உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • ICC Tournaments: ২০২৩ আৰু ২০৩১ চনত ভাৰতত অনুষ্ঠিত হ'ব এদিনীয়া বিশ্বকাপ ! ২০২৬ চনত ভাৰতক টি ২০ বিশ্বকাপ আয়োজন কৰাৰ দায়িত্ব...

    ICC Tournaments: ২০২৩ আৰু ২০৩১ চনত ভাৰতত অনুষ্ঠিত হ'ব এদিনীয়া বিশ্বকাপ ! ২০২৬ চনত ভাৰতক টি ২০ বিশ্বকাপ আয়োজন কৰাৰ দায়িত্ব...

    আইচিচিয়ে (ICC) ২০২৪ ৰ পৰা ২০৩১ চনৰ ভিতৰত ৮ টা গুৰুত্বপূৰ্ণ ইভেণ্টৰ আয়োজক ঘোষণা কৰিছে। ভাৰতক ৩ টা গুৰুত্বপূৰ্ণ অনুষ্ঠানৰ দায়িত্ব দিয়া হৈছে। ভাৰতত ২০২৬ চনৰ টি-২০ বিশ্বকাপ, ২০২৯ চনৰ চেম্পিয়নছ ট্ৰফী আৰু ২০৩১ চনৰ এদিনীয়া বিশ্বকাপ অনুষ্ঠিত হ'ব।

    আইচিচিয়ে (ICC) ২০২৪ ৰ পৰা ২০৩১ চনৰ ভিতৰত ৮ টা গুৰুত্বপূৰ্ণ ইভেণ্টৰ আয়োজক ঘোষণা কৰিছে। ভাৰতক ৩ টা গুৰুত্বপূৰ্ণ অনুষ্ঠানৰ দায়িত্ব দিয়া হৈছে। ভাৰতত ২০২৬ চনৰ টি-২০ বিশ্বকাপ, ২০২৯ চনৰ চেম্পিয়নছ ট্ৰফী আৰু ২০৩১ চনৰ এদিনীয়া বিশ্বকাপ অনুষ্ঠিত হ'ব।

    আইচিচিয়ে (ICC) ২০২৪ ৰ পৰা ২০৩১ চনৰ ভিতৰত ৮ টা গুৰুত্বপূৰ্ণ ইভেণ্টৰ আয়োজক ঘোষণা কৰিছে। ভাৰতক ৩ টা গুৰুত্বপূৰ্ণ অনুষ্ঠানৰ দায়িত্ব দিয়া হৈছে। ভাৰতত ২০২৬ চনৰ টি-২০ বিশ্বকাপ, ২০২৯ চনৰ চেম্পিয়নছ ট্ৰফী আৰু ২০৩১ চনৰ এদিনীয়া বিশ্বকাপ অনুষ্ঠিত হ'ব।

    • Share this:
    আইচিচিয়ে (ICC) ২০২৪ ৰ পৰা ২০৩১ চনৰ ভিতৰত ৮ টা গুৰুত্বপূৰ্ণ ইভেণ্টৰ আয়োজক ঘোষণা কৰিছে। ভাৰতক ৩ টা গুৰুত্বপূৰ্ণ অনুষ্ঠানৰ দায়িত্ব দিয়া হৈছে। ভাৰতত ২০২৬ চনৰ টি-২০ বিশ্বকাপ, ২০২৯ চনৰ চেম্পিয়নছ ট্ৰফী আৰু ২০৩১ চনৰ এদিনীয়া বিশ্বকাপ অনুষ্ঠিত হ'ব। জানিব পৰা গৈছে যে ২০২৩ চনৰ এদিনীয়া বিশ্বকাপো ভাৰতত অনুষ্ঠিত হ'ব। পাকিস্তানে (Pakistan) দীৰ্ঘদিনৰ পিছত আইচিচি প্ৰতিযোগিতা আয়োজন কৰিছে। ২০২৫ চনত চেম্পিয়নছ ট্ৰফী (Champions Trophy) হ'ব।

    আইচিচিয়ে মঙলবাৰে প্ৰতিযোগিতাখনৰ স্থান ঘোষণা কৰিছিল। ২০২৪ চনৰ টি-২০ বিশ্বকাপ ৱেষ্ট ইণ্ডিজ আৰু আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত অনুষ্ঠিত হ'ব। ২০২৮ চনৰ লছ এঞ্জেলছ অলিম্পিকৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰক দায়িত্ব দিয়া হৈছে। ক্ৰিকেট ২০২৮ অলিম্পিকত যোগদান কৰিব পাৰে। চেম্পিয়নছ ট্ৰফী ২০২৫ চনত পাকিস্তানত অনুষ্ঠিত হ'ব আনহাতে ২০২৬ চনত টি-২০ বিশ্বকাপ ভাৰত আৰু শ্ৰীলংকা দুয়োখন ঠাইতে অনুষ্ঠিত হ'ব।

    নামিবিয়াত এদিনীয়া বিশ্বকাপ

    আইচিচিয়ে জিম্বাবোৱে, নামিবিয়া আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাক ২০২৭ চনৰ এদিনীয়া বিশ্বকাপৰ দায়িত্ব অৰ্পণ কৰিছে। ২০২৮ চনৰ টি-২০ বিশ্বকাপ নিউজিলেণ্ড আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াত অনুষ্ঠিত হ'ব। অষ্ট্ৰেলিয়াই শেহতীয়াকৈ ইউ.এ.ই.ত টি-২০ বিশ্বকাপৰ খিতাপ জিকিছে। আইচিচি ইভেণ্টটো ২০২৯ চনত আকৌ এবাৰ ভাৰতলৈ ঘূৰি আহিব। এইবাৰ চেম্পিয়নছ ট্ৰফী ভাৰতত হ'ব।

    প্ৰতি ২ বছৰত টি-20 বিশ্বকাপ

    আইচিচি টি-২০ বিশ্বকাপ প্ৰতি ২ বছৰত অনুষ্ঠিত হ'ব। ২০৩০ চনৰ টি-২০ বিশ্বকাপ ইংলেণ্ড, আয়াৰলেণ্ড আৰু স্কটলেণ্ডত অনুষ্ঠিত হ'ব। ২০৩১ চনত এদিনীয়া বিশ্বকাপ ভাৰতত অনুষ্ঠিত হ'ব। মুঠ ১২ খন দেশত ৮ খন প্ৰতিযোগিতা অনুষ্ঠিত হ'ব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: