உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • চীনৰ ৰাষ্ট্ৰপতি জিনপিং এই বিপদজনক ৰোগত ভুগি আছে, চলি আছে চিকিৎসা ...

    চীনৰ ৰাষ্ট্ৰপতি জিনপিং এই বিপদজনক ৰোগত ভুগি আছে, চলি আছে চিকিৎসা ...

    চীনৰ ৰাষ্ট্ৰপতি জি জিনপিং (Xi Jinping) বৰ্তমান চেৰিব্ৰেল এনিউৰিজম (Cerebral Aneurysm) নামৰ মানসিক ৰোগত ভুগি আছে। এক সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, তেওঁ যোৱা কেইবামাহ ধৰি ইয়াৰ দ্বাৰা ভুগি আছে আৰু ২০২১ চনৰ ডিচেম্বৰত চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হ'ব লগা হৈছিল।

    চীনৰ ৰাষ্ট্ৰপতি জি জিনপিং (Xi Jinping) বৰ্তমান চেৰিব্ৰেল এনিউৰিজম (Cerebral Aneurysm) নামৰ মানসিক ৰোগত ভুগি আছে। এক সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, তেওঁ যোৱা কেইবামাহ ধৰি ইয়াৰ দ্বাৰা ভুগি আছে আৰু ২০২১ চনৰ ডিচেম্বৰত চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হ'ব লগা হৈছিল।

    চীনৰ ৰাষ্ট্ৰপতি জি জিনপিং (Xi Jinping) বৰ্তমান চেৰিব্ৰেল এনিউৰিজম (Cerebral Aneurysm) নামৰ মানসিক ৰোগত ভুগি আছে। এক সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, তেওঁ যোৱা কেইবামাহ ধৰি ইয়াৰ দ্বাৰা ভুগি আছে আৰু ২০২১ চনৰ ডিচেম্বৰত চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হ'ব লগা হৈছিল।

    • Share this:
    চীনৰ ৰাষ্ট্ৰপতি জি জিনপিং (Xi Jinping) বৰ্তমান চেৰিব্ৰেল এনিউৰিজম (Cerebral Aneurysm) নামৰ মানসিক ৰোগত ভুগি আছে। এক সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, তেওঁ যোৱা কেইবামাহ ধৰি ইয়াৰ দ্বাৰা ভুগি আছে আৰু ২০২১ চনৰ ডিচেম্বৰত চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হ'ব লগা হৈছিল। কোৱা হৈছে যে চিকিৎসকসকলে তেওঁক অস্ত্ৰোপচাৰ কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিছিল, কিন্তু জিনপিঙে চীনা ঔষধৰ দ্বাৰা চিকিৎসা লাভ কৰি আছে।

    জিনপিঙৰ দুৰ্বল স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে বাতৰি ওলাই অহা এইটো প্ৰথম বাৰৰ বাবে নহয়। ইয়াৰ আগতে বহুবাৰ তেওঁৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে জল্পনা-কল্পনা চলি আছে। যেতিয়া ৰাষ্ট্ৰপতিয়ে বেইজিঙত শীতকালীন অলিম্পিকলৈকে কোনো বিদেশী নেতাক লগ কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল তেতিয়া অনুমান তীব্ৰতৰ হৈছিল।

    ইয়াৰ আগতে, যেতিয়া জিনপিঙে ২০১৯ চনত ইটালী ভ্ৰমণ কৰিছিল, তেতিয়া তেওঁ খোজ কাঢ়িবলৈ যথেষ্ট সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছিল। তেওঁ তাত বহিবলৈ সমৰ্থন ল'ব লগা হৈছিল। একেদৰে, এনে কিছুমান ঘটনা ঘটিছে যেতিয়া তেওঁৰ স্বাস্থ্যসম্পৰ্কে বিভিন্ন ধৰণৰ অনুমান কৰা হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: