• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Virat Kohli Press Conference: বিৰাট কোহলীয়ে ৰোহিতৰ অধিনায়কত্বত খেলাক লৈ নীৰৱতা ভংগ কৰিলে ! কোহলীয়ে এদিনীয়া শৃংখলাত অংশগ্ৰহণ কৰিবনে ?

Virat Kohli Press Conference: বিৰাট কোহলীয়ে ৰোহিতৰ অধিনায়কত্বত খেলাক লৈ নীৰৱতা ভংগ কৰিলে ! কোহলীয়ে এদিনীয়া শৃংখলাত অংশগ্ৰহণ কৰিবনে ?

ভাৰতীয় টেষ্ট অধিনায়ক (Team India) বিৰাট কোহলীয়ে (Virat Kohli) এদিনীয়া অধিনায়কত্বৰ (Captain) পৰা অপসাৰণ কৰাৰ পিছত প্ৰথমবাৰৰ বাবে এখন সংবাদমেল অনুষ্ঠিত কৰি কয় যে তেওঁ ৰোহিত শৰ্মাৰ (Rohit Sharma) নেতৃত্বত আগন্তুক দক্ষিণ আফ্ৰিকা (SA) ভ্ৰমণত এখন এদিনীয়া শৃংখলা খেলিবলৈ উপলব্ধ হ'ব।

ভাৰতীয় টেষ্ট অধিনায়ক (Team India) বিৰাট কোহলীয়ে (Virat Kohli) এদিনীয়া অধিনায়কত্বৰ (Captain) পৰা অপসাৰণ কৰাৰ পিছত প্ৰথমবাৰৰ বাবে এখন সংবাদমেল অনুষ্ঠিত কৰি কয় যে তেওঁ ৰোহিত শৰ্মাৰ (Rohit Sharma) নেতৃত্বত আগন্তুক দক্ষিণ আফ্ৰিকা (SA) ভ্ৰমণত এখন এদিনীয়া শৃংখলা খেলিবলৈ উপলব্ধ হ'ব।

ভাৰতীয় টেষ্ট অধিনায়ক (Team India) বিৰাট কোহলীয়ে (Virat Kohli) এদিনীয়া অধিনায়কত্বৰ (Captain) পৰা অপসাৰণ কৰাৰ পিছত প্ৰথমবাৰৰ বাবে এখন সংবাদমেল অনুষ্ঠিত কৰি কয় যে তেওঁ ৰোহিত শৰ্মাৰ (Rohit Sharma) নেতৃত্বত আগন্তুক দক্ষিণ আফ্ৰিকা (SA) ভ্ৰমণত এখন এদিনীয়া শৃংখলা খেলিবলৈ উপলব্ধ হ'ব।

  • Share this:
ভাৰতীয় টেষ্ট অধিনায়ক (Team India) বিৰাট কোহলীয়ে (Virat Kohli) এদিনীয়া অধিনায়কত্বৰ (Captain) পৰা অপসাৰণ কৰাৰ পিছত প্ৰথমবাৰৰ বাবে এখন সংবাদমেল অনুষ্ঠিত কৰি কয় যে তেওঁ ৰোহিত শৰ্মাৰ (Rohit Sharma) নেতৃত্বত আগন্তুক দক্ষিণ আফ্ৰিকা (SA) ভ্ৰমণত এখন এদিনীয়া শৃংখলা খেলিবলৈ উপলব্ধ হ'ব। ভাৰতীয় দলটোৱে ১৬ ডিচেম্বৰত দক্ষিণ আফ্ৰিকালৈ ৰাওনা হ'ব, য'ত তেওঁলোকে ৩ খন টেষ্ট আৰু ৩ খন এদিনীয়া শৃংখলা খেলিব। টেষ্ট শৃংখলাটো ২৬ ডিচেম্বৰত আৰম্ভ হ'ব।

সংবাদমেলত বিভিন্ন প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিয়ে কোহলীয়ে।

  • বিৰাট কোহলীক এদিনীয়া দলৰ অধিনায়কৰ পৰা আঁতৰোৱাৰ কাৰণ কি ?
    " নিশ্চিতভাৱে আমি আইচিচি টুৰ্ণামেণ্ট জিকিব পৰা নাই। তেওঁলোকে কিয় এই সিদ্ধান্ত লৈছে তাৰ আঁৰৰ যুক্তি মই বুজি পাইছো।"

  • ৰোহিতৰ সৈতে তেওঁৰ সম্পৰ্কৰ ওপৰত কোহলী
    "মই যোৱা ২-৩ বছৰ ধৰি এইটো স্পষ্ট কৰি আহিছো – ৰোহিত আৰু মোৰ মাজত কোনো সমস্যা নাই। মই এতিয়া উত্তৰ দি দি ভাগৰি পৰিছো।"

  • জ্যেষ্ঠ হিচাপে এতিয়া এদিনীয়া দলত আপোনাৰ ভূমিকা কি ?- "দায়িত্ব হ'ল দলটোক আগুৱাই নিয়া। ৰোহিত এজন অতি দক্ষ অধিনায়ক, কৌশলগতভাৱে আমি দেখিছোঁ যেতিয়া তেওঁ অধিনায়কত্ব কৰিছিল। মই তেওঁক টি-২০ আৰু এদিনীয়াত আগবাঢ়ি যোৱাত ১০০ শতাংশ সমৰ্থন কৰিম।"

  • এছএ প্ৰত্যাহ্বানত কোহলী
    "দক্ষিণ আফ্ৰিকা যাত্ৰাৰ আৰম্ভণি, এই বিশ্বাস যে আমি সকলো ঠাইতে জিকিব পাৰো। দক্ষিণ আফ্ৰিকাই এক বেলেগ প্ৰত্যাহ্বান উপস্থাপন কৰে। ভাল কৰিবলৈ আপুনি আপোনাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ দিব লাগিব। অভিজ্ঞতাৰ সৈতে আমি এই কঠিন পৰিস্থিতিবোৰ ভালদৰে মোকাবিলা কৰি আহিছো। আমি কিবা বিশেষ কৰিব পাৰো।

  • Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese

Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি