টুইটাৰৰ নতুন নীতিত বাক স্বাধীনতা দিয়া হ’ব কিন্তু উপলব্ধিৰ স্বাধীনতা দিয়া নহয় বুলি কয়।
টুইটাৰৰ বহু কৰ্মচাৰীয়ে বিগত ১৮ নৱেম্বৰত ইলন মাস্কৰ কামৰ প্ৰতি "কঠোৰ" আল্টিমেটামৰ দিয়াৰ পিছত পদত্যাগ কৰিছিল। মাস্কৰ অধিগ্ৰহণৰ পিছত এসপ্তাহৰ ভিতৰত কোম্পানীটোৰ কৰ্মশক্তি ইতিমধ্যে আধালৈ হ্ৰাস কৰা হৈছিল।

মাস্কৰ অধিগ্ৰহণৰ বাবে শেহতীয়া নীতি আপডেটৈড কৰি মাস্কে কয় যে ঘৃণামূলক টুইটবোৰ বিমুদ্ৰাকৰণ কৰা হ'ব।

 মাস্কে টুইট কৰি কয় যে, ‘‘নতুন টুইটাৰ নীতি হৈছে বাক স্বাধীনতা, কিন্তু উপলব্ধিৰ স্বাধীনতা নহয়। নেতিবাচক/ঘৃণামূলক টুইটবোৰ সৰ্বাধিক বিমুদ্ৰাকৰণ কৰা হ’ব, সেয়েহে টুইটাৰত কোনো বিজ্ঞাপন বা অন্যান্য ৰাজহ নাথাকিব। আপুনি টুইটটো বিশেষভাৱে বিচাৰি নোপোৱালৈকে বিচাৰি নাপাব, যিটো বাকী ইণ্টাৰনেটতকৈ পৃথক নহয়।’’

লগতে তেওঁ স্পষ্ট কৰি দিয়ে যে, এইটো কেৱল ব্যক্তিগত টুইটৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰযোজ্য, গোটেই একাউণ্টৰ ক্ষেত্ৰত নহয়।

মাস্কে টুইটাৰত বিগত বৰ্ষত কেপিটল হিংসাৰ পিছত ডনাল্ড ট্ৰাম্পৰ ওপৰত থকা টুইটাৰ বেন অৰ্থাৎ নিষেধাজ্ঞাটো ওলোটাই দিয়াৰ প্ৰতিশ্ৰুতিৰে এটা টুইটাৰ পোষ্ট কৰে য’ত তেওঁ লিখে যে যদি আমেৰিকাৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি ডনাল্ড ট্ৰাম্পৰ একাউণ্ট পুনৰ স্থাপন কৰা হয়। তেওঁ লিখে "ভক্স পপুলি, ভক্স দেই", এই লেটিন বাক্যাংশৰ অৰ্থ হৈছে, "মানুহৰ কণ্ঠস্বৰ হৈছে দেৱতাৰ কণ্ঠস্বৰ।"

ইলন মাস্কে ড’নাল্ড ট্ৰাম্পৰ বাবে টুইটাৰত প’ল অৰ্থাৎ টুইটাৰ ভোট আৰম্ভ কৰিছে। যদি ভোটত জিকে তেন্তে ড’লাল্ড ট্ৰাম্পৰ টুইটাৰ একাউন্ট পুনৰ সক্ৰিয় হ’ব বুলি তেওঁ জনায়। মন কৰিবলগীয়ে যে, বৰ্তমানলৈ ৬০ শতাংশই ট্ৰাম্পৰ পক্ষত ভোট দিছে। উল্লেখ্য যে ২০২১ চনত টুইটাৰত নিষিদ্ধ কৰা হৈছিল ড’নাল্ড ট্ৰাম্পক।

 কেইঘণ্টামান পূৰ্বে মাস্কে আন কেইবাটাও একাউণ্ট পুনৰ স্থাপন কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছিল। কিন্তু তেওঁ কৈছিল যে ট্ৰাম্পৰ বিষয়ে বৰ্তমানলৈকে কোনো সিদ্ধান্ত লোৱা হোৱা নাই।

মাস্কে কৰ্মচাৰীসকলক ‘‘উচ্চ তীব্ৰতা"ত দীঘলীয়া সময় কাম কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিবলৈ নাইবা তিনি মাহৰ পৃথকীকৰণ গ্ৰহণ কৰিবলৈ কোৱাৰ বাবে প্ৰেৰিত কৰ্মচাৰীৰ পদত্যাগৰ মাজত টুইটাৰে সোমবাৰৰ লৈকে ইয়াৰ কাৰ্যালয়সমূহ বন্ধ ৰাখিছিল। ব্লুমবাৰ্গৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, ইমেইলযোগে মাস্কে কৈছিল যে, টুইটাৰ সফল হ'বলৈ, "আমি অত্যন্ত কঠোৰ হ'ব লাগিব।’’

বহু কৰ্মচাৰীয়ে কৰা পদত্যাগৰ দ্বাৰা অবিচলিত হৈ মাস্কে কৈছিল যে ‘‘সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ লোকসকলহে ৰৈ আছে, সেয়েহে মই অতি চিন্তিত নহয়।’’ তেওঁ দাবী কৰিছিল যে প্লেটফৰ্মটোৱে ব্যৱহাৰত "আন এক সৰ্বকালৰ উচ্চতা" লাভ কৰিছে।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি