• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • এলন মাস্কে পুনৰ Twitter ক্ৰয় কৰাৰ ইংগিত দিছে, টুইটাৰক এটা নতুন এপ বনোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে ...

এলন মাস্কে পুনৰ Twitter ক্ৰয় কৰাৰ ইংগিত দিছে, টুইটাৰক এটা নতুন এপ বনোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে ...

বিশ্বৰ অন্যতম ধনী ব্যৱসায়ী এলন মাস্কে পুনৰ এবাৰ টুইটাৰ চুক্তিত ইউ-টাৰ্ণ লৈছে। সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, পুৰণি চুক্তি অনুসৰি মাস্কে পুনৰ টুইটাৰ ক্ৰয় কৰাৰ বিষয়ে এতিয়া চৰ্চা হৈছে।

বিশ্বৰ অন্যতম ধনী ব্যৱসায়ী এলন মাস্কে পুনৰ এবাৰ টুইটাৰ চুক্তিত ইউ-টাৰ্ণ লৈছে। সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, পুৰণি চুক্তি অনুসৰি মাস্কে পুনৰ টুইটাৰ ক্ৰয় কৰাৰ বিষয়ে এতিয়া চৰ্চা হৈছে।

বিশ্বৰ অন্যতম ধনী ব্যৱসায়ী এলন মাস্কে পুনৰ এবাৰ টুইটাৰ চুক্তিত ইউ-টাৰ্ণ লৈছে। সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, পুৰণি চুক্তি অনুসৰি মাস্কে পুনৰ টুইটাৰ ক্ৰয় কৰাৰ বিষয়ে এতিয়া চৰ্চা হৈছে।

  • Share this:
বিশ্বৰ অন্যতম ধনী ব্যৱসায়ী এলন মাস্কে পুনৰ এবাৰ টুইটাৰ চুক্তিত ইউ-টাৰ্ণ লৈছে। সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, পুৰণি চুক্তি অনুসৰি মাস্কে পুনৰ টুইটাৰ ক্ৰয় কৰাৰ বিষয়ে এতিয়া চৰ্চা হৈছে। সংবাদ সংস্থা ব্লুমবাৰ্গেও ইয়াৰ এটা প্ৰতিবেদনত কৈছে যে মাস্কে টুইটাৰত বহুতো নতুন বস্তু যোগ দিব বিচাৰে। টুইটাৰ চুক্তিত পুনৰ আগবাঢ়ি যোৱাৰ বাতৰিৰ মাজতে মাস্কেও প্ৰথমবাৰৰ বাবে ইয়াত টুইট কৰিছে।

এলন মাস্কে তেওঁৰ শেহতীয়া টুইটত লিখিছিল যে টুইটাৰ ক্ৰয় কৰিলে তেওঁৰ "এক্স" অৰ্থাৎ এটা নতুন এপ সৃষ্টি তৎপৰ হ'ব, যিটো হ'ব এভৰিথিং এপ। এই টুইটৰ পিছত, বিশ্বাস কৰা হয় যে মাস্কে টুইটাৰ চুক্তি সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ গৈ আছে। এনে বাতৰিৰ মাজতে, টুইটাৰৰ শ্বেয়াৰবোৰেও আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ শ্বেয়াৰ বজাৰত এক শক্তিশালী বৃদ্ধি দেখিছে।

সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে মাস্কে চুক্তিটো সম্পূৰ্ণ কৰাৰ অভিপ্ৰায় প্ৰকাশ কৰি টুইটাৰলৈ এখন পত্ৰ প্ৰেৰণ কৰিছে। এই ক্ষেত্ৰত, তেওঁ আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ শ্বেয়াৰ বজাৰকো অৱগত কৰিছে। চুক্তিটোৱে ইতিমধ্যে অংশীদাৰসকলৰ অনুমোদন লাভ কৰিছে। মাস্কে প্ৰতিটো শ্বেয়াৰত ৫৪.২০ ডলাৰ মূল্যত এই ছ'চিয়েল মিডিয়া কোম্পানীটো অধিগ্ৰহণ কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছিল। চুক্তিটো আগবাঢ়ি যোৱাৰ বাতৰিৰ মাজতে কোম্পানীটোৰ শ্বেয়াৰ ১৩ শতাংশ বৃদ্ধি হৈ ৪৭.৯৫ আমেৰিকান ডলাৰত উপনীত হৈছে।

টুইটাৰত বহুত বস্তু যোগ দিয়াৰ পৰিকল্পনা
ইয়াৰ আগতে, টেছলাৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়াই টুইটাৰক অধিক উপযোগী কৰাৰ কথা কৈছিল। ব্লুমবাৰ্গৰ মতে, মাস্কে এই ছ'চিয়েল মিডিয়া এপটোত উইচেট বা টিকটকৰ দৰে বহুতো নতুন বস্তু যোগ দিব বিচাৰে। উইচেট এটা মেচেজিং সেৱা আৰু চীনত বহুত জনপ্ৰিয়। টিকটক, এক চীনা মালিকানাধীন ভিডিঅ' শ্বেয়াৰিং সেৱা যাক আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত বন্ধ কৰা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি