• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Covid19 Super Spreader : কোৰোণাৰ ছুপাৰ স্প্ৰেডাৰৰ ৰূপত এক বৃদ্ধ দম্পতী, য'লৈকে গৈছিল সকলো কৰিব লগা হ'ল বন্ধ

Covid19 Super Spreader : কোৰোণাৰ ছুপাৰ স্প্ৰেডাৰৰ ৰূপত এক বৃদ্ধ দম্পতী, য'লৈকে গৈছিল সকলো কৰিব লগা হ'ল বন্ধ

চীনত কোৰোণাৰ আকস্মিক সংক্ৰমণৰ কাৰণ হৈছে ছাংহাইৰ এক বৃদ্ধ দম্পতী। তিনি দিনৰ ভিতৰত তেওঁলোকৰ সৈতে ঘনিষ্ঠ সম্পৰ্কত অহা শ শ লোকক বিচাৰি উলিওৱা হৈছে।

চীনত কোৰোণাৰ আকস্মিক সংক্ৰমণৰ কাৰণ হৈছে ছাংহাইৰ এক বৃদ্ধ দম্পতী। তিনি দিনৰ ভিতৰত তেওঁলোকৰ সৈতে ঘনিষ্ঠ সম্পৰ্কত অহা শ শ লোকক বিচাৰি উলিওৱা হৈছে।

চীনত কোৰোণাৰ আকস্মিক সংক্ৰমণৰ কাৰণ হৈছে ছাংহাইৰ এক বৃদ্ধ দম্পতী। তিনি দিনৰ ভিতৰত তেওঁলোকৰ সৈতে ঘনিষ্ঠ সম্পৰ্কত অহা শ শ লোকক বিচাৰি উলিওৱা হৈছে।

  • Share this:
চীনৰ (China) ৰাজধানী বেইজিং (Beijing)ত কৰোনা সংক্ৰমণৰ ঘটনা পুনৰ বৃদ্ধি হোৱাৰ ফলত হাহাকাৰৰ সৃষ্টি হৈছে। শনিবাৰে ইয়াত মুঠ নটা সংক্ৰমণৰ ঘটনা (Fresh Covid-19 Outbreak) ৰিপোৰ্ট হৈছিল। কৰ্তৃপক্ষই ইয়াৰ পিছতে কোৰোণা পৰীক্ষা বৃদ্ধি আৰু হোটেল বুকিং নিষিদ্ধ কৰাৰ দৰে পদক্ষেপ লৈছে। স্বাস্থ্য বিভাগৰ মতে, দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত কেৰোণাৰ সংক্ৰমণৰ ৩৮টা ঘটনা হৈছে। শুকুৰবাৰে দেশখনত সংক্ৰমণৰ ৩২টা ঘটনা আছিল।

বেইজিংত সংক্ৰমিত পাঁচজন লোকে ১২ অক্টোবৰৰ পৰা ১৫ অক্টোবৰৰ ভিতৰত ইনাৰ মংগোলীয়া স্বায়ত্তশাসিত অঞ্চল, নিংচিয়া হুই স্বায়ত্তশাসিত অঞ্চল আৰু চাংচি প্ৰদেশলৈ যাত্ৰা কৰিছিল। লোককেইজনে ১৬ অক্টোবৰত বেইজিঙলৈ উভতি আহিছিল। নগৰ স্বাস্থ্য আয়োগৰ মতে সংক্ৰমিত অৱস্থাত পোৱা আন এজন ব্যক্তি সংক্ৰমিত ব্যক্তিৰ ঘনিষ্ঠ সংস্পৰ্শলৈ আহিছিল।

সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, আকস্মিক সংক্ৰমণৰ কাৰণ হৈছে ছাংহাইৰ এক বৃদ্ধ দম্পতী (Old Couple)। তেওঁ জিয়ানকে ধৰি কেইবাখনো চহৰলৈ গৈছিল আৰু কোভিড-19 ত ভুগি থকা দেখা গৈছিল। কৰ্তৃপক্ষই তেতিয়া দম্পতীটোৰ সংস্পৰ্শলৈ অহা লোকসকলক বিচাৰি উলিয়াবলৈ যোগাযোগ কৰিছিল। তিনি দিনৰ ভিতৰত তেওঁলোকৰ সৈতে ঘনিষ্ঠ সম্পৰ্কত অহা শ শ লোকক বিচাৰি উলিওৱা হৈছিল আৰু পিছত তেওঁলোকৰ সৈতে ভ্ৰমণ কৰা পাঁচজন লোক সংক্ৰমিত হোৱা দেখা গৈছিল। হংকঙৰ ছাউথ চাইনা মৰ্ণিং পোষ্টৰ মতে, কেইবাখনো চহৰত বৃহৎ সংখ্যক পৰীক্ষা কৰা হৈছিল আৰু যি যি ঠাইলৈ সংক্ৰমিত লোকসকল গৈছিল সেই সকলোবোৰ বন্ধ কৰি দিয়া হৈছিল।
Published by:Manjumoni Borah
First published: