உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Aliens and UFO: এলিয়েনবোৰে পৃথিৱীলৈ সঁচাকৈ আহি থাকে নেকি? যোৱা বছৰ ২৫০তকৈ অধিকবাৰ এলিয়েন দেখাৰ দাবী

    Aliens and UFO: এলিয়েনবোৰে পৃথিৱীলৈ সঁচাকৈ আহি থাকে নেকি? যোৱা বছৰ ২৫০তকৈ অধিকবাৰ এলিয়েন দেখাৰ দাবী

    ব্ৰিটিছ ইউএফঅ' গৱেষণা সংস্থাৰ মতে ২০২১ চনত ২৫৯তকৈও অধিক এলিয়েন ২৫০ বাৰতকৈও অধিক দেখা গৈছিল। তেওঁলোকে বিশ্বাস কৰে যে তেওঁলোকৰ সকলোবোৰ নহ'লেও, কমেও ৫% ঘটনা শুদ্ধ।

    ব্ৰিটিছ ইউএফঅ' গৱেষণা সংস্থাৰ মতে ২০২১ চনত ২৫৯তকৈও অধিক এলিয়েন ২৫০ বাৰতকৈও অধিক দেখা গৈছিল। তেওঁলোকে বিশ্বাস কৰে যে তেওঁলোকৰ সকলোবোৰ নহ'লেও, কমেও ৫% ঘটনা শুদ্ধ।

    ব্ৰিটিছ ইউএফঅ' গৱেষণা সংস্থাৰ মতে ২০২১ চনত ২৫৯তকৈও অধিক এলিয়েন ২৫০ বাৰতকৈও অধিক দেখা গৈছিল। তেওঁলোকে বিশ্বাস কৰে যে তেওঁলোকৰ সকলোবোৰ নহ'লেও, কমেও ৫% ঘটনা শুদ্ধ।

    • Share this:
    এলিয়েন (Alien), ইউএফঅ' (UFO) বা আন এটা গ্ৰহত জীৱন থকা সকলোবোৰ বিষয়ে সদায় মানুহৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰি আহিছে। সকলোৱে জানিব বিচাৰে যে পৃথিৱীৰ বাহিৰে আন কোনো ঠাইত জীৱন আছে নেকি। যদি হয়, তেন্তে কেনেকৈ, এলিয়েনবোৰ পৃথিৱীলৈ আহি থাকে নেকি? এই কৌতূহলী বিষয়টোত মানুহৰ আগ্ৰহ ইমানেই গভীৰ যে তেওঁলোকে আকাশত জিলিকি উঠা একোটা অস্বাভাৱিক বস্তুকে  UFO বুলি ভাবি লয়।

    ইয়াক মানুহৰ আগ্ৰহ, ভ্ৰম বা বাস্তৱ যি বুলিয়েই নকওক কিয়, কিন্তু দাবী কৰা হৈছে যে এলিয়েনসকলে ব্ৰিটেইনলৈ আহি থাকে। কাৰণ UFO দেখা পোৱা ঘটনাবোৰৰ অধিকাংশই এইখন দেশত ৰিপোৰ্ট হৈছে। এটা বাতৰিত দাবী কৰা হৈছে যে যোৱা বছৰ ইউকেত এলিয়েনবোৰ ২৫০ বাৰতকৈও অধিক বাৰ দেখা গৈছে। এইটো অনুমান কৰা হৈছে যে ইউকে আন এটা গ্ৰহৰ প্ৰাণীৰ আটাইতকৈ পছন্দৰ ঠাই হৈ পৰিব পাৰে। কিন্তু তাৰ আগৰ বছৰবোৰত এই সংখ্যা হ্ৰাস পাইছিল।

    UFO দেখাৰ বাতৰি ২৫তকৈ অধিক
    ব্ৰিটিছ ইউএফঅ' গৱেষণা সংস্থাৰ মতে ২০২১ চনত ২৫৯তকৈও অধিক এলিয়েন ২৫০ বাৰতকৈও অধিক দেখা গৈছিল। তেওঁলোকে বিশ্বাস কৰে যে তেওঁলোকৰ সকলোবোৰ নহ'লেও, কমেও ৫% ঘটনা শুদ্ধ। যদিও ২০২১ক ইউএফঅ' বা এলিয়েন দেখা সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ বছৰবোৰৰ ভিতৰত গণ্য কৰা হ'ব, আগৰ বছৰবোৰত এলিয়েন দেখা পোৱাৰ সংখ্যা কম আছিল।



    বহুতো মানুহে এতিয়াও এলিয়েনক চাবলৈ ব্যাকুল হৈ আছে
    ২০১৯ চনত বৃহৎ সংখ্যক ইউএফঅ' পৰ্যবেক্ষণ কৰাৰ এটা মুখ্য কাৰণ আছিল ষ্টাৰলিংক উপগ্ৰহৰ উৎক্ষেপণ। যিটোৱে আশ্চৰ্যজনকভাৱে UFO দোখা পোৱাৰ বৃহৎ সংখ্যক ৰিপোৰ্ট দাখিল কৰাত সহায় কৰিছিল, কিয়নো এই উপগ্ৰহবোৰৰ বৃহৎ সংখ্যক আকাশলৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল। কিন্তু মানুহে ষ্টাৰলিংক উপগ্ৰহৰ বিষয়ে গম পোৱাৰ লগে লগে ২০২০ চনত ইউএফঅ' দেখা পোৱাৰ সংখ্যা হ্ৰাস হ'বলৈ আৰম্ভ কৰিছিল।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: