உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • জীয়েকে চাকৰিৰ প্ৰথম দিনাই বছৰ পৰা পালে এনে এখন চিঠি, দেখি হতচকিত পিতৃ

    জীয়েকে চাকৰিৰ প্ৰথম দিনাই বছৰ পৰা পালে এনে এখন চিঠি, দেখি হতচকিত পিতৃ

    Letter From Boss to New Employee : চিঠিখন দেখি খঙতে দেউতাকে @essjax নামৰ এটা একাউণ্টৰ পৰা ইয়াক বিশ্ববাসীৰ সন্মুখত দাঙি ধৰে।

    Letter From Boss to New Employee : চিঠিখন দেখি খঙতে দেউতাকে @essjax নামৰ এটা একাউণ্টৰ পৰা ইয়াক বিশ্ববাসীৰ সন্মুখত দাঙি ধৰে।

    Letter From Boss to New Employee : চিঠিখন দেখি খঙতে দেউতাকে @essjax নামৰ এটা একাউণ্টৰ পৰা ইয়াক বিশ্ববাসীৰ সন্মুখত দাঙি ধৰে।

    • Share this:
    পিতৃ-মাতৃৰ বাবে আটাইতকৈ ডাঙৰ আনন্দ হ'ল সন্তানক পঢ়াই-শুনাই নিজৰ ভৰিৰ ওপৰত থিয় হোৱা দেখিবলৈ পোৱাটো। নিউজিলেণ্ডত বাস কৰা এগৰাকী দেউতাকে (Zealand News) তেওঁৰ ছোৱালীয়ে প্ৰথম চাকৰি পোৱাৰ বাবে সুখী হৈছিল। কিন্তু তেওঁৰ জীয়েকে তেওঁৰ চাকৰিৰ প্ৰথম দিনাই বছৰ পৰা পোৱা অদ্ভুত চিঠিখন (Letter From Boss to New Employee) দেখি তেওঁৰ আনন্দৰ যতি পৰিছিল।

    চিঠিখন দেখি খঙতে দেউতাকে @essjax নামৰ এটা একাউণ্টৰ পৰা ইয়াক বিশ্ববাসীৰ সন্মুখত দাঙি ধৰে। নিউজিলেণ্ডৰ ৰিটেইলাৰত কৰ্মচাৰী হোৱা ছোৱালীজনীক বছে ১১টা পইণ্টৰ এখন অদ্ভুত পত্ৰ (Weird Rules for Employees) দিছিল। বিশ্বাস কৰক, ইয়াৰ প্ৰতিটো পইণ্টো আপোনাৰ মন নষ্ট কৰিব।

    এইবোৰ হৈছে নিয়ম আৰু নিয়ম বা অপমান!
    ছোৱালীজনীৰ দেউতাকে ছ'চিয়েল মিডিয়াত শ্বেয়াৰ কৰা পত্ৰখনত মুঠ ১১টা পইণ্ট অন্তৰ্ভুক্ত আছে। সেয়া হ'ল:

    -জীৱন ন্যায়পূৰ্ণ নহয়, ইয়াৰ বাবে সাজু থাকিব।
    -পৃথিৱীয়ে আপোনাৰ আত্মসন্মানৰ বিষয়ে নাভাবে। আপুনি নিজৰ বিষয়ে ভাল অনুভৱ কৰিব বুলি আশা কৰা হৈছে।
    -আপুনি পঢ়া-শুনা কৰি ওলাই অহাৰ লগে লগে কোটি টকাৰ চাকৰি নাপায়। আপোনাক -গাড়ী আৰু ফোনৰ সৈতে ভাইচ প্ৰেছিডেণ্ট বনোৱা নাযায়।
    -যদি আপুনি ভাবে যে শিক্ষকজন কঠোৰ আছিল, বছ অহালৈ অপেক্ষা কৰক।
    -বাৰ্গাৰ ঘূৰোৱা কামটো সৰু বুলি নাভাবিব, আপোনাৰ ককা-আইতাই ইয়াক এটা সুযোগ বুলি বিবেচনা কৰিছিল।

    -যদি আপুনি ভুল কৰে তেন্তে এইটো আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃৰ দোষ নহয়। আপুনি নিজেই ইয়াৰ পৰা শিকিব।
    -আপোনাৰ জন্মৰ আগতে আপোনাৰ মাক দেউতা ইমান আমনিদায়ক নাছিল। দায়িত্ব লোৱাৰ পিছত তেওঁলোক এনেধৰণৰ হৈ পৰিছিল।
    -এইটো গুৰুত্বপূৰ্ণ নহয় যে ই স্কুলত জিকিছে আৰু পৰাজিত হৈছে, কিন্তু জীৱনত ই গুৰুত্বপূৰ্ণ।
    -জীৱনত কোনো ছেমিষ্টাৰ নাই আৰু ইয়াত কোনেও আপোনাক সহায় কৰিবলৈ আগ্ৰহী নহয়। আপুনি নিজেই ভাবে কি কৰিব লাগে।
    -দূৰদৰ্শন বাস্তৱ জীৱন নহয়। বাস্তৱ জীৱনত, আপুনি কফি শ্বপ এখনত কাম কৰিবলৈ যাব নালাগে।
    -মূৰ্খৰ সৈতেও ভাল হ'ব, আপুনি তেওঁলোকৰ সৈতে কাম কৰিব লাগিব পাৰে।

    মানুহে বিভিন্ন ধৰণে প্ৰতিক্ৰিয়া কৰে
    যেতিয়া ছোৱালীজনীৰ দেউতাকে গোটেই নিয়মবোৰ ছ'চিয়েল মিডিয়াত পোষ্ট কৰিছিল, মানুহে বিভিন্ন ধৰণে প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিছিল। কিছুমানে এইদৰে লিখিছিল: "আপুনি এজন কৰ্মচাৰীক এইবোৰৰ বিষয়ে কিয় ক'ব লাগিব? আন কিছুমানে এই পৰামৰ্শবোৰ জীৱনত অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি বৰ্ণনা কৰিছে। অৱশ্যে, চিঠিখন পোৱাৰ পিছতে ছোৱালীজনীয়ে তাত চাকৰি এৰি দিছিল।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Gautam Barman
    First published: