• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • IND vs PAK: 'ফিক্সাৰ-ছিক্সাৰ' বিতৰ্কক লৈ ইমৰান খানক হৰভজন সিঙৰ পৰামৰ্শ- মহম্মদ আমিৰৰ দৰে কেঁচুৱাৰ কাৰণে স্কুল খোলা দৰকাৰ

IND vs PAK: 'ফিক্সাৰ-ছিক্সাৰ' বিতৰ্কক লৈ ইমৰান খানক হৰভজন সিঙৰ পৰামৰ্শ- মহম্মদ আমিৰৰ দৰে কেঁচুৱাৰ কাৰণে স্কুল খোলা দৰকাৰ

টি-২০ বিশ্বকাপত ভাৰতৰ বিৰুদ্ধে পাকিস্তানৰ বিজয়ৰ পিছৰে পৰা টুইটাৰত দুয়োখন দেশৰ অনুৰাগী আৰু খেলুৱৈৰ মাজত যুদ্ধ চলি আছে। হৰভজন সিং আৰু মহম্মদ আমিৰ (Harbhajan Singh Mohammad Amir Controversy)ৰ মাজতো খেলখনক লৈ টুইট যুদ্ধ অব্যাহত আছে। ভাৰতীয় অফ স্পিনাৰজনে পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানক (Imran Khan) আমিৰৰ দৰে খেলুৱৈৰ বাবে এখন বিদ্যালয় খুলিবলৈ অনুৰোধ জনাইছে।

টি-২০ বিশ্বকাপত ভাৰতৰ বিৰুদ্ধে পাকিস্তানৰ বিজয়ৰ পিছৰে পৰা টুইটাৰত দুয়োখন দেশৰ অনুৰাগী আৰু খেলুৱৈৰ মাজত যুদ্ধ চলি আছে। হৰভজন সিং আৰু মহম্মদ আমিৰ (Harbhajan Singh Mohammad Amir Controversy)ৰ মাজতো খেলখনক লৈ টুইট যুদ্ধ অব্যাহত আছে। ভাৰতীয় অফ স্পিনাৰজনে পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানক (Imran Khan) আমিৰৰ দৰে খেলুৱৈৰ বাবে এখন বিদ্যালয় খুলিবলৈ অনুৰোধ জনাইছে।

টি-২০ বিশ্বকাপত ভাৰতৰ বিৰুদ্ধে পাকিস্তানৰ বিজয়ৰ পিছৰে পৰা টুইটাৰত দুয়োখন দেশৰ অনুৰাগী আৰু খেলুৱৈৰ মাজত যুদ্ধ চলি আছে। হৰভজন সিং আৰু মহম্মদ আমিৰ (Harbhajan Singh Mohammad Amir Controversy)ৰ মাজতো খেলখনক লৈ টুইট যুদ্ধ অব্যাহত আছে। ভাৰতীয় অফ স্পিনাৰজনে পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানক (Imran Khan) আমিৰৰ দৰে খেলুৱৈৰ বাবে এখন বিদ্যালয় খুলিবলৈ অনুৰোধ জনাইছে।

  • Share this:
টি-২০ বিশ্বকাপত (IND vs PAK T20 World Cup 20221) ভাৰতৰ বিৰুদ্ধে পাকিস্তানৰ জয়ৰ পিছৰে পৰা টুইটাৰত দুয়োখন দেশৰ অনুৰাগী আৰু খেলুৱৈসকলৰৰ মাজত বাক যুদ্ধ চলিয়েই আছে। হৰভজন সিং আৰু মহম্মদ আমিৰেও খেলখনক লৈ এটা টুইট যুদ্ধ আৰম্ভ কৰিছিল, যি এতিয়ালৈ অব্যাহত আছে  (Harbhajan Singh Mohammad Amir Controversy)। ভাৰতীয় অফ স্পিনাৰজনে এতিয়া পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানক (Imran Khan) আমিৰৰ দৰে খেলুৱৈৰ বাবে এখন বিদ্যালয় খুলিবলৈ অনুৰোধ জনাইছে। যাতে তেওঁলোকে জ্যেষ্ঠ খেলুৱৈসকলৰ সৈতে কথা পাতিবলৈ শিকিব পাৰে।

হৰভজনে আজ টক নিউজ চেনেলৰ সৈতে হোৱা এক সাক্ষাৎকাৰত কয় যে, মই ইমৰান খানক এনে শিশুসকলৰ বাবে এখন বিদ্যালয় খুলিবলৈ অনুৰোধ কৰিম। য'ত তেওঁলোকে জ্যেষ্ঠ ক্ৰিকেটাৰসকলৰ সৈতে কথা পাতিবলৈ শিকিব পাৰে। আমাৰ দেশত, আমাক শিষ্টাচাৰ শিকোৱা হয়। আজিও, আমি ৱাছিম আক্ৰামৰ দৰে ক্ৰিকেটাৰসকলৰ সৈতে যথেষ্ট সন্মান সহকাৰে কথা পাতোঁ।

ছোয়েব আৰু মোৰ মাজত এক বেলেগ সম্পৰ্ক আছে : হৰভজন

ভাৰতীয় অফ স্পিনাৰজনে আৰু কয় যে তেওঁৰ (Amir)ৰ দৰে মানুহে নাজানে কাৰ সৈতে কেনেকৈ কথা পাতিব লাগে। মই সেই ব্যক্তিজনৰ মন্তব্যৰ প্ৰতি সঁহাৰি জনোৱাটো উচিত নাছিল। যি নিজৰ দেশ বিক্ৰী কৰিছিল। পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন পেচাৰ ছোৱেইব আখটাৰৰ সৈতেও হৰভজনৰ ভাৰত-পাকিস্তানৰ খেলখনৰ ফলাফলক লৈ যথেষ্ট উত্তপ্ত বাৰ্তালাপ কৰিছিল। কিন্তু দুয়োৰে মাজত পাৰস্পৰিক বুজাবুজি আৰু সম্পৰ্ক ইমানেই সৌহাৰ্দপূৰ্ণ যে কোনোৱেই কেতিয়াও সীমা অতিক্ৰম কৰা নাছিল।

‘आमिर ने पैसे लेकर देश को धोखा दिया’
इसे लेकर हरभजन ने कहा कि मेरे और शोएब के बीच का मजाक अलग है. क्योंकि हम एक-दूसरे को बहुत लंबे समय से जानते हैं. हमने एक साथ काफी क्रिकेट खेली है. हमने साथ में कई शो भी किए हैं. हमें एक समझ है. मोहम्मद आमिर कौन है? क्या वह वही आदमी है, जो लॉर्ड्स में मैच फिक्सिंग का दोषी था? उसकी विश्वसनीयता क्या है? वह मुश्किल से अपने देश के लिए 10 मैच खेल पाता और उसने एक मैच फिक्स करने के लिए पैसे लेकर अपने देश को भी धोखा दिया है.

'আমিৰে টকা লৈ দেশক প্ৰতাৰণা কৰিছিল'

হৰভজনে কয় যে মোৰ আৰু ছোয়েবৰ মাজৰ কৌতুকটো বেলেগ। কাৰণ আমি ইজনে সিজনক দীৰ্ঘদিন ধৰি চিনি পাওঁ। আমি একেলগে বহুতো ক্ৰিকেট খেলিছোঁ। আমি একেলগে বহুতো অনুষ্ঠান কৰিছো। আমাৰ এটা বুজাবুজি আছে। মহম্মদ আমিৰ কোন? তেওঁ সেই জন ব্যক্তি নেকি যি লৰ্ডছত মেচ ফিক্সিংৰ বাবে দোষী আছিল? তেওঁৰ বিশ্বাসযোগ্যতা কি? তেওঁ নিজৰ দেশৰ হৈ কোনোমতে ১০খন খেল খেলিব পাৰিছিল আৰু তেওঁ এখন খেল ফিক্স কৰিবলৈ টকা লৈ নিজৰ দেশকো প্ৰতাৰণা কৰিছিল।

আমিৰক স্পট ফিক্সিংৰ বাবে দোষী সাব্যস্ত কৰা হৈছিল

উল্লেখ্য যে মহম্মদ আমিৰৰ লগতে আন দুজন পাকিস্তানী খেলুৱৈ মহম্মদ আচিফ আৰু ছলমান বাটক ২০১০ চনত পাকিস্তানৰ ইংলেণ্ড ভ্ৰমণৰ সময়ত স্পট ফিক্সিংৰ বাবে দোষী সাব্যস্ত কৰা হৈছিল। তিনিওজন ক্ৰিকেটাৰকে নিষিদ্ধ কৰা হৈছিল, কিন্তু পাকিস্তানে আমিৰক 2016 চনত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটলৈ ঘূৰাই অনাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল। কেইবছৰমান খেলি আমিৰে ২০২০ চনৰ ডিচেম্বৰত "মানসিক অত্যাচাৰ"ৰ অজুহাতত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰে। এই মুহূৰ্তত, তেওঁ ফ্ৰেঞ্চাইজি ক্ৰিকেট খেলি আছে।
Published by:Manjumoni Borah
First published: