உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • চীনৰ ছাংঘাইত ক'ৰোনাৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱ, সেনাই গ্ৰহণ কৰিছে কমাণ্ড ! আন চহৰৰ পৰা ১৫ হাজাৰ চিকিৎসক প্ৰেৰণ ...

    চীনৰ ছাংঘাইত ক'ৰোনাৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱ, সেনাই গ্ৰহণ কৰিছে কমাণ্ড ! আন চহৰৰ পৰা ১৫ হাজাৰ চিকিৎসক প্ৰেৰণ ...

    ছাংঘাইত Corona Virusৰ সংক্ৰমণ ৰোধ কৰিবলৈ সংগ্ৰাম কৰি থকা চীনে সমগ্ৰ দেশৰ পৰা ১০ হাজাৰৰো অধিক স্বাস্থ্য কৰ্মীক ইয়াৰ সৰ্ববৃহৎ চহৰলৈ প্ৰেৰণ কৰিছে। ইয়াৰ ভিতৰত আছে দুহেজাৰতকৈও অধিক সামৰিক চিকিৎসা কৰ্মী।

    ছাংঘাইত Corona Virusৰ সংক্ৰমণ ৰোধ কৰিবলৈ সংগ্ৰাম কৰি থকা চীনে সমগ্ৰ দেশৰ পৰা ১০ হাজাৰৰো অধিক স্বাস্থ্য কৰ্মীক ইয়াৰ সৰ্ববৃহৎ চহৰলৈ প্ৰেৰণ কৰিছে। ইয়াৰ ভিতৰত আছে দুহেজাৰতকৈও অধিক সামৰিক চিকিৎসা কৰ্মী।

    ছাংঘাইত Corona Virusৰ সংক্ৰমণ ৰোধ কৰিবলৈ সংগ্ৰাম কৰি থকা চীনে সমগ্ৰ দেশৰ পৰা ১০ হাজাৰৰো অধিক স্বাস্থ্য কৰ্মীক ইয়াৰ সৰ্ববৃহৎ চহৰলৈ প্ৰেৰণ কৰিছে। ইয়াৰ ভিতৰত আছে দুহেজাৰতকৈও অধিক সামৰিক চিকিৎসা কৰ্মী।

    • Share this:
    ছাংঘাইত Corona Virusৰ সংক্ৰমণ ৰোধ কৰিবলৈ সংগ্ৰাম কৰি থকা চীনে সমগ্ৰ দেশৰ পৰা ১০ হাজাৰৰো অধিক স্বাস্থ্য কৰ্মীক ইয়াৰ সৰ্ববৃহৎ চহৰলৈ প্ৰেৰণ কৰিছে। ইয়াৰ ভিতৰত আছে দুহেজাৰতকৈও অধিক সামৰিক চিকিৎসা কৰ্মী। সোমবাৰে দুটা পৰ্যায়ৰ লকডাউনৰ দ্বিতীয় সপ্তাহত ছাংঘাই প্ৰৱেশ কৰাৰ লগে লগে, চহৰখনৰ আঢ়ৈ কোটি বাসিন্দাৰ গণ কোভিড-19 পৰীক্ষা চলি আছে।

    যদিও বহুতো কাৰখানা আৰু বিত্তীয় কোম্পানীয়ে কৰ্মচাৰীসকলক পৃথক কৰি তেওঁলোকৰ কাৰ্যকলাপ অব্যাহত ৰাখিবলৈ সক্ষম হৈছে, লকডাউনৰ সম্প্ৰসাৰণে চীনৰ অৰ্থনৈতিক মূলধন আৰু মুখ্য জাহাজ আৰু নিৰ্মাণ কেন্দ্ৰসমূহৰ ওপৰত সাম্ভাব্য বিত্তীয় প্ৰভাৱৰ বিষয়ে উদ্বেগ প্ৰকাশ কৰিছে।

    ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ এক অতি সংক্ৰামক প্ৰকাৰ 'ওমিক্ৰন বি.এ.-২'-য়ে চীনৰ শূন্য-কোভিড স্থিতি বজাই ৰখাৰ ৰণনীতি পৰীক্ষা কৰি আছে। চীনৰ ৰণনীতিৰ উদ্দেশ্য হৈছে অনুসন্ধানত সংক্ৰমণ নিশ্চিত হোৱাৰ পিছত সকলো সংক্ৰমিত লোকক পৃথক কৰি ভাইৰাছৰ বিস্তাৰত লাগাম দিয়া, তেওঁলোকৰ লক্ষণ বিকশিত হৈছে নে নাই চোৱা।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: