உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Covid-19: নিস্তাৰ পোৱা নাই চীনে ! ১৪ খন প্ৰদেশত সংক্ৰমণৰ নতুন ঢৌ, ৭৫.৮% জনসংখ্যাক টিকাকৰণ কৰা হৈছে, এতিয়াও সংক্ৰমণ হৈয়ে আছে...

    Covid-19: নিস্তাৰ পোৱা নাই চীনে ! ১৪ খন প্ৰদেশত সংক্ৰমণৰ নতুন ঢৌ, ৭৫.৮% জনসংখ্যাক টিকাকৰণ কৰা হৈছে, এতিয়াও সংক্ৰমণ হৈয়ে আছে...

    যদিও চীনত ১.৪১ বিলিয়ন জনসংখ্যাৰ ভিতৰত ১.০৭ বিলিয়ন লোকক টিকাকৰণ কৰা হৈছে (vaccinated in China)। কিন্তু এই মুহূৰ্তত, দেশখনে নতুন কৰোনা ঢৌৰ সৈতে যুঁজি আছে (New outbreak spreads in China)।

    যদিও চীনত ১.৪১ বিলিয়ন জনসংখ্যাৰ ভিতৰত ১.০৭ বিলিয়ন লোকক টিকাকৰণ কৰা হৈছে (vaccinated in China)। কিন্তু এই মুহূৰ্তত, দেশখনে নতুন কৰোনা ঢৌৰ সৈতে যুঁজি আছে (New outbreak spreads in China)।

    যদিও চীনত ১.৪১ বিলিয়ন জনসংখ্যাৰ ভিতৰত ১.০৭ বিলিয়ন লোকক টিকাকৰণ কৰা হৈছে (vaccinated in China)। কিন্তু এই মুহূৰ্তত, দেশখনে নতুন কৰোনা ঢৌৰ সৈতে যুঁজি আছে (New outbreak spreads in China)।

    • Share this:
    যদিও চীনত ১.৪১ বিলিয়ন জনসংখ্যাৰ ভিতৰত ১.০৭ বিলিয়ন লোকক টিকাকৰণ কৰা হৈছে (vaccinated in China)। কিন্তু এই মুহূৰ্তত, দেশখনে নতুন কৰোনা ঢৌৰ সৈতে যুঁজি আছে (New outbreak spreads in China)। দেশখনৰ ৰাষ্ট্ৰীয় স্বাস্থ্য আয়োগে (এনএচচি) জনাইছে যে দেশৰ ১৪ খন প্ৰদেশত (14 provinces) সংক্ৰমণৰ নতুন ঘটনা বৃদ্ধি পাইছে। শুক্ৰবাৰে মানলেণ্ড চীনত ৫৯ নতুন ক'ৰোনা ৰোগীৰ খবৰ পোৱা গৈছিল। ১৬ ছেপ্টেম্বৰৰ পিছত এইটো প্ৰথমবাৰৰ বাবে যে ই সৰ্বাধিক। বেছিভাগ ঘটনা চীনৰ উত্তৰ অঞ্চললৈ আহি আছে। বেইজিং, হেইলোংজিয়াং, আভ্যন্তৰীণ মঙ্গোলিয়া, গানচু আৰু নিংচিয়াত সৰ্বাধিক সংক্ৰমণ হৈছে। ইফালে, এসপ্তাহত তিনিখন চহৰ বন্ধ কৰি দিয়া হৈছে।

    আভ্যন্তৰীণ মঙ্গোলিয়াৰ আজিনা বেনাৰত, দূৰৱৰ্তী প্ৰশাসনিক বিভাগীয় কৰ্তৃপক্ষই কৈছিল যে ই অনাগত দিনবোৰত ৯,৪০০ ৰো অধিক আৱদ্ধ যাত্ৰীক নিম্ন বিপদাশংকা থকা এলেকালৈ স্থানান্তৰ কৰিব। এনএইচচিৰ মুখপাত্ৰ মেই ফেঙে শনিবাৰে কৈছে যে মহামাৰী প্ৰতিৰোধ আৰু নিয়ন্ত্ৰণ পৰিস্থিতি গুৰুতৰ আৰু জটিল। কাৰণ সংক্ৰমণ এতিয়াও দ্ৰুতগতিত বিয়পি আছে। ৰাজধানী বেইজিঙতো এক ডজনৰো অধিক ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: