• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • টুইটাৰত ইলন মাস্কৰ পুনৰ ছাঁটাই অভিযান; সোমবাৰে আকৌ বৃহৎসংখ্যক কৰ্মচাৰীক চাকৰিৰ পৰা কৰা হ'ব বৰ্খাস্ত

টুইটাৰত ইলন মাস্কৰ পুনৰ ছাঁটাই অভিযান; সোমবাৰে আকৌ বৃহৎসংখ্যক কৰ্মচাৰীক চাকৰিৰ পৰা কৰা হ'ব বৰ্খাস্ত

এইবাৰ যি বৰ্খাস্ত কৰা হ’ব সেইটোৱে ব্যৱসায়ৰ বিক্ৰী আৰু অংশীদাৰীত্বৰ দিশত কাম কৰা লোকসকলক প্ৰভাৱিত কৰিব

এইবাৰ যি বৰ্খাস্ত কৰা হ’ব সেইটোৱে ব্যৱসায়ৰ বিক্ৰী আৰু অংশীদাৰীত্বৰ দিশত কাম কৰা লোকসকলক প্ৰভাৱিত কৰিব

এইবাৰ যি বৰ্খাস্ত কৰা হ’ব সেইটোৱে ব্যৱসায়ৰ বিক্ৰী আৰু অংশীদাৰীত্বৰ দিশত কাম কৰা লোকসকলক প্ৰভাৱিত কৰিব

  • Share this:
যেতিয়াৰ পৰা বিশ্বৰ আটাইতকৈ ধনী ব্যক্তি ইলন মাস্কে টুইটাৰৰ নিয়ন্ত্ৰণ লৈছে, মাইক্ৰ'ব্লগিং ছাইটটো বাতৰিৰ শিৰোনামত আছে। মাস্কে ইয়াৰ মালিক হোৱাৰ পিছত ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্মৰ সৈতে সম্পৰ্কিত কেইবাটাও পৰিৱৰ্তন ঘোষণা কৰিছে, সেইয়া নীলা টিকৰ বাবে মাহিলী ৮ ডলাৰ মাচুল লোৱা হওঁক বা প্ৰায় আধাতকৈ অধিক টুইটাৰ কৰ্মচাৰীক বৰ্খাস্ত কৰা হওঁক।

কোম্পানীটোত মাস্কৰ প্ৰথম দিনবোৰে কোম্পানীটোৰ মানুহৰ সংখ্যা যথেষ্ট হ্ৰাস কৰিছিল আৰু এনেকুৱা লাগিছে যেন তেওঁ এতিয়াও ছাঁটাই কৰা কাৰ্য শেষ হোৱা নাই। কাৰণ টুইটাৰ নতুন মালিকে এতিয়া সোমবাৰৰ লগে লগে অধিক কৰ্মচাৰীক বৰ্খাস্ত কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে। ব্লুমবাৰ্গৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এইবাৰ যি বৰ্খাস্ত কৰা হ’ব সেইটোৱে ব্যৱসায়ৰ বিক্ৰী আৰু অংশীদাৰীত্বৰ দিশত কাম কৰা লোকসকলক প্ৰভাৱিত কৰিব।

উল্লেখযোগ্য যে, বিলিয়নাৰগৰাকীয়ে "হয় টুইটাৰৰ অধিক "কঠোৰ" সংস্কৰণত দীঘলীয়া সময় ধৰি কাম কৰক, নতুবা পৃথকীকৰণ দৰমহাৰ সৈতে এৰি দিয়ক" বুলি টুইটাৰ কৰ্মচাৰীসকলক এক আল্টিমেটাম প্ৰদান কৰাৰ পিছত বৃহস্পতিবাৰে অভিযন্তাসকলৰ মাজত গণ পদত্যাগ আৰম্ভ হয়।যথেষ্ট সংখ্যক শ্ৰমিকে বিক্ৰী, অংশীদাৰীত্ব আৰু একে ধৰণৰ ভূমিকাৰ তুলনাত কাৰিকৰী ভূমিকাত এৰি যোৱাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল।

কিছুমান টুইটাৰ কৰ্মচাৰীৰ উদ্ধৃতি দি ব্লুমবাৰ্গে কয় যে মাস্কে শুক্ৰবাৰে সেই সংগঠনবোৰৰ নেতাসকলক অধিক কৰ্মচাৰীক বৰ্খাস্ত কৰিবলৈ সন্মত হ'বলৈ কৈছিল। অৱশ্যে, বিপণন আৰু বিক্ৰী চলাই থকা ৰবীন হুইলাৰ, অংশীদাৰীত্ব চলাই থকা মেগী চুনিৱিকেও অস্বীকাৰ কৰিছিল আৰু ফলস্বৰূপে দুয়োজনে তেওঁলোকৰ চাকৰি হেৰুৱালে।

এই মাহৰ আৰম্ভণিতে, টেছলা আৰু স্পেচএক্স ৰ বছ মাস্কে মুঠ ৭,৫০০ জন কৰ্মচাৰীৰ প্ৰায় ৫০শতাংশ ছাঁটাই কৰিছিল। অভিযান্ত্ৰিক, যোগাযোগ, সামগ্ৰী, সমল নিৰাময়, আৰু যন্ত্ৰ শিক্ষণ নৈতিকতাত কাম কৰা টুইটাৰ কৰ্মচাৰীসকল এই ছাঁটাই অভিযানৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত হোৱাসকলৰ ভিতৰত আছিল।

৭,৫০০ কৰ্মচাৰীৰ প্ৰায় আধা বৰ্খাস্ত কৰাৰ পিছত প্ৰথম টুইটত মাস্কে কৈছিল যে তেওঁৰ আন কোনো বিকল্প নাই কিয়নো ছ'চিয়েল মিডিয়া ছাইটটোৱে প্ৰতিদিনে ৪ মিলিয়ন ডলাৰৰ অধিক হেৰুৱাইছে। বিশ্বৰ আটাইতকৈ ধনী ব্যক্তিজনে লিখিছিল, "টুইটাৰৰ বল হ্ৰাসৰ সন্দৰ্ভত, দুৰ্ভাগ্যবশতঃ যেতিয়া কোম্পানীটোৱে প্ৰতিদিনে ৪ মিলিয়নত ডলাৰকৈ অধিক লোকচান কৰে তেতিয়া কোনো বিকল্প নাই।"

তেওঁ লগতে কয় যে বৰ্খাস্ত কৰা সকলোকে ৩ মাহৰ পৃথকীকৰণৰ প্ৰস্তাৱ দিয়া হৈছিল, যি আইনীভাৱে প্ৰয়োজনতকৈ ৫০ শতাংশ অধিক।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি