• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • IND vs NZ: এজাজ পেটেলে ভাৰতৰ এটা ইনিংছত সম্পূৰ্ণ ১০ টা উইকেট দখল কৰি ৰচিলে অভিলেখ ! অনিল কুম্বলে, জিম আৰু এতিয়া মুম্বাইৰ ল'ৰাই সৃষ্টি কৰিলে ইতিহাস...

IND vs NZ: এজাজ পেটেলে ভাৰতৰ এটা ইনিংছত সম্পূৰ্ণ ১০ টা উইকেট দখল কৰি ৰচিলে অভিলেখ ! অনিল কুম্বলে, জিম আৰু এতিয়া মুম্বাইৰ ল'ৰাই সৃষ্টি কৰিলে ইতিহাস...

Photo-AP

Photo-AP

এজাজ পেটেল (Ajaz Patel) টেষ্টৰ ইনিংছত ১০ টা উইকেট লোৱা বিশ্বৰ তৃতীয়জন বলাৰ হৈ পৰিছে। তেওঁ দ্বিতীয় টেষ্টৰ দ্বিতীয় দিনা (India vs New Zealand) শনিবাৰে এই কৃতিত্ব অৰ্জন কৰে।

  • Share this:
এজাজ পেটেল (Ajaz Patel) টেষ্টৰ ইনিংছত ১০ টা উইকেট লোৱা বিশ্বৰ তৃতীয়জন বলাৰ হৈ পৰিছে। তেওঁ দ্বিতীয় টেষ্টৰ দ্বিতীয় দিনা (India vs New Zealand) শনিবাৰে এই কৃতিত্ব অৰ্জন কৰে। এজাজ পেটেলে ভাৰতৰ মহম্মদ চিৰাজ (Mohammed Siraj) হিচাপে তেওঁৰ দশম উইকেট দখল কৰে। ভাৰতৰ অনিল কুম্বলে (Anil Kumble) আৰু ইংলেণ্ডৰ জিম লেকাৰ (Jim Laker)ৰ পিছত তেওঁ এই কৃতিত্ব অৰ্জন কৰা মাত্ৰ তৃতীয়জন খেলুৱৈ। এতিয়ালৈকে তিনিওবাৰ এয়া স্পিন বলাৰৰ দ্বাৰা কৰা হৈছে। কিন্তু এইটো প্ৰথমবাৰৰ বাবে এজন বলাৰে ঘৰৰ বাহিৰত এইটো কৰিছে। কুম্বলে আৰু লেকাৰে আগতে ঘৰত এইটো কৰিছিল।

এজাজ পেটেলৰ কথা ক'লে, এয়া তেওঁৰ দশম টেষ্ট। ইয়াৰ আগতে, তেওঁ এবাৰ ইনিংছত ৫ টাতকৈ অধিক উইকেট ল'ব নোৱাৰিলে। তেওঁৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰদৰ্শন আছিল ৫৯ ৰাণত ৫ উইকেট। আনকি ৬৮ খন প্ৰথম শ্ৰেণীৰ মেচ খেলাৰ পাছতো মুম্বাইত জন্মগ্ৰহণ কৰা এজাজে এটা ইনিংছত সৰ্বাধিক ৬ টা উইকেট দখল কৰিব পাৰে। কিন্তু তেওঁ মুম্বাইৰ ৱাংখেড়ে ষ্টেডিয়ামত এই নতুন অভিলেখ গঢ়িছে।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published: