உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • IND vs SA: ভাৰতীয় ক্ৰিকেটৰ ৮৯ বছৰৰ আটাইতকৈ চমৎকাৰ মুহূৰ্ত ! কোহলী ব্ৰিগেডে ২০২১ চনৰ বিদায় ক্ষণত কৰি দেখুৱালে এয়া ...

    IND vs SA: ভাৰতীয় ক্ৰিকেটৰ ৮৯ বছৰৰ আটাইতকৈ চমৎকাৰ মুহূৰ্ত ! কোহলী ব্ৰিগেডে ২০২১ চনৰ বিদায় ক্ষণত কৰি দেখুৱালে এয়া ...

    টীম ইণ্ডিয়াই (Team India) দক্ষিণ আফ্ৰিকা ভ্ৰমণৰ এক সুন্দৰ আৰম্ভণি কৰিছে। দলটোৱে প্ৰথম টেষ্টত (India vs South Africa) আয়োজক দক্ষিণ আফ্ৰিকাক ১১৩ ৰাণত পৰাস্ত কৰে।

    টীম ইণ্ডিয়াই (Team India) দক্ষিণ আফ্ৰিকা ভ্ৰমণৰ এক সুন্দৰ আৰম্ভণি কৰিছে। দলটোৱে প্ৰথম টেষ্টত (India vs South Africa) আয়োজক দক্ষিণ আফ্ৰিকাক ১১৩ ৰাণত পৰাস্ত কৰে।

    টীম ইণ্ডিয়াই (Team India) দক্ষিণ আফ্ৰিকা ভ্ৰমণৰ এক সুন্দৰ আৰম্ভণি কৰিছে। দলটোৱে প্ৰথম টেষ্টত (India vs South Africa) আয়োজক দক্ষিণ আফ্ৰিকাক ১১৩ ৰাণত পৰাস্ত কৰে।

    • Share this:
    টীম ইণ্ডিয়াই (Team India) দক্ষিণ আফ্ৰিকা ভ্ৰমণৰ এক সুন্দৰ আৰম্ভণি কৰিছে। দলটোৱে প্ৰথম টেষ্টত (India vs South Africa) আয়োজক দক্ষিণ আফ্ৰিকাক ১১৩ ৰাণত পৰাস্ত কৰে। বৃহস্পতিবাৰে খেলখনৰ পঞ্চম আৰু অন্তিম দিনা ৩০৫ ৰাণৰ লক্ষ্য অনুসৰণ কৰি গক্ষিণ আফ্ৰিকা ১৯১ ৰাণত আউট হয়। এনেদৰে, ভাৰতীয় দলটোৱে তিনিখন খেলৰ শৃংখলাত ১-০ ৰ অগ্ৰগতি লাভ কৰিছে। এতিয়া দলটোৱে দক্ষিণ আফ্ৰিকাত প্ৰথমবাৰৰ বাবে টেষ্ট শৃংখলা জিকাৰ সুযোগ আছে। প্ৰশিক্ষক ৰাহুল দ্ৰাবিড়ৰ এইটো প্ৰথম বিদেশ ভ্ৰমণ। তেনে ক্ষেত্ৰত, তেওঁলোকে ইতিহাস সৃষ্টি কৰিব বিচাৰে।

    টীম ইণ্ডিয়াই এই বছৰ দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ উপৰিও অষ্ট্ৰেলিয়া আৰু ইংলেণ্ডত টেষ্ট মেচ জিকিছে। দলটোৱে এই কৃতিত্ব অৰ্জন কৰে এইটো মাত্ৰ দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে। দলটোৱে আগতে ২০১৮ চনত একেটা কৰিছিল। দলটোৱে তেতিয়া অষ্ট্ৰেলিয়াত ২ খন টেষ্ট জিকিছিল। দক্ষিণ আফ্ৰিকা আৰু ইংলেণ্ডে এখনকৈ টেষ্ট জিকিছিল। ২০২১ লৈ আহি, দলটোৱে অষ্ট্ৰেলিয়া আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাত এটাকৈ টেষ্ট জিকিছিল। ইংলেণ্ডত, দলটোৱে ২ খন টেষ্ট জিকিবলৈ সক্ষম হৈছিল। কিন্তু ২০২১ এই অৰ্থত প্ৰথমবাৰৰ বাবে দলটোৱে অষ্ট্ৰেলিয়াত শৃংখলাটো জিকিবলৈ সক্ষম হৈছিল। আনহাতে ইংলেণ্ড আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাত আগবাঢ়িবলৈ সক্ষম হৈছিল। দলটোৱে ২০১৮ চনত দক্ষিণ আফ্ৰিকা আৰু ইংলেণ্ডত শৃংখলাটো হেৰুৱাইছিল।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese

    গতিকে ২০২১ চনৰ বিজয়ক ৮৯ বছৰীয়া ভাৰতীয় ক্ৰিকেট ইতিহাসৰ আটাইতকৈ চমৎকাৰ মুহূৰ্ত বুলি ক'ব পাৰি।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: