உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Celebration: হাতত বিয়েৰৰ বটল লৈ আনন্দতে জপিয়াই উঠিল ইংৰাজ খেলুৱৈ, উপভোগ কৰিলে ক্ৰিকেট-ফুটবলৰ উমৈহতীয়া বিজয়ৰ আনন্দ...

    Celebration: হাতত বিয়েৰৰ বটল লৈ আনন্দতে জপিয়াই উঠিল ইংৰাজ খেলুৱৈ, উপভোগ কৰিলে ক্ৰিকেট-ফুটবলৰ উমৈহতীয়া বিজয়ৰ আনন্দ...

    photo-AP

    photo-AP

    ইংলেণ্ডৰ ক্ৰিকেট খেলুৱৈসকলেও ফুটবল দলৰ বিজয় উদযাপন কৰিছিল। ইংলেণ্ড আৰু শ্ৰীলংকাৰ মাজত প্ৰথম খন এদিনীয়া মঙলবাৰে খেলা হৈছিল য'ত আয়োজক দলটোৱে পাঁচ উইকেটত বিজয় পঞ্জীয়ন কৰিছিল।

    • Share this:
    দ্বিতীয়াৰ্ধত ৰহীম ষ্টাৰ্লিং আৰু অধিনায়ক হেৰী কেনৰ গ'লৰ ফলত ইংলেণ্ডে ইউৰোপিয়ান ফুটবল চেম্পিয়নশ্বিপত (Euro Cup 2020) জাৰ্মানীক ২-০ গ'লত পৰাস্ত কৰি কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰাত সহায় কৰে। ষ্টাৰ্লিঙে ৭৫ মিনিটত আৰু কেনে ৮৬ মিনিটত ৱেম্বলী ষ্টেডিয়ামত ইংলেণ্ডৰ হৈ শেষৰ ১৬ খন খেলত গ'ল কৰিছিল। ইউৰো ২০২০-ত কেনৰ এইটো প্ৰথম গ'ল, যিয়ে বিশ্বকাপ ২০১৮ ৰ গোল্ডেন বুট বিজয়ীৰ চাপ হ্ৰাস কৰিব পাৰে। ইংলেণ্ডৰ ক্ৰিকেট খেলুৱৈসকলেও ফুটবল দলৰ বিজয় উদযাপন কৰিছিল। ইংলেণ্ড আৰু শ্ৰীলংকাৰ মাজত প্ৰথম খন এদিনীয়া মঙলবাৰে খেলা হৈছিল য'ত আয়োজক দলটোৱে পাঁচ উইকেটত বিজয় পঞ্জীয়ন কৰিছিল।

    ক্ৰিকেট খেলখন শেষ হোৱাৰ পিছত, ইংলেণ্ডৰ খেলুৱৈসকলে ড্ৰেছিং ৰুমত একেলগে ফুটবল খেল চাই আছিল। ইংলেণ্ডৰ বিজয়ৰ পিছত, ক্ৰিকেটাৰসকলে বিয়েৰ খাই বিজয় উদযাপন কৰে। খেলখন ইংলেণ্ডৰ ফুটবল দলৰ প্ৰশিক্ষক গেৰেথ চাউথগেটৰ বাবে যথেষ্ট আৱেগিক আছিল। ২৫ বছৰ আগতে, চাউথগেটে ওল্ড ৱেম্বলী ষ্টেডিয়ামত পেনাল্টিত গ'ল কৰাৰ পৰা বঞ্চিত হৈছিল, যাৰ বাবে ইউৰো ১৯৯৬ ৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰাত ব্যৰ্থ হৈছিল। সেই খেলখনত ইংলেণ্ডৰ গ'লৰক্ষক ডেভিদ চিমেনও মঙলবাৰে দৰ্শকৰ মাজত উপস্থিত আছিল।



    প্ৰিন্স উইলিয়াম, তেওঁৰ পত্নী কেট আৰু সাত বছৰীয়া পুত্ৰ জৰ্জেও প্ৰাক-কোৱাৰ্টাৰ পুত্ৰ চাবলৈ ৱেম্বলী ষ্টেডিয়ামত উপস্থিত হৈছিল। প্ৰাক্তন কেপ্টেইনডেভিড বেকহাম আৰু এড শ্বাৰণো দৰ্শকৰ মাজত ভিআইপি ষ্টেণ্ডত উপস্থিত আছিল। কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত ইংলেণ্ডে ইউক্ৰেইনৰ মুখামুখি হ'ব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: