உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • BAN VS AUS: বাংলাদেশ বিৰুদ্ধে T20 শৃংখলা হেৰুৱালে অষ্ট্ৰেলিয়াই, ক্ৰমাগত তৃতীয়খন খেলত হাৰিল অষ্ট্ৰেলিয়া...

    BAN VS AUS: বাংলাদেশ বিৰুদ্ধে T20 শৃংখলা হেৰুৱালে অষ্ট্ৰেলিয়াই, ক্ৰমাগত তৃতীয়খন খেলত হাৰিল অষ্ট্ৰেলিয়া...

    photo AFP

    photo AFP

    পাঁচখন খেলৰ টি-২০ শৃংখলাৰ (Bangladesh vs Australia, 3rd T20I) তৃতীয় খন খেলত বাংলাদেশে অষ্ট্ৰেলিয়াক ১০ ৰাণত পৰাস্ত কৰে। এই জয়ৰ সৈতে, বাংলাদেশে টি-২০ শৃংখলাত ৩-০ ৰ অগ্ৰগতি লাভ কৰে (Bangladesh beat Australia in T20I Series)।

    • Share this:
    যেতিয়া অষ্ট্ৰেলিয়াৰ দলটোৱে বাংলাদেশৰ মাটিত ভৰি দিছিল, কোনেও হয়তো ভবা নাছিল যে কেংগাৰুবাহিনীয়ে পাঁচখন খেলৰ টি-২০ শৃংখলা হেৰুৱাব, কিন্তু বাংলাদেশ দলে শুকুৰবাৰে এয়া সম্ভৱ কৰে। পাঁচখন খেলৰ টি-২০ শৃংখলাৰ (Bangladesh vs Australia, 3rd T20I) তৃতীয় খন খেলত বাংলাদেশে অষ্ট্ৰেলিয়াক ১০ ৰাণত পৰাস্ত কৰে। এই জয়ৰ সৈতে, বাংলাদেশে টি-২০ শৃংখলাত ৩-০ ৰ অগ্ৰগতি লাভ কৰে (Bangladesh beat Australia in T20I Series)। বাংলাদেশে প্ৰথমবাৰৰ বাবে অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে টি-২০ শৃংখলা জিকিছে। এইটো প্ৰথমবাৰৰ বাবে বাংলাদেশে যিকোনো ফৰ্মেটত একেৰাহে তিনিখন খেলত অষ্ট্ৰেলিয়াক পৰাস্ত কৰিছে।

    তৃতীয় টি-২০ (BAN VS AUS, 3rd T20I) খেলখনত বাংলাদেশে ২০ অভাৰত ৯ উইকেটত ১২৭ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে কিন্তু অষ্ট্ৰেলিয়াৰ দলটোৱে লক্ষ্য প্ৰাপ্ত কৰিব নোৱাৰিলে। তেওঁলোকে ২০ অভাৰত ৪ উইকেটত ১১৭ ৰাণত ১০ ৰাণত পৰাজিত হয়। মিচেল মাৰ্চে অষ্ট্ৰেলিয়াৰ হৈ ৫১ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে কিন্তু অলৰাউণ্ডাৰজনে দলটোক আকৌ এবাৰ বিজয়ৰ দিশে লৈ যাব নোৱাৰিলে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: