உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • World Cup Qualifiers: ৰোনাল্ডোৰ হেট্ৰিকেৰে জিকিল পৰ্তুগাল, জাৰ্মানীৰ পিছত বিশ্বকাপলৈ যোগ্যতা অৰ্জন ডেনমাৰ্কৰ...

    World Cup Qualifiers: ৰোনাল্ডোৰ হেট্ৰিকেৰে জিকিল পৰ্তুগাল, জাৰ্মানীৰ পিছত বিশ্বকাপলৈ যোগ্যতা অৰ্জন ডেনমাৰ্কৰ...

    World Cup Qualifiers: পৰ্তুগালৰ তাৰকা ফুটবলাৰ ক্ৰিষ্টিয়ানো ৰোনাল্ডো (Cristiano Ronaldo)য়ে আন এটা হেট্ৰিক অৰ্জন কৰি বিশ্বকাপ ফুটবল কোৱালিফায়াৰত (World Cup Qualifiers) তেওঁৰ দলক সহজ জয় প্ৰদান কৰে। আনহাতে, ডেনমাৰ্কে অহা বছৰ কাটাৰত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া টুৰ্ণামেণ্টত আন এটা জয়েৰে নিজৰ স্থান সুৰক্ষিত কৰে৷

    World Cup Qualifiers: পৰ্তুগালৰ তাৰকা ফুটবলাৰ ক্ৰিষ্টিয়ানো ৰোনাল্ডো (Cristiano Ronaldo)য়ে আন এটা হেট্ৰিক অৰ্জন কৰি বিশ্বকাপ ফুটবল কোৱালিফায়াৰত (World Cup Qualifiers) তেওঁৰ দলক সহজ জয় প্ৰদান কৰে। আনহাতে, ডেনমাৰ্কে অহা বছৰ কাটাৰত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া টুৰ্ণামেণ্টত আন এটা জয়েৰে নিজৰ স্থান সুৰক্ষিত কৰে৷

    World Cup Qualifiers: পৰ্তুগালৰ তাৰকা ফুটবলাৰ ক্ৰিষ্টিয়ানো ৰোনাল্ডো (Cristiano Ronaldo)য়ে আন এটা হেট্ৰিক অৰ্জন কৰি বিশ্বকাপ ফুটবল কোৱালিফায়াৰত (World Cup Qualifiers) তেওঁৰ দলক সহজ জয় প্ৰদান কৰে। আনহাতে, ডেনমাৰ্কে অহা বছৰ কাটাৰত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া টুৰ্ণামেণ্টত আন এটা জয়েৰে নিজৰ স্থান সুৰক্ষিত কৰে৷

    • Share this:
    পৰ্তুগালৰ তাৰকা ফুটবলাৰ ক্ৰিষ্টিয়ানো ৰোনাল্ডো (Cristiano Ronaldo)য়ে আন এটা হেট্ৰিক অৰ্জন কৰি বিশ্বকাপ ফুটবল কোৱালিফায়াৰত (World Cup Qualifiers) তেওঁৰ দলক সহজ জয় প্ৰদান কৰে। আনহাতে, ডেনমাৰ্কে অহা বছৰ কাটাৰত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া টুৰ্ণামেণ্টত আন এটা জয়েৰে নিজৰ স্থান সুৰক্ষিত কৰে৷ ইউৰোপীয় কোৱালিফায়াৰত ইংলেণ্ড আৰু হাংগেৰীৰ মাজৰ খেলখন দৰ্শকে বাধা প্ৰদান কৰে, কিন্তু ফেৰোত খেলা খেলখন ৰোনাল্ডোৱে খেলিছিল, যিয়ে ক্লাব আৰু তেওঁৰ দেশৰ হৈ কেৰিয়াৰৰ মুঠ ৫৮ তম হেট্ৰিক অৰ্জন কৰিছিল।

    এইটোৱে ৰোনাল্ডোৰ আন্তৰ্জাতিক গ'লৰ সংখ্যা অভিলেখ ১১৫ লৈ লৈ গৈছে। পৰ্তুগালে তেওঁলোকৰ আকৰ্ষণীয় প্ৰদৰ্শনেৰে এই খেলখনত লাক্সেমবাৰ্গক ৫-০ গ'লত পৰাস্ত কৰে। ৰোনাল্ডোৱে অষ্টম আৰু ১৩ মিনিটত পেনাল্টিত গ'ল কৰে আৰু ৮৭ মিনিটত হেট্ৰিক সম্পূৰ্ণ কৰে, এই জয় স্বত্বেও পৰ্তুগাল গ্ৰুপ এত ছাৰ্বিয়াৰ পৰা পইণ্ট পিছ পৰি আছে কিন্তু এখন মেচ কম খেলিছে। আন এখন খেলত ছাৰ্বিয়াই আজাৰবাইজানক ৩-১ গ'লত পৰাস্ত কৰে। প্ৰতিটো গোটৰ শীৰ্ষ দলটোৱে বিশ্বকাপৰ বাবে পোনপটীয়াকৈ যোগ্যতা অৰ্জন কৰিব আনহাতে দ্বিতীয় স্থানত থকা দলটোৱে প্লে অফত খেলিব।

    ইফালে, বিশ্বকাপৰ বাবে যোগ্যতা অৰ্জন কৰা ডেনমাৰ্ক দ্বিতীয়খন ইউৰোপীয় দেশ হৈ পৰিছে। কোপেনহেগেনত অনুষ্ঠিত খেলখনত জোকিম মেহেলৰ দ্বিতীয়াৰ্ধৰ গ'লৰ সহায়ত অষ্ট্ৰিয়াক ১-০ গ'লত পৰাস্ত কৰে। গ্ৰুপ এফত তেওঁলোকৰ শীৰ্ষ স্থান নিশ্চিত কৰিবলৈ এইটো ডেনমাৰ্কৰ একেৰাহে অষ্টম জয়। জাৰ্মানী ইউৰোপৰ পৰা যোগ্যতা অৰ্জন কৰা প্ৰথমখন দেশ আছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: