உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • IND vs ENG: ভাৰতৰ পেচ আক্ৰমণত ধৰাশায়ী ইংলেণ্ড, ১৮৩ ৰানতে সামৰিলে প্ৰথম ইনিংছ...

    IND vs ENG: ভাৰতৰ পেচ আক্ৰমণত ধৰাশায়ী ইংলেণ্ড, ১৮৩ ৰানতে সামৰিলে প্ৰথম ইনিংছ...

    বুধবাৰে প্ৰথম টেষ্টৰ প্ৰথম দিনা (IND vs ENG 1st Test) ভাৰতৰ বিৰুদ্ধে ১৮৩ ৰাণত অলআউট হয় ইংলেণ্ড (AP)

    বুধবাৰে প্ৰথম টেষ্টৰ প্ৰথম দিনা (IND vs ENG 1st Test) ভাৰতৰ বিৰুদ্ধে ১৮৩ ৰাণত অলআউট হয় ইংলেণ্ড (AP)

    IND vs ENG 1st Test: ভাৰতৰ বিৰুদ্ধে ১৮৩ ৰাণত অলআউট হয় ইংলেণ্ডৰ দলটো। পেচাৰ যশপ্ৰীত বুমৰাহে ৪৬ ৰাণত ৪ টা উইকেট দখল কৰাৰ সময়ত মহম্মদ ছামীয়ে (Mohammed Shami) ৩ টা উইকেট দখল কৰে।

    • Share this:
    বুধবাৰে প্ৰথম টেষ্টৰ প্ৰথম দিনা (IND vs ENG 1st Test) ভাৰতৰ বিৰুদ্ধে ১৮৩ ৰাণত অলআউট হয় ইংলেণ্ডৰ দলটো। পেচাৰ যশপ্ৰীত বুমৰাহে ৪৬ ৰাণত ৪ টা উইকেট দখল কৰাৰ সময়ত মহম্মদ ছামীয়ে (Mohammed Shami) ৩ টা উইকেট দখল কৰে। ইংলেণ্ডৰ হৈ তেওঁলোকৰ অধিনায়ক জো ৰুটে (Joe Root) ১০৮ টা বলত ১১ টা চাৰিৰে সৰ্বাধিক ৬৪ ৰাণৰ অৱদান আগবঢ়ায় । প্ৰথম দিনাৰ খেলৰ শেষত ভাৰতে কোনো উইকেট হেৰুৱাই ২১ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছে। অপেনাৰ লোকেশ ৰাহুলে ৯ ৰাণত আৰু ৰোহিত শৰ্মা৯ ৰাণত অপৰাজিত হৈ উভতি আহে।

    ভাৰত বৰ্তমান প্ৰথম ইনিংছত ইংলেণ্ডৰ পৰা ১৬২ ৰাণ পিছ পৰি আছে। টছত জয়ী হৈ প্ৰথমে বেটিং কৰাৰ সিদ্ধান্ত লোৱা ইংলেণ্ডে এটা সময়ত তিনি উইকেটত ১৩৮ ৰাণত ভাল অৱস্থাত দেখা গৈছিল কিন্তু তাৰ পিছত ৪৫ ৰাণৰ ভিতৰত তেওঁলোকৰ অন্তিম সাতটা উইকেট হেৰুৱাইছিল। বুমৰাহে ৪৬ ৰাণত চাৰিটা উইকেট দখল কৰিছিল। আন তিনিজন দ্ৰুত বলাৰ ছামীয়ে (২৮ ৰাণত তিনিটা), শাৰ্দুল ঠাকুৰ (৪১ ৰাণত দুটা) আৰু মহম্মদ চিৰাজে (৪৮ ৰাণত এটা) তেওঁক ভালদৰে সমৰ্থন কৰিছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: