உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • IND vs NZ: মায়াংক আগৰৱালে বৰ্ণনা কৰিলে শতকৰ আঁৰৰ কাহিনী , অভিজ্ঞ বেটছমেনৰ ভিডিঅ' চোৱাৰ পিছত নামিছিল খেলপথাৰত...

    IND vs NZ: মায়াংক আগৰৱালে বৰ্ণনা কৰিলে শতকৰ আঁৰৰ কাহিনী , অভিজ্ঞ বেটছমেনৰ ভিডিঅ' চোৱাৰ পিছত নামিছিল খেলপথাৰত...

    Photo-AFP

    Photo-AFP

    প্ৰথম দিনাৰ খেলৰ শেষত ভাৰতে ৪ উইকেটত ২২১ ৰাণ কৰিছে (India vs New zealand 2nd test)। শতক অৰ্জন কৰা মায়াংকৰ সৈতে, ঋদ্ধিমান সাহা ২৫ ৰাণত ক্ৰীজত আছে।

    • Share this:
    লোকেশ ৰাহুল (KL Rahul) আৰু ৰোহিত শৰ্মা (Rohit Sharma) উভতি অহাৰ পিছত চূড়ান্ত একাদশত স্থান পোৱাটো তেওঁৰ বাবে সহজ নহ'ব বুলি মায়াংক আগৰৱাল (Mayank Agarwal) অৱগত। কিন্তু তেওঁ প্ৰশিক্ষক ৰাহুল দ্ৰাবিড়ৰ মনোযোগ বজাই ৰাখিবলৈ আৰু বস্তুবোৰ নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখিবলৈ পৰামৰ্শৰ পৰা যথেষ্ট লাভান্বিত হৈছে। প্ৰথম দিনাৰ খেলৰ শেষত ভাৰতে ৪ উইকেটত ২২১ ৰাণ কৰিছে (India vs New zealand 2nd test)। শতক অৰ্জন কৰা মায়াংকৰ সৈতে, ঋদ্ধিমান সাহা ২৫ ৰাণত ক্ৰীজত আছে।

    মায়াংক আগৰৱালে শুক্ৰবাৰে চাপত ১২০ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল আৰু প্ৰথম দিনাৰ খেলৰ পিছত ক্ৰীজত অপৰাজিত হৈ আছে। তেওঁ এই টেষ্টৰ আগতে সুনীল গাভাস্কাৰৰ বেটিং ভিডিঅ' চাই নিজৰ পথত সামান্য পৰিৱৰ্তন কৰিছিল। দিনটোৰ খেলৰ পিছত মায়াঙ্কে কৈছিল, 'চূড়ান্ত একাদশত নিৰ্বাচিত হোৱাৰ সময়ত ৰাহুল ভায়ে মোৰ সৈতে কথা পাতিছিল। তেওঁ মোক মোৰ হাতত কি আছে তাক নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ আৰু খেলপথাৰলৈ গৈ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ চেষ্টা কৰিবলৈ কৈছিল।' তেওঁ কৈছিল যে তেওঁ মোক এটা ডাঙৰ ইনিংছলৈ ৰূপান্তৰ কৰিবলৈ কৈছিল যেতিয়া এটা ভাল আৰম্ভণি হৈছিল। মই পোৱা আৰম্ভণিতে নগদ ধন লাভ কৰি সুখী। কিন্তু ৰাহুল ভাইৰ বার্তাটা খুব স্পষ্ট আছিল যে মই ইয়াক স্মৰণীয় কৰি ৰাখো।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Kokil Sarma
    First published: