உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • RIP Shane Warne: শ্বেন ৱাৰ্নৰ Ball of The Century আপুনি দেখিছেনে ? চাওক ৱাৰ্নে কেনেকৈ ৯০ ডিগ্ৰীত বল ঘূৰাইছিল ...

    RIP Shane Warne: শ্বেন ৱাৰ্নৰ Ball of The Century আপুনি দেখিছেনে ? চাওক ৱাৰ্নে কেনেকৈ ৯০ ডিগ্ৰীত বল ঘূৰাইছিল ...

    ৱাৰ্নে বল অফ দ্য চেঞ্চুৰীৰ খিতাপ (Ball Of The Century) ধৰি ৰাখিছে। তেওঁৰ ১৫ বছৰীয়া আন্তৰ্জাতিক কেৰিয়াৰৰ বহুতো শ্ৰেষ্ঠ বল কৰিছিল, কিন্তু ৯৩ৰ এছেজত তেওঁৰ এটা বলে সমগ্ৰ বিশ্বক আচৰিত কৰি তুলিছিল।

    ৱাৰ্নে বল অফ দ্য চেঞ্চুৰীৰ খিতাপ (Ball Of The Century) ধৰি ৰাখিছে। তেওঁৰ ১৫ বছৰীয়া আন্তৰ্জাতিক কেৰিয়াৰৰ বহুতো শ্ৰেষ্ঠ বল কৰিছিল, কিন্তু ৯৩ৰ এছেজত তেওঁৰ এটা বলে সমগ্ৰ বিশ্বক আচৰিত কৰি তুলিছিল।

    ৱাৰ্নে বল অফ দ্য চেঞ্চুৰীৰ খিতাপ (Ball Of The Century) ধৰি ৰাখিছে। তেওঁৰ ১৫ বছৰীয়া আন্তৰ্জাতিক কেৰিয়াৰৰ বহুতো শ্ৰেষ্ঠ বল কৰিছিল, কিন্তু ৯৩ৰ এছেজত তেওঁৰ এটা বলে সমগ্ৰ বিশ্বক আচৰিত কৰি তুলিছিল।

    • Share this:
    ৫২ বছৰ বয়সত থাইলেণ্ডত হৃদৰোগত আক্ৰান্ত হৈ শ্বেন ৱাৰ্নৰ মৃত্যু হয়। কোনেও এতিয়াও এইটো বিশ্বাস নকৰে। পৃথিৱীৰ সকলো ক্ৰিকেটাৰে তেওঁৰ প্ৰতি সমবেদনা প্ৰকাশ কৰিছে। ৱাৰ্ন একেজন বলাৰ যিয়ে বল অফ দ্য চেঞ্চুৰীৰ খিতাপ (Ball Of The Century) ধৰি ৰাখে। ৱাৰ্ণে তেওঁৰ ১৫ বছৰীয়া আন্তৰ্জাতিক কেৰিয়াৰৰ বহুতো শ্ৰেষ্ঠ বল কৰিছিল, কিন্তু ১৯৯৩ চনৰ এছেজ শৃংখলাৰ সময়ত তেওঁৰ এটা বলে সমগ্ৰ বিশ্বক আচৰিত কৰি তুলিছিল।

    শ্বেন ৱাৰ্ণে ২৯ বছৰ আগতে ১৯৯৩ চনৰ ৪ জুনত ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে (Australia vs England) অল্ড ট্ৰেফৰ্ড টেষ্টত মাইক গেটিঙক বল্ড কৰিছিল। সেই বলটো প্ৰায় ৯০ ডিগ্ৰী ঘূৰাই দিয়া হৈছিল। ৱাৰ্ণৰ বলটো লেগ ষ্টাম্পৰ একেবাৰে বাহিৰত পৰিছিল। এনে পৰিস্থিতিত, এনে লাগিছিল যে সি বাহিৰলৈ যাব। ইয়াৰ বাবে, ইংলেণ্ডৰ কিংবদন্তি বেটছমেন গেটিঙে খেলিবলৈ চেষ্টা কৰা নাছিল। কিন্তু যেতিয়া বলটোৱে তেওঁৰ অফ ষ্টাম্প উৰুৱাইছিল তেতিয়া সকলো আচৰিত হৈছিল। এই বলটোৰ বিষয়ে ৱাৰ্ণে কৈছিল যে এই বলটো এটা আচৰিত কথা আছিল আৰু মই কেতিয়াও এইটো কল্পনা কৰা নাছিলো। মই কেতিয়াও ইয়াক পুনৰাবৃত্তি কৰিব নোৱাৰো।

    শ্বেন ৱাৰ্ণে টেষ্টত ৭০০ তকৈও অধিক উইকেট দখল কৰিছে। ৭৩ ৰাণত ৮ টা উইকেট তেওঁৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰদৰ্শন আছিল। এবাৰ শচীন তেণ্ডুলকাৰে তেওঁক বহুত মাৰিছিল। তেতিয়া তেওঁ কৈছিল যে তেওঁ মোৰ সপোনত আহে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: