உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Elon Musk Offers to Buy Twitter: টুইটাৰ ৩.২ লাখ কোটি টকাত ক্ৰয় কৰাৰ প্ৰস্তাৱ এলন মাস্কৰ, প্ৰতি শ্বেয়াৰত পৰিশোধ কৰিব ৫৪.২০ ডলাৰ

    Elon Musk Offers to Buy Twitter: টুইটাৰ ৩.২ লাখ কোটি টকাত ক্ৰয় কৰাৰ প্ৰস্তাৱ এলন মাস্কৰ, প্ৰতি শ্বেয়াৰত পৰিশোধ কৰিব ৫৪.২০ ডলাৰ

    তেওঁ বুধবাৰে কোম্পানীটোলৈ এখন পত্ৰ লিখি টুইটাৰৰ বাকী থকা শ্বেয়াৰবোৰ ক্ৰয় কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছিল।

    তেওঁ বুধবাৰে কোম্পানীটোলৈ এখন পত্ৰ লিখি টুইটাৰৰ বাকী থকা শ্বেয়াৰবোৰ ক্ৰয় কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছিল।

    তেওঁ বুধবাৰে কোম্পানীটোলৈ এখন পত্ৰ লিখি টুইটাৰৰ বাকী থকা শ্বেয়াৰবোৰ ক্ৰয় কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছিল।

    • Share this:
    টেছলা আৰু স্পেচএক্সৰ পিছত সামাজিক মাধ্যমৰ বিশাল প্লেটফৰ্ম টুইটাৰৰ মালিক হোৱাৰ ইচ্ছাৰে এলন মাস্কে  (Elon Musk) টুইটাৰ ক্ৰয় কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে। বিলিয়নাৰ এলন মাস্কে প্ৰতিটো টুইটাৰৰ প্ৰতিটো শ্বেয়াৰত ৫৪.২০ ডলাৰ মূল্য দি টুইটাৰ ক্ৰয় কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে। একে সময়তে মাস্কে টুইটাৰ নগদ ধনত ক্ৰয় কৰিব বিচাৰে বুলি জানিবলৈ দি তেওঁ ৪৩ আৰব ডলাৰ মূল্য পৰিশোধৰ প্ৰস্তাৱ দিয়ে।

    মাস্কে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ছিকিউৰিটিজ এণ্ড এক্সচেঞ্জ কমিছনৰ ওচৰত দাখিল কৰা এখন নথিপত্ৰত প্ৰস্তাৱটোৰ বিষয়ে অৱগত কৰিছিল। মাস্কৰ টুইটাৰ ক্ৰয়ৰ প্ৰস্তাৱৰ পিছত টুইটাৰৰ (social media platform Twitter) ষ্টক ১৮ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে।

    টুইটাৰক এটা ব্যক্তিগত কোম্পানীলৈ ৰূপান্তৰ কৰা প্ৰয়োজন

    এলন মাস্কে কয়, "মই টুইটাৰত বিনিয়োগ কৰিছিলোঁ কাৰণ মই বিশ্বাস কৰোঁ যে ই সমগ্ৰ বিশ্বতে মুক্ত বাকশক্তিৰ মঞ্চ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে, আৰু মই বিশ্বাস কৰোঁ যে গতিশীল গণতন্ত্ৰৰ বাবে মুক্ত বাকশক্তি এক সামাজিক আৱশ্যকতা। অৱশ্যে, ইয়াত কৰা বিনিয়োগৰ পৰা মই এতিয়া উপলব্ধি কৰিছোঁ যে বৰ্তমান স্বৰূপত কোম্পানীটোৱে এই সামাজিক আৱশ্যকতা পূৰণ নকৰে বা কৰিব নোৱাৰে। গতিকে টুইটাৰক এটা ব্যক্তিগত প্ৰতিষ্ঠানলৈ ৰূপান্তৰিত কৰা প্ৰয়োজন।





    উল্লেখ্য, মাস্কে বৰ্তমান কোম্পানীটোৰ ৯% তকৈ অধিক শ্বেয়াৰৰ গৰাকী আৰু কোম্পানীটোৰ সৰ্ববৃহৎ শ্বেয়াৰধাৰক। তেওঁ বুধবাৰে কোম্পানীটোলৈ এখন পত্ৰ লিখি টুইটাৰৰ বাকী থকা শ্বেয়াৰবোৰ ক্ৰয় কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছিল।

    টুইটাৰে কৈছিল যে ইয়াৰ পৰিষদে প্ৰস্তাৱটো পুনৰীক্ষণ কৰিব আৰু যিকোনো সঁহাৰি "সকলো টুইটাৰ ষ্টকহোল্ডাৰৰ" হিতৰ বাবে হ'ব।
    Published by:Gautam Barman
    First published: