• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Ind Vs Eng: লৰ্ডছত পৰাজয়ৰ পিছত ব্যাপক সমালোচনাৰ সন্মুখীন ইংলেণ্ড ! ইংৰাজ বাহিনীক 'ভয়াতুৰ' আখ্যা দিলে শচীনে...

Ind Vs Eng: লৰ্ডছত পৰাজয়ৰ পিছত ব্যাপক সমালোচনাৰ সন্মুখীন ইংলেণ্ড ! ইংৰাজ বাহিনীক 'ভয়াতুৰ' আখ্যা দিলে শচীনে...

Photo-AFP, Sachin Tendulkar instagram

Photo-AFP, Sachin Tendulkar instagram

শচীনে(Sachin Tendulkar) কৈছে যে ইংলেণ্ডৰ অধিনায়ক ৰুটে টছত জয়ী হোৱাৰ পিছত ভাৰতক বেটিং কৰিবলৈ আমন্ত্ৰণ জনোৱাত আচৰিত হৈছিল আৰু অনুভৱ কৰিছিল যে তেওঁৰ দলটো ভাৰতৰ দ্ৰুত বলিং আক্ৰমণত আতংকিত হৈ পৰিছিল।

  • Share this:
লৰ্ডছ টেষ্টত (Lords Test) ইংলেণ্ডৰ পৰাজয়ৰ পিছত জো ৰুট এণ্ড কোম্পানীক নিৰন্তৰ প্ৰশ্ন কৰা হৈছে। কিংবদন্তী বেটছমেন শচীন তেণ্ডুলকাৰেও (Sachin Tendulkar) ইংলেণ্ডৰ ৰণনীতি আৰু তেওঁলোকৰ দুৰ্বল বেটিং প্ৰদৰ্শনৰ ওপৰত প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰিছে। শচীনে আনকি কৈছে যে ইংলেণ্ডৰ বেটছমেনসকল ভাৰতীয় বলিং আক্ৰমণক লৈ ভয় খাইছে। কিংবদন্তী বেটছমেন শচীন তেণ্ডুলকাৰে বিশ্বাস কৰে যে বৰ্তমানৰ ইংলেণ্ড দলটো ভাৰতৰ বিশ্বমানৰ দ্ৰুত বলিং আক্ৰমণৰ দ্বাৰা সম্পূৰ্ণৰূপে আচৰিত হৈছে আৰু কেৱল অধিনায়ক জো ৰুটে (Joe Root) এটা ডাঙৰ শতক অৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে।

শচীনে(Sachin Tendulkar) কৈছে যে ইংলেণ্ডৰ অধিনায়ক ৰুটে টছত জয়ী হোৱাৰ পিছত ভাৰতক বেটিং কৰিবলৈ আমন্ত্ৰণ জনোৱাত আচৰিত হৈছিল আৰু অনুভৱ কৰিছিল যে তেওঁৰ দলটো ভাৰতৰ দ্ৰুত বলিং আক্ৰমণত আতংকিত হৈ পৰিছিল। PTIৰ সৈতে এক বিশেষ সাক্ষাৎকাৰত শচীনে কয়, ''যেতিয়া টছত জিকিছিল আৰু জো ৰুটে ভাৰতক বেটিং কৰিবলৈ আমন্ত্ৰণ জনোৱা দেখিছিলো, মই সঁচাকৈয়ে আচৰিত হৈছিলো আৰু মই ভাবিছিলো যে ই নিজেই এটা লক্ষণ যে ইংলেণ্ড আমাৰ দ্ৰুত বলিং আক্ৰমণক লৈ চিন্তিত আছিল।"
Published by:Kokil Sarma
First published: