உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Covid Returnৰ পিছত চীনৰ ১৩ খন চহৰত সম্পূৰ্ণ লকডাউন ! ৫ কোটি লোক তেওঁলোকৰ ঘৰত আৱদ্ধ ...

    Covid Returnৰ পিছত চীনৰ ১৩ খন চহৰত সম্পূৰ্ণ লকডাউন ! ৫ কোটি লোক তেওঁলোকৰ ঘৰত আৱদ্ধ ...

    যোৱা তিনিদিন ধৰি চীনত (China) ক'ৰোনা ভাইৰাছ (Corona Virus) মহামাৰী দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পাই আহিছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত, দেশখনে ৫,২৮০ টা নতুন ঘটনা নথিভুক্ত কৰিছে, যাৰ ভিতৰত ৩,৫০৭ টা ঘৰুৱা ঘটনা।

    যোৱা তিনিদিন ধৰি চীনত (China) ক'ৰোনা ভাইৰাছ (Corona Virus) মহামাৰী দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পাই আহিছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত, দেশখনে ৫,২৮০ টা নতুন ঘটনা নথিভুক্ত কৰিছে, যাৰ ভিতৰত ৩,৫০৭ টা ঘৰুৱা ঘটনা।

    যোৱা তিনিদিন ধৰি চীনত (China) ক'ৰোনা ভাইৰাছ (Corona Virus) মহামাৰী দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পাই আহিছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত, দেশখনে ৫,২৮০ টা নতুন ঘটনা নথিভুক্ত কৰিছে, যাৰ ভিতৰত ৩,৫০৭ টা ঘৰুৱা ঘটনা।

    • Share this:
    যোৱা তিনিদিন ধৰি চীনত (China) ক'ৰোনা ভাইৰাছ (Corona Virus) মহামাৰী দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পাই আহিছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত, দেশখনে ৫,২৮০ টা নতুন ঘটনা নথিভুক্ত কৰিছে, যাৰ ভিতৰত ৩,৫০৭ টা ঘৰুৱা ঘটনা।

    উহানত মহামাৰীৰ আৰম্ভণিৰ পিছত এইটো দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে সৰ্বাধিক সংখ্যক ঘটনা। বৰ্ধিত ঘটনাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত, চীনৰ ১৩ খন চহৰ আৰু কাউণ্টিত লকডাউন আৰোপ কৰা হৈছে। তথ্য অনুসৰি, ভাইৰাছটোৰ অ'মিক্ৰন প্ৰকাৰৰ নতুন প্ৰকাৰ দেশত বিয়পি পৰিছে। ক'ৰোনাৰ বাবে আৰোপ কৰা লকডাউনৰ বাবে, প্ৰায় ৫ কোটি চীনা নাগৰিকক তেওঁলোকৰ ঘৰত আৱদ্ধ কৰি ৰখা হৈছে।

    বৰ্তমানৰ ঢৌত ক'ৰোনাৰ দ্বাৰা আটাইতকৈ বেছি প্ৰভাৱিত হৈছে জিলিন প্ৰদেশ। ইয়াৰ উপৰিও চীনৰ কাৰিকৰী কেন্দ্ৰ হিচাপে পৰিচিত শ্বেনঝেং প্ৰদেশতো কঠোৰ নিষেধাজ্ঞা আৰোপ কৰা হৈছে। ১২ মাৰ্চৰ আগতে ছাংহাইৰ দুখন আৰু শেনঝেঙত এখন চিকিৎসালয় নিৰ্মাণ কৰা হৈছে। ইয়াৰ উপৰিও, ক'ৰোনাৰ বিস্তাৰ প্ৰতিহত কৰিবলৈ সমগ্ৰ দেশতে বৃহৎ পৰিমাণে পৰীক্ষা বৃদ্ধি কৰা হৈছে। জিলিন প্ৰদেশৰ মানুহে এতিয়ালৈকে ছয়টা পৰ্যায়ৰ অনুসন্ধান সম্পূৰ্ণ কৰিছে। এই প্ৰস্তুতিবোৰে দেখুৱাইছে যে চতুৰ্থ ঢৌটো চীনত প্ৰায় এমাহ ধৰি বিয়পি পৰিছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: