• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Leeds Cheteshwar : শতকৰ দিশে পূজাৰা ! নীৰৱ পূজাৰাই অৱশেষত সমালোচকক বেটেৰে দিলে যোগ্য প্ৰত্য়ুত্তৰ...

Leeds Cheteshwar : শতকৰ দিশে পূজাৰা ! নীৰৱ পূজাৰাই অৱশেষত সমালোচকক বেটেৰে দিলে যোগ্য প্ৰত্য়ুত্তৰ...

Cheteshwar Pujara brilliant 91 not out: খেলুৱৈজনৰ নাম Cheteshwar Pujara। ৰাহুল দ্ৰাবিড়ৰ পিছতে টেষ্টৰ তেওঁক ৩নং স্থানৰ আটাইতকৈ নিৰ্ভৰযোগ্য বেটছমেন বুলি কোৱা হয়। কিন্তু শেহতীয়া কেইখনমান খেলত প্ৰদৰ্শন আছিল হতাশজনক।

Cheteshwar Pujara brilliant 91 not out: খেলুৱৈজনৰ নাম Cheteshwar Pujara। ৰাহুল দ্ৰাবিড়ৰ পিছতে টেষ্টৰ তেওঁক ৩নং স্থানৰ আটাইতকৈ নিৰ্ভৰযোগ্য বেটছমেন বুলি কোৱা হয়। কিন্তু শেহতীয়া কেইখনমান খেলত প্ৰদৰ্শন আছিল হতাশজনক।

Cheteshwar Pujara brilliant 91 not out: খেলুৱৈজনৰ নাম Cheteshwar Pujara। ৰাহুল দ্ৰাবিড়ৰ পিছতে টেষ্টৰ তেওঁক ৩নং স্থানৰ আটাইতকৈ নিৰ্ভৰযোগ্য বেটছমেন বুলি কোৱা হয়। কিন্তু শেহতীয়া কেইখনমান খেলত প্ৰদৰ্শন আছিল হতাশজনক।

  • Share this:
খেলুৱৈজনৰ নাম Cheteshwar Pujara। ৰাহুল দ্ৰাবিড়ৰ পিছতে টেষ্টৰ তেওঁক ৩নং স্থানৰ আটাইতকৈ নিৰ্ভৰযোগ্য বেটছমেন বুলি কোৱা হয়। কিন্তু শেহতীয়া কেইখনমান খেলত প্ৰদৰ্শন আছিল হতাশজনক। ভাৰতৰ নিৰ্ভৰযোগ্য মিডল অৰ্ডাৰ বেটছমেনজন প্ৰচণ্ড চাপত আছিল। লৰ্ডছত প্ৰথম ইনিংছত অলপ ৰাণৰ বাহিৰে তেনে ধৰণৰ ৰাণ অহা নাছিল। ব্ৰায়ান লাৰাই অতি লেহেম গতিত বেটিঙক সমালোচনা কৰিছিল। ফাৰুক ইঞ্জীনিয়াৰে সূৰ্য কুমাৰ যাদৱক সলনি কৰি সুযোগ দিয়াটো বিচাৰিছিল। অফ ষ্টাম্পৰ বাহিৰত বলত বাৰে বাৰে উইকেট হেৰুৱাইছিল। কিন্তু তেওঁ নিজৰ বিশ্বাস হেৰুওৱা নাছিল।

তেওঁ অষ্ট্ৰেলিয়াৰ মাটিত শৃংখলা জয়ৰ আঁৰত নীৰৱ হৈ আছিল। ৰোহিত শৰ্মাই আউট হোৱাৰ পিছত বিৰাট কোহলীৰ সৈতে এটা কঠিন পৰিস্থিতিত দলক ৰক্ষা কৰে। ৰবিনছনে এণ্ডাৰছনৰ বিৰুদ্ধে বুদ্ধিমত্তাৰে বেটিং কৰিছিল ঠিক তেনেদৰে মঈন আলীৰ বিৰুদ্ধে আক্ৰমণাত্মক খেল খেলিছিল।

যোৱা ফেব্ৰুৱাৰীত চেন্নাইত ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ৭৩ ৰাণ কৰিছিল। তাৰ পিছত দলটোৰ প্ৰয়োজনীয় সময়ত ১৩ তম ইনিংছত এটা অৰ্ধশতক আহিছিল।  পূজাৰাই নিজে কিমান নিৰাশ হৈছিল যেতিয়া তেওঁ তেওঁৰ ষ্ট্ৰাইক ৰেট দেখিছিল। অৱশেষত পূজাৰাই ৯১ টা বলত ৯ টা চাৰিৰ সহায়ত তেওঁৰ টেষ্ট কেৰিয়াৰৰ ৩০ তম অৰ্ধশতক সম্পূৰ্ণ কৰে। সকলোৱে আশা কৰিছে শতক অৰ্জন কৰক পূজাৰাই।
Published by:Kokil Sarma
First published: