உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • দিন ৰাতি দুৱাৰ বন্ধ কৰি বেয়া কাম কৰিছিল এই দম্পতীয়ে ! কন্যাই ঘৰৰ দেৱালত দেখিলে ইয়াৰ কুফল ...

    দিন ৰাতি দুৱাৰ বন্ধ কৰি বেয়া কাম কৰিছিল এই দম্পতীয়ে ! কন্যাই ঘৰৰ দেৱালত দেখিলে ইয়াৰ কুফল ...

    ছ'চিয়েল মিডিয়াত (Social Media) এগৰাকী মহিলাই তেওঁৰ ঘৰৰ ভিতৰত চিগাৰেট সেৱন কৰাৰ ফলত হোৱা ক্ষতিৰ বিষয়ে লোকসকলক দেখুৱাইছিল। এইটো চোৱাৰ পিছত, সম্ভৱতঃ কোনেও কেতিয়াও ঘৰৰ ভিতৰত ধুমপান নকৰিব।

    ছ'চিয়েল মিডিয়াত (Social Media) এগৰাকী মহিলাই তেওঁৰ ঘৰৰ ভিতৰত চিগাৰেট সেৱন কৰাৰ ফলত হোৱা ক্ষতিৰ বিষয়ে লোকসকলক দেখুৱাইছিল। এইটো চোৱাৰ পিছত, সম্ভৱতঃ কোনেও কেতিয়াও ঘৰৰ ভিতৰত ধুমপান নকৰিব।

    ছ'চিয়েল মিডিয়াত (Social Media) এগৰাকী মহিলাই তেওঁৰ ঘৰৰ ভিতৰত চিগাৰেট সেৱন কৰাৰ ফলত হোৱা ক্ষতিৰ বিষয়ে লোকসকলক দেখুৱাইছিল। এইটো চোৱাৰ পিছত, সম্ভৱতঃ কোনেও কেতিয়াও ঘৰৰ ভিতৰত ধুমপান নকৰিব।

    • Share this:
    ধূমপান স্বাস্থ্যৰ বাবে অত্যন্ত ক্ষতিকাৰক (smoking Injurious To Health)। আপুনি নিশ্চয় এইটো বহুবাৰ শুনিছে। চিগাৰেট প্ৰস্তুত কৰা কোম্পানীবোৰে নিজেই ইয়াৰ বাকচত সতৰ্কবাণী প্ৰিণ্ট কৰে। চিগাৰেট সেৱন কৰি শৰীৰৰ ভিতৰত হোৱা ক্ষতিৰ বিষয়ে আলোচনা। কিন্তু খুব কম মানুহে জানে যে ইয়াৰ বাবে আপোনাৰ চাৰিওফালৰ বস্তুবোৰক কেনেদৰে প্ৰভাৱিত কৰে। ছ'চিয়েল মিডিয়াত (Social Media) এগৰাকী মহিলাই তেওঁৰ ঘৰৰ ভিতৰত চিগাৰেট সেৱন কৰাৰ ফলত হোৱা ক্ষতিৰ বিষয়ে লোকসকলক দেখুৱাইছিল। এইটো চোৱাৰ পিছত, সম্ভৱতঃ কোনেও কেতিয়াও ঘৰৰ ভিতৰত ধুমপান নকৰিব।

    কেণ্ডিচ লে ক্লাৰ্ক (Candice Leigh Clark) নামৰ মহিলাগৰাকীয়ে তেওঁৰ টিকটক একাউণ্টত চিগাৰেট সেৱন কৰাৰ ফলত ঘৰটোৰ দুৰ্দশাৰ ফটো শ্বেয়াৰ কৰিছিল, আৰু মহিলাগৰাকীয়ে মানুহক তেওঁৰ পিতৃ-মাতৃৰ ঘৰৰ দেৱালৰ দুৰ্দশা দেখুৱাইছিল। দৰাচলতে, কেণ্ডিছৰ মাক দেউতাকে গোটেই দিনটো ঘৰৰ দুৱাৰ বন্ধ কৰি প্ৰতিদিনে প্ৰায় দুটা পেকেট চিগাৰেট সেৱন কৰিছিল। চিগাৰেটৰ ধোঁৱাই তেওঁলোকৰ শৰীৰৰ ক্ষতি কৰিছিল। একে সময়তে, ধোঁৱাৰ বাবে ঘৰৰ দেৱালবোৰ ক'লা হৈ পৰিছিল।



    ভিডিঅ'টো প্ৰস্তুত কৰি, মহিলাগৰাকীয়ে তেওঁৰ মাক-দেউতাকৰ ঘৰৰ দেৱাল খন মচি পেলাইছিল আৰু এটা ডাঠ ক'লা স্তৰ আঁতৰাই দিছিল। ধোঁৱাৰ কাৰণে এইটো এটা ক'লাা স্তৰ আছিল। যেতিয়া মহিলাগৰাকী কেইবাদিনো পিছত মাক-দেউতাকৰ ঘৰলৈ গৈছিল, তেওঁ লক্ষ্য কৰিছিল যে তেওঁলোকৰ ঘৰৰ দেৱালবোৰ ক'লা হৈ গৈছিল। প্ৰথমে তেওঁ কাৰণটো বুজি পোৱা নাছিল। তেতিয়া দেখিলোঁ যে এইটো ধোঁৱাৰ ফলত হোৱা হিমায়িত স্তৰ। কেণ্ডিচে তেতিয়া উপলব্ধি কৰিছিল যে তেওঁৰ মাক দেউতাকৰ চিগাৰেটৰ প্ৰতি আসক্তিয়ে দেৱালবোৰ ইমান বেয়া কৰি তুলিছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: