• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Online Food Order: অনলাইনত চিকেন অৰ্ডাৰ কৰিছিল, কিন্তু খাদ্যৰ বাকচত পালে হাড় আৰু দুখৰ শব্দৰে ভৰা এখন চিঠি ...

Online Food Order: অনলাইনত চিকেন অৰ্ডাৰ কৰিছিল, কিন্তু খাদ্যৰ বাকচত পালে হাড় আৰু দুখৰ শব্দৰে ভৰা এখন চিঠি ...

ভোকাতুৰ ব্যক্তিজনে অনলাইনত চিকেন অৰ্ডাৰ দিছিল কিন্তু যেতিয়া ডেলিভাৰী ল'ৰাই খাদ্য বিতৰণ কৰিছিল, ব্যক্তিজন স্তম্ভিত হৈ গৈছিল। বাকচটোত হাড় থকাৰ লগতে এখন চিঠি পৰি থকা দেখা গৈছিল।

ভোকাতুৰ ব্যক্তিজনে অনলাইনত চিকেন অৰ্ডাৰ দিছিল কিন্তু যেতিয়া ডেলিভাৰী ল'ৰাই খাদ্য বিতৰণ কৰিছিল, ব্যক্তিজন স্তম্ভিত হৈ গৈছিল। বাকচটোত হাড় থকাৰ লগতে এখন চিঠি পৰি থকা দেখা গৈছিল।

ভোকাতুৰ ব্যক্তিজনে অনলাইনত চিকেন অৰ্ডাৰ দিছিল কিন্তু যেতিয়া ডেলিভাৰী ল'ৰাই খাদ্য বিতৰণ কৰিছিল, ব্যক্তিজন স্তম্ভিত হৈ গৈছিল। বাকচটোত হাড় থকাৰ লগতে এখন চিঠি পৰি থকা দেখা গৈছিল।

  • Share this:
ঘৰত বহি থকা ফোন কলএটাত খাদ্য অৰ্ডাৰ কৰাৰ সুবিধা আৰম্ভ হোৱাৰ পৰাই মানুহৰ কাম সহজ হৈ পৰিছে। অনলাইন খাদ্য বিতৰণৰ এই সুবিধাই অকলে বাস কৰা লোকসকলৰ ভোক শান্ত কৰাত যথেষ্ট সহায় কৰিছে। যেতিয়া আপুনি কিবা খাবলৈ মন কৰে, আপুনি ফোন কল বা ছাইটৰ জৰিয়তে অনলাইন অৰ্ডাৰ দি ঘৰত বহি খাদ্য খাব পাৰে। কিন্তু কেতিয়াবা কিছুমান ঘটনাই আপোনাৰ ভোকক আৰু কষ্ট পাবলৈ বাধ্য কৰে।

অনলাইন খাদ্য অৰ্ডাৰ: ভোকাতুৰ ব্যক্তিজনে অনলাইনত চিকেন অৰ্ডাৰ দিছিল কিন্তু যেতিয়া ডেলিভাৰী ল'ৰাই খাদ্য বিতৰণ কৰিছিল, ব্যক্তিজন স্তম্ভিত হৈ গৈছিল। বাকচটোত হাড় থকাৰ লগতে এখন চিঠি পৰি থকা দেখা গৈছিল। দৰাচলতে, ডেলিভাৰী বয়ে নিজেই চিকেন খাই হাড় বিতৰণ কৰিছিল।



চিকেন খায় আৰু চিঠি এৰি দিয়ে
চিঠিখন আন কোনোৰ দ্বাৰা লিখা নাছিল যিয়ে খাদ্য বিতৰণ কৰিছিল তেওঁ লিখিছিল। মানুহজনে অৰ্ডাৰ কৰা চিকেন সেই ডেলিভাৰী লৰাজনে খাইছিল। তেওঁ চিঠিখনত লিখিছিল যে - 'তেওঁ খুব ভোক লাগিছিল বাবে মুৰ্গীৰ মাংস খাইছে। তেওঁ দুঃখিত যে তেওঁ এই খাদ্য খাইছে। তেওঁ কৈছে আপুনি ধৰি লওক আপুনি মোৰ খাদ্যৰ বিল পৰিশোধ কৰিছে। মই ভিতৰৰ পৰা বহুত ভাগি পৰিছো আৰু মই এই চাকৰিটোও এৰি যাম।" তেওঁ এই অভিজ্ঞতাটো সামাজিক ছাইট টিকটকত ভাগ বতৰা কৰিছিল আৰু মানুহজনক তেওঁ এতিয়া কি কৰা উচিত সেই বিষয়ে মতামত বিচাৰিছিল। অতীতত বহুতো ঘটনা ঘটিছিল য'ত ডেলিভাৰী বয় খাদ্য খাইছিল আৰু জোতা বা খালী বাকচ বিতৰণ কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি