• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • নিউজিলেণ্ডৰ গ্ৰেগ বাৰ্কলে পুনৰ নিৰ্বাচিত হয় ICCৰ সভাপতি, জিম্বাবোৱেৰ মুকুহলানীয়ে প্ৰত্যাহাৰ কৰে তেওঁৰ নাম ...

নিউজিলেণ্ডৰ গ্ৰেগ বাৰ্কলে পুনৰ নিৰ্বাচিত হয় ICCৰ সভাপতি, জিম্বাবোৱেৰ মুকুহলানীয়ে প্ৰত্যাহাৰ কৰে তেওঁৰ নাম ...

নিউজিলেণ্ডৰ গ্ৰেগ বাৰ্কেলে ক্ৰিকেটৰ সৰ্বোচ্চ সংস্থা আন্তৰ্জাতিক ক্ৰিকেট পৰিষদৰ (আইচিচি) সভাপতি হিচাপে পুনৰ নিৰ্বাচিত হৈছে। এইটো দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে তেওঁ পৰৱৰ্তী দুবছৰৰ বাবে এই পদত অধিষ্ঠিত হ'ব।

নিউজিলেণ্ডৰ গ্ৰেগ বাৰ্কেলে ক্ৰিকেটৰ সৰ্বোচ্চ সংস্থা আন্তৰ্জাতিক ক্ৰিকেট পৰিষদৰ (আইচিচি) সভাপতি হিচাপে পুনৰ নিৰ্বাচিত হৈছে। এইটো দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে তেওঁ পৰৱৰ্তী দুবছৰৰ বাবে এই পদত অধিষ্ঠিত হ'ব।

নিউজিলেণ্ডৰ গ্ৰেগ বাৰ্কেলে ক্ৰিকেটৰ সৰ্বোচ্চ সংস্থা আন্তৰ্জাতিক ক্ৰিকেট পৰিষদৰ (আইচিচি) সভাপতি হিচাপে পুনৰ নিৰ্বাচিত হৈছে। এইটো দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে তেওঁ পৰৱৰ্তী দুবছৰৰ বাবে এই পদত অধিষ্ঠিত হ'ব।

  • Share this:
নিউজিলেণ্ডৰ গ্ৰেগ বাৰ্কেলে ক্ৰিকেটৰ সৰ্বোচ্চ সংস্থা আন্তৰ্জাতিক ক্ৰিকেট পৰিষদৰ (আইচিচি) সভাপতি হিচাপে পুনৰ নিৰ্বাচিত হৈছে। এইটো দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে তেওঁ পৰৱৰ্তী দুবছৰৰ বাবে এই পদত অধিষ্ঠিত হ'ব। ইয়াৰ আগতে, বাৰ্কলিয়ে ২০২০ চনৰ নৱেম্বৰৰ আইচিচি নিৰ্বাচনতো জয়ী হৈছিল। শনিবাৰে মেলবৰ্ণত অনুষ্ঠিত আইচিচিৰ ত্ৰৈমাসিক বৈঠকত ভোট অনুষ্ঠিত হৈছিল। ইলেক্ট্ৰনিক ভোটদান প্ৰক্ৰিয়াত ১৬ জন পৰিচালক মণ্ডলী উপস্থিত আছিল, যাৰ ভিতৰত আছিল টেষ্ট খেলুৱৈ ৰাষ্ট্ৰসমূহৰ ১২ জন সম্পূৰ্ণ সদস্য, তিনিখন সহযোগী ৰাষ্ট্ৰ আৰু এগৰাকী স্বতন্ত্ৰ মহিলা পৰিচালক।

জিম্বাবোৱে ক্ৰিকেটৰ সভাপতি তাৱংৱা মুকুহালানীয়ে নিৰ্বাচনী প্ৰক্ৰিয়াৰ পৰা আঁতৰি যোৱাৰ পিছত বাৰ্কলেৰ বিৰুদ্ধে কোনো প্ৰাৰ্থী বাকী নাথাকিল, আইচিচি বোৰ্ডে নিউজিলেণ্ডৰ প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰগৰাকীক শীৰ্ষস্থানত থকাৰ বাবে সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন নিশ্চিত কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি