• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • মহিলাৰ জিন্সৰ পকেট পুৰুষতকৈ কিয় সৰু ? আপুনি সঠিক উত্তৰটো জানেনে ?

মহিলাৰ জিন্সৰ পকেট পুৰুষতকৈ কিয় সৰু ? আপুনি সঠিক উত্তৰটো জানেনে ?

Image- Internet

Image- Internet

জিন্স আজি ফেশ্বনৰ (Jeans Fashion Essential) এক অংশ হৈ পৰিছে। অৱশ্যে, বহুতো মহিলা চিন্তিত যে তেওঁলোকৰ জিন্সত পুৰুষৰ জিন্সতকৈ পকেট সৰু (Why Women’s Jeans Have Smaller Pockets)। ইয়াৰ বাবে, তেওঁলোকে নিজৰ পকেটত বেছি বস্তু ৰাখিব নোৱাৰে।

  • Share this:
জিন্স আজি ফেশ্বনৰ (Jeans Fashion Essential) এক অংশ হৈ পৰিছে। জিন্সে সকলোৰে ৱাৰ্ডৰোবত প্ৰৱেশ কৰিছে। পুৰুষ হওক বা মহিলা হওক, জিন্সতকৈ অধিক আৰামদায়ক পোছাক এতিয়া নাথাকিব। অৱশ্যে, বহুতো মহিলা চিন্তিত যে তেওঁলোকৰ জিন্সত পুৰুষৰ জিন্সতকৈ পকেট সৰু (Why Women’s Jeans Have Smaller Pockets)। ইয়াৰ বাবে, তেওঁলোকে নিজৰ পকেটত বেছি বস্তু ৰাখিব নোৱাৰে। কিন্তু খুব কম মানুহে জানে এইটো কিয়।

ফেশ্বন ডিজাইনাৰ এমিলি কেলাৰ (Emily Keller), যি প্ৰায় ১০ বছৰ ধৰি ফেশ্বন উদ্যোগৰ অংশ হৈ আছে, তেওঁ এই কথা প্ৰকাশ কৰিছে। এমিলিয়ে বৰ্ণনা কৰিছিল যে মহিলাৰ জিন্সত কিয় সৰু পকেট আছে। যদিও পুৰুষৰ জিন্সত পাৰ্চ, চাবি, মোবাইলৰ পকেটত ধৰে, মহিলাৰ পকেটে সঠিকভাৱে ফোনটোৱে নধৰে। কিন্তু এতিয়া এই অন্যায়ৰ প্ৰকৃত কাৰণ প্ৰকাশ পাইছে।



ছ'চিয়েল মিডিয়া ছাইট Quoraত, এমিলিয়ে ব্যাখ্যা কৰিছে যে মহিলাৰ জিন্সৰ সৰু পকেট থকাৰ তিনিটা কাৰণ থাকিব পাৰে। প্ৰথম কাৰণটো হ'ব পাৰে ব্যয় হ্ৰাস কৰা। কোম্পানীবোৰে পকেটৰ কাপোৰ সঞ্চয় কৰাত যথেষ্ট লাভ কৰে। ইয়াৰ বাবে, কোম্পানীবোৰে মহিলাৰ জিন্সত পকেট তৈয়াৰ নকৰে।

এমিলিয়ে ইয়াৰ দ্বিতীয় কাৰণটো ফেশ্বন ট্ৰেণ্ডক ব্যাখ্যা কৰিছে। ফেশ্বন বিশেষজ্ঞজনে বৰ্ণনা কৰিছে যে যিহেতু মহিলাৰ জিন্স আজিকালি বডী ফিট, যদি পকেট তৈয়াৰ কৰা হয়, লেয়াৰটো ক্লেয়াৰ যেন লাগিব। ইয়াৰ বাবে, মহিলাৰ জিন্সত পকেট দিয়া নহয়। তৃতীয় আৰু অন্তিম কাৰণত, এমিলিয়ে বৰ্ণনা কৰিছে যে যদি মহিলাৰ জিন্সত এটা পকেট সুমুৱাই দিয়া হয়, তেন্তে এলেকাটো প্ৰসাৰিত হ'ব। ইয়াৰ বাবে, পকেটৰ স্থানো সৰু ৰখা হয়।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese 

অৱশ্যে, এমিলিয়ে অৱশেষত স্পষ্ট কৰি দিছিল যে ব্যয় হ্ৰাস কৰাটো হৈছে আটাইতকৈ ডাঙৰ কাৰণ। আন সকলো অজুহাত আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি