• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • IND vs SA: ঋষভ পন্তে চেঞ্চুৰিয়ান টেষ্টত বিশেষ 'শতক' সম্পূৰ্ণ কৰে, অতিক্ৰম কৰিলে মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীক ...

IND vs SA: ঋষভ পন্তে চেঞ্চুৰিয়ান টেষ্টত বিশেষ 'শতক' সম্পূৰ্ণ কৰে, অতিক্ৰম কৰিলে মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীক ...

Image-PTI

Image-PTI

IND vs SA: ভাৰতীয় উইকেটকিপাৰ ঋষভ পন্তে (Rishabh Pant) টেষ্টৰ তৃতীয় দিনা এটা বিশেষ শতক সম্পূৰ্ণ কৰে। তেওঁ উইকেটকিপাৰ হিচাপে তেওঁৰ ১০০ টা উইকেট সম্পূৰ্ণ কৰিছে। পণ্টে তেওঁৰ ২৬ তম টেষ্টত এই কৃতিত্ব অৰ্জন কৰে।

  • Share this:
ভাৰত আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ মাজত টেষ্ট শৃংখলাৰ প্ৰথমখন খেল চেঞ্চুৰিয়ানত অনুষ্ঠিত হৈছে। ভাৰতীয় উইকেটকিপাৰ ঋষভ পন্তে (Rishabh Pant) টেষ্টৰ তৃতীয় দিনা এটা বিশেষ শতক সম্পূৰ্ণ কৰে। তেওঁ উইকেটকিপাৰ হিচাপে তেওঁৰ ১০০ টা উইকেট সম্পূৰ্ণ কৰিছে। পণ্টে তেওঁৰ ২৬ তম টেষ্টত এই কৃতিত্ব অৰ্জন কৰে আৰু ভাৰতৰ হৈ ১০০ টা উইকেট লাভ কৰা সৰ্বনিম্ন টেষ্টত উইকেট-ৰক্ষক হিচাপে এই কৃতিত্ব অৰ্জন কৰে। তেওঁ প্ৰাক্তন অধিনায়ক মহেন্দ্ৰ সিং ধোনী আৰু ঋদ্ধিমান সাহাক অতিক্ৰম কৰিছে। তেওঁলোক দুয়োজনে ৩৬ খন টেষ্টত ১০০ উইকেট সম্পূৰ্ণ কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত আছে কিৰণ মোৰে (৩৯ টেষ্ট), নয়ন মংগিয়া (৪১ টেষ্ট) আৰু চৈয়দ কিৰমানি (৪২ টেষ্ট)।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese

ঋষভ পন্তে মহম্মদ ছামীৰ বলত বাভুমাৰ এটা কেচ লৈ টেষ্ট ক্ৰিকেটত তেওঁৰ ১০০ উইকেট সম্পূৰ্ণ কৰিছিল। পণ্টে এতিয়ালৈকে এই খেলখনত ৩টা কেচ লৈছে। তেওঁ প্ৰথমে দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ অধিনায়ক ডিন এলগাৰ, টেম্বা বাভুমা আৰু তাৰ পিছত ভিয়ান মুল্ডাৰক উইকেটৰ পিছফালে ধৰা পেলাবলৈ সক্ষম হয়।
Published by:Kokil Sarma
First published: