মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» বিশ্ব

»মই সুখী যে মই Olympicত Medal জিকিছো, কিন্তু মই যিমান আশা কৰিছিলোঁ সিমান কৰিব নোৱাৰিলো ! ভাল লাগিব, বহুদিন ঘৰলৈ যোৱা নাই ! নতুন ৰাস্তাৰে ঘৰলৈ যাম: লাভলীনা

মই সুখী যে মই Olympicত Medal জিকিছো, কিন্তু মই যিমান আশা কৰিছিলোঁ সিমান কৰিব নোৱাৰিলো ! ভাল লাগিব, বহুদিন ঘৰলৈ যোৱা নাই ! নতুন ৰাস্তাৰে ঘৰলৈ যাম: লাভলীনা

Kokil Sarma | News18-Assam
Updated:August 4, 2021, 2:27 PM IST
মই সুখী যে মই Olympicত Medal জিকিছো, কিন্তু মই যিমান আশা কৰিছিলোঁ সিমান কৰিব নোৱাৰিলো ! ভাল লাগিব, বহুদিন ঘৰলৈ যোৱা নাই ! নতুন ৰাস্তাৰে ঘৰলৈ যাম: লাভলীনা
Tokyo Olympics 2020ত ব্ৰঞ্জৰ পদক অৰ্জন কৰিলে অসমকন্যা লাভলীনাই। ছেমি ফাইনেলৰ পিছত, তেওঁ Nesw18.com এক বিশেষ বাৰ্তালাপত কয় যে  তেওঁ ভাৰতৰ হৈ ব্ৰঞ্জৰ পদক জিকি সুখী কিন্তু তেওঁ পৰাজয়ৰ বাবে হতাশ হৈ পৰিছে।

Tokyo Olympics 2020ত ব্ৰঞ্জৰ পদক অৰ্জন কৰিলে অসমকন্যা লাভলীনাই। ছেমি ফাইনেলৰ পিছত, তেওঁ Nesw18.com এক বিশেষ বাৰ্তালাপত কয় যে  তেওঁ ভাৰতৰ হৈ ব্ৰঞ্জৰ পদক জিকি সুখী কিন্তু তেওঁ পৰাজয়ৰ বাবে হতাশ হৈ পৰিছে।

  • Share this:
Tokyo Olympics 2020ত ব্ৰঞ্জৰ পদক অৰ্জন কৰিলে অসমকন্যা লাভলীনাই(Lovlina Borgohain)। ছেমি ফাইনেলৰ পিছত, তেওঁ Nesw18.com এক বিশেষ বাৰ্তালাপত কয় যে  তেওঁ ভাৰতৰ হৈ ব্ৰঞ্জ(Bronze Medal)ৰ পদক জিকি সুখী কিন্তু তেওঁ পৰাজয়ৰ বাবে হতাশ হৈ পৰিছে।

"মই সুখী যে মই এটা পদক জিকিছো কিন্তু মই যিমান আশা কৰিছিলোঁ সিমান কৰিব নোৱাৰিলো। তাৰ বাবে অলপ দুখ পাইছো। আশা কৰোঁ মই পৰৱৰ্তী সময়ত আৰু ভাল কৰিব পাৰিম আৰু ভাৰতক পদকৰ দ্বাৰা গৌৰৱান্বিত কৰিব পাৰিম," লাভলীনাই এইদৰে কয়

"মোৰ প্ৰতিদ্বন্দী শক্তিশালী আছিল, তেওঁৰ বাবে এক ৰণনীতি প্ৰস্তুত কৰিছিলো কিন্তু মই ভবা ধৰণে কাৰ্যকৰী কৰিব পৰা নাছিলো। সেই বিষয়ে বেয়া অনুভৱ কৰিছো," লাভলীনাই কয়।

ধন্যবাদ লাভলীনা, অসমৰ গোলাঘাট জিলাৰ লাভলীনাৰ গাওঁবাসীসকলে তেওঁলোকৰ এলেকাত এটা সুন্দৰ পথ দেখিব।লাভলীনাই কয় যে তেওঁ নতুন ৰাস্তাত ঘৰলৈ উভতি যোৱাটো উপভোগ কৰিব, বিশেষকৈ ইমান দিন আঁতৰি থকাৰ পিছত। লাভলীনাৰ প্ৰতিক্ৰিয়া "ভাল লাগিব, দীৰ্ঘদিন ধৰি ঘৰলৈ যোৱা নাই, প্ৰায় এবছৰ। নতুন ৰাস্তাত ঘৰলৈ উভতি আহিবলৈ সক্ষম হোৱাৰ বাবে উৎসাহিত,"।

তেওঁ ভাৰতীয় আৰু তেওঁৰ সহযোগী খেলুৱৈসকলক কি বাৰ্তা দিব বুলি সোধাত তেওঁ এইদৰে কৈছিল: "যদি আমি কিবা এটাৰ বিষয়ে মন স্থিৰ কৰোঁ, তেন্তে আমি নিশ্চিতভাৱে সেইটো কৰিব পাৰো। যিকোনো লোকে পাৰে। নিজৰ ওপৰত বিশ্বাস ৰাখিব।"



"মই কি ক'ব লাগে নাজানো। মই যি পৰিকল্পনা কৰিছিলো তাক কাৰ্যকৰী কৰিব নোৱাৰিলোঁ। মই আৰু ভাল কৰিব পাৰিলোহেঁতেন," পৰাজয়ৰ পিছত লাভলীনা বৰগোহাঁইয়ে পিটিআইক এইদৰে কয়।
Published by: Kokil Sarma
First published: August 4, 2021, 2:21 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি