• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • চীনৰ 'ড্ৰেগন' গৈ পাকিস্তানত উপস্থিত হৈছে নেকি ? দূৰদূৰলৈ ওপঙি থকা, বতাহত লৰচৰ হোৱা দেখিলেও বিশ্বাস কৰিবলৈ কঠিন এয়া ...

চীনৰ 'ড্ৰেগন' গৈ পাকিস্তানত উপস্থিত হৈছে নেকি ? দূৰদূৰলৈ ওপঙি থকা, বতাহত লৰচৰ হোৱা দেখিলেও বিশ্বাস কৰিবলৈ কঠিন এয়া ...

বেছিভাগ লোকে চীনৰ ড্ৰেগনৰ বিষয়ে শুনিছে। এতিয়া পাকিস্তানৰ Real Dragon চাওঁ আহক। হয়, এবছৰ আগতে ইউটিউবত HUNTER IMRAN YT নামৰ এটা চেনেলত এটা ভিডিঅ' পোষ্ট কৰা হৈছিল য'ত এটা প্ৰকৃত ড্ৰেগন দেখা গৈছে।

বেছিভাগ লোকে চীনৰ ড্ৰেগনৰ বিষয়ে শুনিছে। এতিয়া পাকিস্তানৰ Real Dragon চাওঁ আহক। হয়, এবছৰ আগতে ইউটিউবত HUNTER IMRAN YT নামৰ এটা চেনেলত এটা ভিডিঅ' পোষ্ট কৰা হৈছিল য'ত এটা প্ৰকৃত ড্ৰেগন দেখা গৈছে।

বেছিভাগ লোকে চীনৰ ড্ৰেগনৰ বিষয়ে শুনিছে। এতিয়া পাকিস্তানৰ Real Dragon চাওঁ আহক। হয়, এবছৰ আগতে ইউটিউবত HUNTER IMRAN YT নামৰ এটা চেনেলত এটা ভিডিঅ' পোষ্ট কৰা হৈছিল য'ত এটা প্ৰকৃত ড্ৰেগন দেখা গৈছে।

  • Share this:
ড্ৰেগনক সঁচাকৈয়ে চীনৰ প্ৰতীক বুলি গণ্য কৰা হয় নেকি? কোনোবাই কেতিয়াবা নিজৰ চকুৰে দেখিছে নেকি? ড্ৰেগন কেতিয়াবা পৃথিৱীত আছে নেকি? এই প্ৰশ্নবোৰ আগতে সোধা নহ'ব পাৰে, কিন্তু এতিয়া এই প্ৰশ্নটো মনলৈ আহিছে। এইটো সেই ছবিখনৰ কাৰণে যিখন লাখ লাখ বাৰ চোৱা হৈছে। কিন্তু এতিয়ালৈকে, কোনেও কোনো সিদ্ধান্তত উপনীত হোৱা নাই।

সেয়েহে বেছিভাগ লোকে চীনৰ ড্ৰেগনৰ বিষয়ে শুনিছে। এতিয়া পাকিস্তানৰ Real Dragon চাওঁ আহক। হয়, এবছৰ আগতে ইউটিউবত HUNTER IMRAN YT নামৰ এটা চেনেলত এটা ভিডিঅ' পোষ্ট কৰা হৈছিল য'ত এটা প্ৰকৃত ড্ৰেগন দেখা গৈছে। চেনেলটোৰ মতে, ই হৈছে 'পাকিস্তানৰ ৰিয়েল ড্ৰেগন'। এইটো চোৱাৰ পিছত, বহুলোকৰ কৌতূহল বাঢ়িছিল আৰু এই ভিডিঅ'টো সোনকালে অনুসন্ধান কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। ভাইৰেল ভিডিঅ'টো এতিয়ালৈকে ১ লাখ ৭৪ হাজাৰতকৈও অধিক বাৰ চোৱা হৈছে।



চীনৰ পৰা 'ড্ৰেগন' কেনেকৈ পাকিস্তানত উপস্থিত হৈছিল?
'ড্ৰেগন' হৈছে এটা নাম যে যেতিয়া আপুনি এইটো শুনিব, চীনৰ ছবিখন চকুৰ সন্মুখত ভাঁহিবলৈ আৰম্ভ কৰে। চীনৰ পৰিচয়, চীনৰ প্ৰতীক হৈছে ড্ৰেগন। কিন্তু এই প্ৰাণীটো কেতিয়াবা পৃথিৱীত বাস কৰিছিল নে এইটো এটা কাল্পনিক প্ৰাণী যাক এখন দেশে ইয়াৰ প্ৰকৃতি অনুসৰি বিশেষভাৱে ডিজাইন কৰিছে? এইবোৰে কমেও ২-৩ প্ৰজন্ম আৰু ইয়াৰ আঁৰৰ প্ৰজন্মক ক'ব পৰা নাই।  শৈশৱৰ কাহিনী হিচাপে, আমি নিশ্চয় এনে এটা জীৱৰ বিষয়ে শুনিছোঁ যি মুখৰ পৰা জুই আঁতৰ কৰে। কিন্তু ইয়াৰ প্ৰকৃত অস্তিত্ব এতিয়াও প্ৰশ্নত আছে। কিন্তু মাত্ৰ এবছৰ আগতে আপলোড কৰা এই ভিডিঅ'টোত ড্ৰেগনটো আকাশত ওপঙি থকা দেখি এবাৰ ইয়াৰ বিষয়ে জানিবলৈ কৌতূহল বৃদ্ধি পাইছে সকলোৰে।

এয়া হৈছে প্ৰকৃত 'পাকিস্তানৰ ড্ৰেগন'
হাণ্টাৰ ইমৰান ৱাইটি নামৰ এটা চেনেলত ইউটিউবত দেখা ভিডিঅ'টোত ড্ৰেগনসদৃশ চিত্ৰটো আগবাঢ়ি গৈছিল আৰু দ্ৰুতগতিত বতাহত হাত জোকাৰিছিল। ভিডিঅ'টোৰ শিৰোনাম পাকিস্তানৰ ৰিয়েল ড্ৰেগন। ব্যৱহাৰকাৰীসকলে এই শাৰীটোত যথেষ্ট আনন্দ কৰিছিল। ভাষ্যকাৰসকলৰ মন্তব্য আছিল যে ড্ৰেগনটো ভাল আছিল কিন্তু পাকিস্তানত পোৱাত আচৰিত হৈছিল। কিছুমানে ইয়াক ড্ৰেগন কাইট বুলি কৈছিল। গতিকে কিছুমান মানুহে ইয়াক সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ এনিমেচন বুলি অভিহিত কৰিছিল। কিন্তু আমি নাজানো যে এইটো প্ৰকৃততে কি আছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: