உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • China: চীনত ক'ৰোনা বিস্ফোৰণ, এসপ্তাহৰ ভিতৰত ৩ খন চহৰত লকডাউন ! ঘৰতে আবদ্ধ হৈ পৰিছে লাখ লাখ লোক...

    China: চীনত ক'ৰোনা বিস্ফোৰণ, এসপ্তাহৰ ভিতৰত ৩ খন চহৰত লকডাউন ! ঘৰতে আবদ্ধ হৈ পৰিছে লাখ লাখ লোক...

    চীনত Covid-19ৰ সংখ্যা বৃদ্ধিত চৰকাৰ অসুবিধাত পৰিছে (Covid-19 cases in China)। বৃহস্পতিবাৰে আনান-ফানানত চীন-ৰাছিয়া সীমান্তৰ (China-Russia Border) কাষত থকা উত্তৰ-পূব প্ৰদেশ হেইলোংজিয়াঙত লকডাউন (Lockdown) জাৰি কৰা হৈছে। এসপ্তাহত লকডাউন কাৰ্যকৰী কৰা এইখন এতিয়া তৃতীয় চহৰ।

    চীনত Covid-19ৰ সংখ্যা বৃদ্ধিত চৰকাৰ অসুবিধাত পৰিছে (Covid-19 cases in China)। বৃহস্পতিবাৰে আনান-ফানানত চীন-ৰাছিয়া সীমান্তৰ (China-Russia Border) কাষত থকা উত্তৰ-পূব প্ৰদেশ হেইলোংজিয়াঙত লকডাউন (Lockdown) জাৰি কৰা হৈছে। এসপ্তাহত লকডাউন কাৰ্যকৰী কৰা এইখন এতিয়া তৃতীয় চহৰ।

    চীনত Covid-19ৰ সংখ্যা বৃদ্ধিত চৰকাৰ অসুবিধাত পৰিছে (Covid-19 cases in China)। বৃহস্পতিবাৰে আনান-ফানানত চীন-ৰাছিয়া সীমান্তৰ (China-Russia Border) কাষত থকা উত্তৰ-পূব প্ৰদেশ হেইলোংজিয়াঙত লকডাউন (Lockdown) জাৰি কৰা হৈছে। এসপ্তাহত লকডাউন কাৰ্যকৰী কৰা এইখন এতিয়া তৃতীয় চহৰ।

    • Share this:
    চীনত Covid-19ৰ সংখ্যা বৃদ্ধিত চৰকাৰ অসুবিধাত পৰিছে (Covid-19 cases in China)। বৃহস্পতিবাৰে আনান-ফানানত চীন-ৰাছিয়া সীমান্তৰ (China-Russia Border) কাষত থকা উত্তৰ-পূব প্ৰদেশ হেইলোংজিয়াঙত লকডাউন (Lockdown) জাৰি কৰা হৈছে। এসপ্তাহত লকডাউন কাৰ্যকৰী কৰা এইখন এতিয়া তৃতীয় চহৰ।

    শীতকালীন অলিম্পিক ফেব্ৰুৱাৰীত চীনত অনুষ্ঠিত হ'ব। ইয়াৰ আগতে, চৰকাৰে দেশত কোৰানাৰ ভয় শেষ কৰিব বিচাৰে। ইয়াৰ বাবে, চৰকাৰে এক শূণ্য সহনশীলতা নীতিৰ ওপৰত কাম কৰি আছে। প্ৰতিবেদন অনুসৰি, সংক্ৰমণৰ ক্ষেত্ৰত ১১ খন চীনা প্ৰদেশৰ খবৰ পোৱা গৈছে। ইয়াৰ আগতে, সংক্ৰমণৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি, কৰ্তৃপক্ষই ৪০ লাখতকৈ অধিক জনসংখ্যাৰ লাঞ্জৌ চহৰ আৰু আভ্যন্তৰীণ মঙ্গোলিয়া অঞ্চল বন্ধ কৰি ৰাখিছিল।

    বৃহস্পতিবাৰে এটা নতুন আক্ৰান্তৰ ঘটনা নিশ্চিত হোৱাৰ পিছত হেই চহৰৰ কৰ্তৃপক্ষই মানুহক ঘৰত থাকিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে। স্থানীয় লোকসকলক ঘৰৰ পৰা ওলাই নাযাবলৈ আৰু কোনো জৰুৰী কালীন অৱস্থা এৰি যাবলৈ কোৱা হৈছে। এজন বিষয়াই কৈছে যে ৰাছিয়াৰ সীমান্তৱৰ্তী চহৰখনে ১৬ লাখ জনসংখ্যাৰ পৰীক্ষা আৰম্ভ কৰিছে৷ বাছ আৰু টেক্সি সেৱা স্থগিত ৰখা হৈছে৷
    Published by:Kokil Sarma
    First published: