உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • North Korea: উত্তৰ কোৰিয়াত জিন্সৰ পিছত এতিয়া নিষিদ্ধ টাইট পেণ্ট, কিম জং-উনৰ মতে এয়া অশ্লীল!

    North Korea: উত্তৰ কোৰিয়াত জিন্সৰ পিছত এতিয়া নিষিদ্ধ টাইট পেণ্ট, কিম জং-উনৰ মতে এয়া অশ্লীল!

    উত্তৰ কোৰিয়াত ইতিমধ্যে জিন্স পিন্ধিবলৈ নিষিদ্ধ কৰা হৈছে। এতিয়া একনায়ক কিম জঙে দেশত টাইট পেণ্ট পিন্ধাটোও নিষিদ্ধ কৰিছে।

    উত্তৰ কোৰিয়াত ইতিমধ্যে জিন্স পিন্ধিবলৈ নিষিদ্ধ কৰা হৈছে। এতিয়া একনায়ক কিম জঙে দেশত টাইট পেণ্ট পিন্ধাটোও নিষিদ্ধ কৰিছে।

    উত্তৰ কোৰিয়াত ইতিমধ্যে জিন্স পিন্ধিবলৈ নিষিদ্ধ কৰা হৈছে। এতিয়া একনায়ক কিম জঙে দেশত টাইট পেণ্ট পিন্ধাটোও নিষিদ্ধ কৰিছে।

    • Share this:
    উত্তৰ কোৰিয়া (North Korea) পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ গোপন দেশসমূহৰ ভিতৰত এখন। ইয়াত স্বৈৰচাৰী শাসকে সকলো কথাৰ ওপৰতে নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখে। এনে পৰিস্থিতিত, স্বৈৰাচাৰী (dictator) শাসকৰ ইচ্ছাৰ বিৰুদ্ধে দেশৰ কোনো তথ্য ওলাই আহিব নোৱাৰে। এই স্বৈৰাচাৰী শাসকজনে দেশখনত বিভিন্ন ধৰণৰ নিয়মো প্ৰস্তুত কৰিছে। এই নিয়মবোৰ ভংগ কৰাৰ অৰ্থ হৈছে প্ৰায় মৃত্যু। কিম জং-উন (kim jong un)ৰ ওচৰত ভুলৰ বাবে কোনো ক্ষমা নাই। ইয়াৰ বাবে কঠোৰ শাস্তি দিয়া হয়। চুলি কটাৰ পৰা ইণ্টাৰনেট ব্যৱহাৰলৈকে সকলোৰে ওপৰত বহুতো প্ৰতিবন্ধকতা আছে। এতিয়া এই স্বৈৰশাসকজনে দেশখনত আন এটা নতুন নিয়ম কৰিছে।

    উত্তৰ কোৰিয়াত ইতিমধ্যে জিন্স পিন্ধিবলৈ নিষিদ্ধ (Jeans Banned in North Korea) কৰা হৈছে। এতিয়া একনায়ক কিম জঙে দেশত টাইট পেণ্ট পিন্ধাটোও নিষিদ্ধ (Tight Trousers Banned in North Korea) কৰিছে। কিমৰ মতে এই অশ্লীল ফেশ্বনে দেশৰ যুৱক-যুৱতীসকলক বিপথে পৰিচালিত কৰিব পাৰে। এই কাৰণে, এতিয়া যদি দেশৰ কাৰোবাক টাইট পেণ্টত দেখা যায়, তেন্তে তেওঁক তৎক্ষণাৎ শাস্তি দিয়া হ'ব। উল্লেখ্য যে আমেৰিকাৰ সৈতে বেয়া সম্পৰ্কৰ বাবে দেশখনত ইতিমধ্যে জিনছৰ ওপৰত নিষেধাজ্ঞা আছিল। কিন্তু দেশৰ যুৱকসকলে পাতল জিন্সৰ সলনি টাইট পেণ্ট পিন্ধি আছিল। এনে পৰিস্থিতিত, স্বৈৰশাসক কিমে ইয়াকো নিষিদ্ধ কৰিলে।

    দেখিলেই শাস্তি দিয়াৰ আদেশ
    দ্য চানৰ বাতৰি মতে, কিম জং-উনৰ মতে টাইট পেণ্ট অশ্লীলতাৰ লক্ষণ । সেয়ে এতিয়া দেশখনত ২০ৰ পৰা ৩০ বছৰ বয়সৰ যুৱক-যুৱতীসকলক এনে পেণ্ট পৰিধান নকৰিবলৈ কঠোৰ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে। যদি কাৰোবাক এনে কাপোৰ পিন্ধা দেখা যায় তেন্তে তেওঁক লগে লগে গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হ'ব। এই আদেশটো মহিলাসকলৰ বাবে কঠোৰভাৱে কাৰ্যকৰী কৰা হৈছে।

    এই ফেশ্বনবোৰো নিষিদ্ধ

    উত্তৰ কোৰিয়াত ইতিমধ্যে জিনছৰ ওপৰত নিষেধাজ্ঞা আছে। ইয়াৰ বাহিৰেও বহুপ্ৰকাৰৰ ফেশ্বন ট্ৰেণ্ড আছে যিবোৰ নিষিদ্ধ কৰা হৈছে। দেশৰ কোনেও তেওঁলোকৰ চুলি ৰং কৰিব নোৱাৰে। লগতে পশ্চিমীয়া ব্ৰেণ্ডৰ চাৰ্ট পিন্ধিবলৈ নিষিদ্ধ কৰা হৈছে। উত্তৰ কোৰিয়াৰ মানুহে মুখত কোনো ধৰণৰ বিন্ধা কৰিব নোৱাৰে। কিম জং-উনে  দেশখনত চামৰাৰ জেকেট নিষিদ্ধ কৰিছে। অৱশ্যে, তেওঁ নিজেই এনে জেকেট পিন্ধি ঘূৰে।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: