• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • T20 world Cup Semifinal lineup: টীম ইণ্ডিয়া টুৰ্ণামেণ্টৰ বাহিৰ ! ছেমি ফাইনেলত ৪ টা দলে যুঁজিব, কোনদিনা কাৰ খেল ?

T20 world Cup Semifinal lineup: টীম ইণ্ডিয়া টুৰ্ণামেণ্টৰ বাহিৰ ! ছেমি ফাইনেলত ৪ টা দলে যুঁজিব, কোনদিনা কাৰ খেল ?

প্ৰথম খন ছেমি ফাইনেলত ইংলেণ্ডে ১০ নৱেম্বৰত আবু ধাবিত নিউজিলেণ্ডৰ (Eng Vs Nz) বিৰুদ্ধে খেলিব। ১১ নৱেম্বৰত ডুবাইত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া দ্বিতীয়খন ছেমি ফাইনেলত পাকিস্তান আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াৰ (Pak Vs Aus) মাজত সংঘৰ্ষ হ'ব।

প্ৰথম খন ছেমি ফাইনেলত ইংলেণ্ডে ১০ নৱেম্বৰত আবু ধাবিত নিউজিলেণ্ডৰ (Eng Vs Nz) বিৰুদ্ধে খেলিব। ১১ নৱেম্বৰত ডুবাইত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া দ্বিতীয়খন ছেমি ফাইনেলত পাকিস্তান আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াৰ (Pak Vs Aus) মাজত সংঘৰ্ষ হ'ব।

প্ৰথম খন ছেমি ফাইনেলত ইংলেণ্ডে ১০ নৱেম্বৰত আবু ধাবিত নিউজিলেণ্ডৰ (Eng Vs Nz) বিৰুদ্ধে খেলিব। ১১ নৱেম্বৰত ডুবাইত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া দ্বিতীয়খন ছেমি ফাইনেলত পাকিস্তান আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াৰ (Pak Vs Aus) মাজত সংঘৰ্ষ হ'ব।

  • Share this:
পাকিস্তানে টি-২০ বিশ্বকাপৰ (T20 World Cup 2021) অন্তিম খন চুপাৰ-১২ খেলত স্কটলেণ্ডক ৭২ ৰাণত পৰাস্ত কৰে। পাকিস্তানে তেওঁলোকৰ প্ৰথম ইনিংছত ২ উইকেটত ১৮৯ ৰাণ কৰিছিল। ইয়াৰ প্ৰত্যুত্তৰত স্কটলেণ্ডে মাত্ৰ ১১৭ ৰাণহে সংগ্ৰহ কৰিবলৈ সক্ষম হয়। এইটো পাকিস্তানৰ একেৰাহে ৫ম জয়। ইয়াৰ সৈতে, প্ৰতিযোগিতাখনৰ ছেমি ফাইনেলৰ লাইনআপো ঠিক কৰা হৈছে। প্ৰথম খন ছেমি ফাইনেলত ইংলেণ্ডে ১০ নৱেম্বৰত আবু ধাবিত নিউজিলেণ্ডৰ (Eng Vs Nz) বিৰুদ্ধে খেলিব। ১১ নৱেম্বৰত ডুবাইত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া দ্বিতীয়খন ছেমি ফাইনেলত পাকিস্তান আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াৰ (Pak Vs Aus) মাজত সংঘৰ্ষ হ'ব। চূড়ান্ত খেলখন ১৪ নৱেম্বৰত ডুবাইত অনুষ্ঠিত হ'ব।

চাৰিখন ছেমি ফাইনেলৰ কথা ক'লে, পাকিস্তানৰ বাহিৰে সকলো দলে এখনকৈ মেচ হেৰুৱাইছে। গ্ৰুপ ১-ত, ইংলেণ্ডে নম্বৰ ১ত সমাপ্ত কৰে। অষ্ট্ৰেলিয়াই দ্বিতীয় স্থান লাভ কৰে। দুয়োৰে ৮-৮ পইণ্ট আছে, কিন্তু উন্নত ৰানৰেটৰ বাবে ইংলেণ্ড আগবাঢ়ি আছে। গ্ৰুপ ২-ত, পাকিস্তানে ৫ টা জয়ৰ সৈতে শীৰ্ষস্থানত আছে। নিউজিলেণ্ডে ৮ পইণ্টৰ সৈতে দ্বিতীয় স্থান দখল কৰিছে। আনহাতে ভাৰত প্ৰতিযোগিতাৰ পৰা বাহিৰ হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: