• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • IND vs ENG: ভাৰত-ইংলেণ্ড টেষ্ট শৃংখলাৰ পূৰ্বে অথন্তৰ ! ভাৰতীয় দলৰ এজন ক্ৰিকেটাৰ Covid-19ত আক্ৰান্ত...

IND vs ENG: ভাৰত-ইংলেণ্ড টেষ্ট শৃংখলাৰ পূৰ্বে অথন্তৰ ! ভাৰতীয় দলৰ এজন ক্ৰিকেটাৰ Covid-19ত আক্ৰান্ত...

ইংলেণ্ডত ক'ৰোনাৰ ঘটনা দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি হোৱাৰ ফলত টীম ইণ্ডিয়াও প্ৰভাৱিত হৈছে। ইংলেণ্ড (England Tour) ভ্ৰমণ কৰা টীম ইণ্ডিয়াৰ (Team India) এজন সদস্যক ক'ৰোনা positive পোৱা গৈছে।

ইংলেণ্ডত ক'ৰোনাৰ ঘটনা দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি হোৱাৰ ফলত টীম ইণ্ডিয়াও প্ৰভাৱিত হৈছে। ইংলেণ্ড (England Tour) ভ্ৰমণ কৰা টীম ইণ্ডিয়াৰ (Team India) এজন সদস্যক ক'ৰোনা positive পোৱা গৈছে।

ইংলেণ্ডত ক'ৰোনাৰ ঘটনা দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি হোৱাৰ ফলত টীম ইণ্ডিয়াও প্ৰভাৱিত হৈছে। ইংলেণ্ড (England Tour) ভ্ৰমণ কৰা টীম ইণ্ডিয়াৰ (Team India) এজন সদস্যক ক'ৰোনা positive পোৱা গৈছে।

  • Share this:
ইংলেণ্ডত ক'ৰোনাৰ ঘটনা দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি হোৱাৰ ফলত টীম ইণ্ডিয়াও প্ৰভাৱিত হৈছে। ইংলেণ্ড (England Tour) ভ্ৰমণ কৰা টীম ইণ্ডিয়াৰ (Team India) এজন সদস্যক ক'ৰোনা positive পোৱা গৈছে। এই তথ্য পোহৰলৈ অহাৰ পিছত খেলুৱৈজনক পৃথক কৰি ৰখা হৈছে। অৱশ্যে, সংক্ৰমিত খেলুৱৈৰ সংখ্যা বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে বিশ্ব টেষ্ট চেম্পিয়নশ্বিপৰ ফাইনেলত পৰাজিত হোৱাৰ পিছত টীম ইণ্ডিয়াৰ খেলুৱৈসকল তিনি সপ্তাহৰ বিৰতিত আছে। এই সময়ছোৱাত, খেলুৱৈসকলে ইংলেণ্ড আৰু স্কটলেণ্ডৰ বিভিন্ন চহৰত খোজ কাঢ়িবলৈ গৈছিল। সেই সময়তে খেলুৱৈজন ভাইৰাছৰ সংস্পৰ্শলৈ অহাৰ আশংকা কৰা হৈছে।

ক্ৰিকবাজৰ মতে, ভাৰতীয় খেলুৱৈজন শেহতীয়া ক'ৰোনা পৰীক্ষাত সংক্ৰমিত হোৱা দেখা গৈছিল। এইটোৱে খেলুৱৈজনক বাকী দলৰ সৈতে ডাৰহামত উপস্থিত হোৱাত বাধা দিব। য'ত বৃহস্পতিবাৰে টীম ইণ্ডিয়াৰ খেলুৱৈসকলে টেষ্ট শৃংখলা অনুশীলনৰ উদ্দেশ্যৰে একত্ৰিত হ'ব। টীম ইণ্ডিয়াৰ এই সদস্যজনৰ নাম বৰ্তমান প্ৰকাশ কৰা হোৱা নাই। ভাৰত আৰু ইংলেণ্ডৰ মাজত  পাঁচখন টেষ্টৰ শৃংখলা ৪ আগষ্টৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব।

ইণ্ডিয়ান এক্সপ্ৰেছৰ বাতৰি অনুসৰি খেলুৱৈজনে অলপতে দল পৰিচালকৰ ওচৰত ডিঙি বিষোৱাৰ অভিযোগ কৰিছিল। তেতিয়াই তেওঁ ক'ৰোনা পৰীক্ষা কৰাইছিল য'ত তেওঁ সংক্ৰমিত হোৱা দেখা গৈছিল। এই মুহূৰ্তত, এই খেলুৱৈজন ইংলেণ্ডত তেওঁৰ আত্মীয়ৰ ঘৰত কোৱাৰেণ্টিনত আছে। খেলুৱৈজনৰ সংস্পৰ্শলৈ অহা আন খেলুৱৈ আৰু সহায়ক কৰ্মচাৰীসকলকো তিনি দিনৰ বাবে বিচ্ছিন্নতালৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল, যাৰ ম্যাদ উকলি গৈছে। এই মুহূৰ্তত, সংক্ৰমিত খেলুৱৈজন দলটোৰ শিবিৰৰ অংশ নহ'ব।

দলটোৱে ২০ জুলাইৰ পৰা ডাৰহামত ইণ্ডিয়া কাউণ্টি চেম্পিয়নশ্বিপ ইলেভেনৰ বিৰুদ্ধে তিনিদিনীয়া অনুশীলন মেচ খেলিব। যদি ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ অধিক খেলুৱৈ ক'ৰোনাৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত হয়, শিবিৰত উপস্থিত হোৱা খেলুৱৈসকলে জানিব পাৰিব। টীম ইণ্ডিয়াৰ এই সদস্যজনৰ নাম বৰ্তমান প্ৰকাশ কৰা হোৱা নাই। কিন্তু প্ৰতিবেদন অনুসৰি, সংক্ৰমিত হোৱা খেলুৱৈজনক অলপতে ইংলেণ্ডৰ জনবহুল অঞ্চলত ঘূৰি ফুৰা দেখা গৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: