உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Virat Kohli Record: বিৰাটৰ বিৰাট ৰেকৰ্ড ! দেশৰ বাহিৰত বিৰাটে ভংগ কৰিলে শচীনৰ অভিলেখ ...

    Virat Kohli Record: বিৰাটৰ বিৰাট ৰেকৰ্ড ! দেশৰ বাহিৰত বিৰাটে ভংগ কৰিলে শচীনৰ অভিলেখ ...

    Virat Kohli Record: বিৰাট কোহলীয়ে (Virat Kohli) এৱে গ্ৰাউণ্ডত সৰ্বাধিক এদিনীয়া ৰাণ সংগ্ৰহকাৰী (Most Away runs in ODI) হৈ পৰিছে। আগতে এই অভিলেখটো মাষ্টাৰ ব্লাষ্টাৰ শচীন তেণ্ডুলকাৰৰ হাতত আছিল।

    Virat Kohli Record: বিৰাট কোহলীয়ে (Virat Kohli) এৱে গ্ৰাউণ্ডত সৰ্বাধিক এদিনীয়া ৰাণ সংগ্ৰহকাৰী (Most Away runs in ODI) হৈ পৰিছে। আগতে এই অভিলেখটো মাষ্টাৰ ব্লাষ্টাৰ শচীন তেণ্ডুলকাৰৰ হাতত আছিল।

    Virat Kohli Record: বিৰাট কোহলীয়ে (Virat Kohli) এৱে গ্ৰাউণ্ডত সৰ্বাধিক এদিনীয়া ৰাণ সংগ্ৰহকাৰী (Most Away runs in ODI) হৈ পৰিছে। আগতে এই অভিলেখটো মাষ্টাৰ ব্লাষ্টাৰ শচীন তেণ্ডুলকাৰৰ হাতত আছিল।

    • Share this:
    বিৰাট কোহলীয়ে ভাৰত আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ (India vs South Africa) মাজত প্ৰথমখন এদিনীয়াত শচীন তেণ্ডুলকাৰৰ ডাঙৰ অভিলেখ ভংগ কৰিছে। এই ৰেকৰ্ডটো হৈছে ভাৰতৰ বাহিৰত সৰ্বাধিক ৰাণ সংগ্ৰহ। বুধবাৰে তেওঁৰ ইনিংছৰ সময়ত নৱম ৰাণ সংগ্ৰহ কৰাৰ লগে লগে বিৰাট কোহলীয়ে (Virat Kohli) এৱে গ্ৰাউণ্ডত সৰ্বাধিক এদিনীয়া ৰাণ সংগ্ৰহকাৰী (Most Away runs in ODI) হৈ পৰে। আগতে এই অভিলেখটো মাষ্টাৰ ব্লাষ্টাৰ শচীন তেণ্ডুলকাৰৰ হাতত আছিল।

    দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথম খন এদিনীয়াত প্ৰৱেশ কৰাৰ সময়ত বিৰাট কোহলীয়ে এৱে মেচত তেওঁৰ নামত ৫০৫৭ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল। এই শ্ৰেণীৰ ভাৰতীয় অভিলেখ শচীন তেণ্ডুলকাৰৰ (Sachin Tendulkar) দখলত আছিল, যিয়ে দূৰৱৰ্তী এদিনীয়াত ৫,০৬৫ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছে। শচীনে এই ৰাণবোৰ সংগ্ৰহ কৰিবলৈ ১৪৭ খন খেল খেলিব লগা হৈছিল। আনহাতে বিৰাট কোহলীয়ে মাত্ৰ ১০৮ খন খেলত শচীনৰ সীমা অতিক্ৰম কৰিছে। অৰ্থাৎ, শচীনক অতিক্ৰম কৰিবলৈ বিৰাটে ৩৯ খন মেচ কম খেলিব লগা হৈছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: