உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • PAK vs NAM: T20 World Cupত ক্ৰমাগত চতুৰ্থ বিজয় পাকিস্তানৰ ! নামিবিয়াক পৰাস্ত কৰি ছেমিত প্ৰৱেশ পাক দলৰ...

    PAK vs NAM: T20 World Cupত ক্ৰমাগত চতুৰ্থ বিজয় পাকিস্তানৰ ! নামিবিয়াক পৰাস্ত কৰি ছেমিত প্ৰৱেশ পাক দলৰ...

    টি-২০ বিশ্বকাপৰ (T20 World Cup 2021) ছেমি ফাইনেলত উপনীত হোৱা পাকিস্তান দ্বিতীয় দল হৈ পৰিছে। ইয়াৰ পূৰ্বে, ইংলেণ্ডে অন্তিম-৪ ত স্থান লাভ কৰিছে। পাকিস্তানে এখন খেলত নামিবিয়াক (Pakistan vs Namibia) ৪৫ ৰাণত পৰাস্ত কৰে। এইটো দলটোৰ একেৰাহে চতুৰ্থ জয়।

    টি-২০ বিশ্বকাপৰ (T20 World Cup 2021) ছেমি ফাইনেলত উপনীত হোৱা পাকিস্তান দ্বিতীয় দল হৈ পৰিছে। ইয়াৰ পূৰ্বে, ইংলেণ্ডে অন্তিম-৪ ত স্থান লাভ কৰিছে। পাকিস্তানে এখন খেলত নামিবিয়াক (Pakistan vs Namibia) ৪৫ ৰাণত পৰাস্ত কৰে। এইটো দলটোৰ একেৰাহে চতুৰ্থ জয়।

    টি-২০ বিশ্বকাপৰ (T20 World Cup 2021) ছেমি ফাইনেলত উপনীত হোৱা পাকিস্তান দ্বিতীয় দল হৈ পৰিছে। ইয়াৰ পূৰ্বে, ইংলেণ্ডে অন্তিম-৪ ত স্থান লাভ কৰিছে। পাকিস্তানে এখন খেলত নামিবিয়াক (Pakistan vs Namibia) ৪৫ ৰাণত পৰাস্ত কৰে। এইটো দলটোৰ একেৰাহে চতুৰ্থ জয়।

    • Share this:
    টি-২০ বিশ্বকাপৰ (T20 World Cup 2021) ছেমি ফাইনেলত উপনীত হোৱা পাকিস্তান দ্বিতীয় দল হৈ পৰিছে। ইয়াৰ পূৰ্বে, ইংলেণ্ডে অন্তিম-৪ ত স্থান লাভ কৰিছে। পাকিস্তানে এখন খেলত নামিবিয়াক (Pakistan vs Namibia) ৪৫ ৰাণত পৰাস্ত কৰে। এইটো দলটোৰ একেৰাহে চতুৰ্থ জয়।

    পাকিস্তানে তেওঁলোকৰ প্ৰথম ইনিংছত ২ উইকেটত ১৮৯ ৰাণ কৰিছিল। ইয়াৰ প্ৰত্যুত্তৰত নামিবিয়াই ৫ উইকেটত ১৪৪ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। দলটোৱে অভিলেখ ৫মবাৰৰ বাবে টি-২০ বিশ্বকাপৰ ছেমি ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে। আন কোনো দলে সেইটো কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই। শ্ৰীলংকা আৰু ৱেষ্ট ইণ্ডিজে ছেমি ফাইনেলত ৪-৪ বাৰ উপনীত হৈছে। খেলখনত বাবৰ আজম (Babar Azam) আৰু মহম্মদ ৰিজৱান (Mohammad Rizwan)য়ে সুন্দৰ অৰ্ধশতক অৰ্জন কৰে।

    লক্ষ্যৰ পিছে পিছে নামিবিয়াই দ্বিতীয় অভাৰত মাইকেল ভান লিংগেনৰ (৪) উইকেট হেৰুৱায়। তেওঁক হাছান আলীয়ে বোল্ড কৰিছিল। ষ্টিফেন বাৰ্ড (২৯) আৰু ক্ৰেগ উইলিয়ামছে (৪০) ভাল হাত দেখুৱাইছিল, কিন্তু ডাঙৰ ইনিংছ খেলিব নোৱাৰিলে। ডেভিদ ভিজেও অপৰাজিত 43 ৰাণ কৰিছিল, কিন্তু দলটোৰ বাবে ই পৰ্যাপ্ত নাছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: