உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Elon Muskএ টুইটাৰ ক্ৰয় কৰিবলৈ যিমান টকা দিব, টেছলাৰ শ্বেয়াৰ হ্ৰাস হোৱাৰ বাবে তেওঁ এদিনতে সিমান টকা হেৰুৱালে ...

    Elon Muskএ টুইটাৰ ক্ৰয় কৰিবলৈ যিমান টকা দিব, টেছলাৰ শ্বেয়াৰ হ্ৰাস হোৱাৰ বাবে তেওঁ এদিনতে সিমান টকা হেৰুৱালে ...

    Elon Muskৰ টুইটাৰ ক্ৰয়ৰ (Twitter) চুক্তিৰ পিছত মঙলবাৰে টেছলাৰ শ্বেয়াৰ তীব্ৰভাৱে হ্ৰাস পায়, আৰু মঙলবাৰে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ বজাৰত টেছলাৰ শ্বেয়াৰ ১২ শতাংশতকৈও অধিক হ্ৰাস পায়।

    Elon Muskৰ টুইটাৰ ক্ৰয়ৰ (Twitter) চুক্তিৰ পিছত মঙলবাৰে টেছলাৰ শ্বেয়াৰ তীব্ৰভাৱে হ্ৰাস পায়, আৰু মঙলবাৰে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ বজাৰত টেছলাৰ শ্বেয়াৰ ১২ শতাংশতকৈও অধিক হ্ৰাস পায়।

    Elon Muskৰ টুইটাৰ ক্ৰয়ৰ (Twitter) চুক্তিৰ পিছত মঙলবাৰে টেছলাৰ শ্বেয়াৰ তীব্ৰভাৱে হ্ৰাস পায়, আৰু মঙলবাৰে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ বজাৰত টেছলাৰ শ্বেয়াৰ ১২ শতাংশতকৈও অধিক হ্ৰাস পায়।

    • Share this:
    Elon Muskৰ টুইটাৰ ক্ৰয়ৰ (Twitter) চুক্তিৰ পিছত মঙলবাৰে টেছলাৰ শ্বেয়াৰ তীব্ৰভাৱে হ্ৰাস পায়, আৰু মঙলবাৰে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ বজাৰত টেছলাৰ শ্বেয়াৰ ১২ শতাংশতকৈও অধিক হ্ৰাস পায়। এই পতনৰ ফলত, টেছলাৰ মূল্য ১২৬ বিলিয়ন ডলাৰ হ্ৰাস হয়। মাস্কে টুইটাৰ ক্ৰয় কৰিবলৈ নগদ ধন ক'ত পাব? এই প্ৰশ্নটোৰ বিষয়ে বিনিয়োগকাৰীসকলৰ মনত সকলো ধৰণৰ সন্দেহ আছিল। বিনিয়োগকাৰীসকলে ভাবিছিল যে মাস্কে টুইটাৰ ক্ৰয় কৰিবলৈ ৪৪ বিলিয়ন ডলাৰৰ চুক্তিত তেওঁৰ ২১ বিলিয়ন ডলাৰৰ অংশ দিবলৈ টেছলাৰ শ্বেয়াৰ বিক্ৰী কৰিব পাৰে। গতিকে ব্যৱসায়ীসকলে টেছলাৰ শ্বেয়াৰ বহুত হ্ৰাস কৰিছিল।

    যদিও টেছলা কোনো ঠাইৰ পৰা টুইটাৰ চুক্তিত জড়িত নহয়, বুকিসকলে টেছলাক লক্ষ্য কৰি লৈছিল। মাস্কে ৰাজহুৱাভাৱে কোৱা নাছিল যে তেওঁ টুইটাৰ চুক্তিৰ বাবে নগদ ধন ক'ত পাব। টেছলাত মাস্কৰ অংশ অনুসৰি মঙলবাৰে টেছলাৰ শ্বেয়াৰ ১২.২ শতাংশ হ্ৰাস পায়, তেওঁ ২১ বিলিয়ন ডলাৰ হেৰুৱায়। টুইটাৰ ক্ৰয়ৰ চুক্তিত মাস্কে এইটোৱেই দিয়াৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিছে।

    বিক্ৰী হোৱাৰ ভয়ত টেছলাৰ ষ্টক হ্ৰাস পায়
    Money Controlৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, Wedbush Securities analyst Daniel Ives কৈছে যে মাস্কে অনাগত সময়ত টেছলাৰ শ্বেয়াৰ বিক্ৰী কৰিব বুলি চিন্তা কৰাৰ বাবেই এই পতন ঘটিছে। এই কাৰণে, টেছলাৰ শ্বেয়াৰবোৰ মন্দাৱস্থাৰ পক্ষলৈ গৈছিল। টেছলাই বিষয়টোত মন্তব্য দিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল।

    টুইটাৰৰ শ্বেয়াৰো হ্ৰাস পাইছে
    কালি মঙলবাৰে, আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ প্ৰযুক্তি বজাৰ নাছডেক ডিচেম্বৰ ২০২০-ৰ পিছত সৰ্বনিম্ন স্তৰত বন্ধ হৈছিল। আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ফেডাৰেল ৰিজাৰ্ভৰ দ্বাৰা ধীৰ বিকাশৰ হাৰ আৰু হাৰ বৃদ্ধিৰ বাবে বিনিয়োগকাৰীসকল চিন্তিত হোৱা দেখা গৈছিল। টুইটাৰৰ শ্বেয়াৰো মঙলবাৰে ৩.৯% হ্ৰাস হৈ ৪৯.৬৮ ডলাৰত বন্ধ হয়। অৱশ্যে, মাস্কে সোমবাৰে ইয়াক নগদ ৫৪.২০ ডলাৰ প্ৰতি শ্বেয়াৰত ক্ৰয় কৰিবলৈ সন্মত হৈছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: