உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Burglar gives reimbursement: ৰাইফলেৰে খিৰিকী ভাঙি ঘৰত সোমাল ডকাইত ! তেওঁ খালে, শুলে আৰু শেষত মালিকক খিৰিকী মেৰামতিৰ বাবে দি গ'ল ধন ...

    Burglar gives reimbursement: ৰাইফলেৰে খিৰিকী ভাঙি ঘৰত সোমাল ডকাইত ! তেওঁ খালে, শুলে আৰু শেষত মালিকক খিৰিকী মেৰামতিৰ বাবে দি গ'ল ধন ...

    এজন ডকাইতৰ কথা যিয়ে তেওঁৰ সততাৰে ঘৰৰ মালিকক আচৰিত কৰিছিল (Burglar gives reimbursement to homeowner) । খিৰিকী ভাঙি প্ৰৱেশ কৰা ডকাইতে ওলাই যাওঁতে গৰাকীক দি গ'ল ২০০ ডলাৰ বা প্ৰায় ১৫ হাজাৰ টকা।

    এজন ডকাইতৰ কথা যিয়ে তেওঁৰ সততাৰে ঘৰৰ মালিকক আচৰিত কৰিছিল (Burglar gives reimbursement to homeowner) । খিৰিকী ভাঙি প্ৰৱেশ কৰা ডকাইতে ওলাই যাওঁতে গৰাকীক দি গ'ল ২০০ ডলাৰ বা প্ৰায় ১৫ হাজাৰ টকা।

    এজন ডকাইতৰ কথা যিয়ে তেওঁৰ সততাৰে ঘৰৰ মালিকক আচৰিত কৰিছিল (Burglar gives reimbursement to homeowner) । খিৰিকী ভাঙি প্ৰৱেশ কৰা ডকাইতে ওলাই যাওঁতে গৰাকীক দি গ'ল ২০০ ডলাৰ বা প্ৰায় ১৫ হাজাৰ টকা।

    • Share this:
    যদি চোৰ আৰু ডকাইতে যিকোনো ঘৰত প্ৰৱেশ কৰে, তেওঁলোক বিপদজনক বুলি প্ৰমাণিত হয়, কিন্তু কেতিয়াবা তেওঁলোকৰ সৈতে সম্পৰ্কিত এনে ঘটনাও পোহৰলৈ আহে(Weird News) যিটো আচৰিত। এতিয়া এজন ডকাইতৰ কথা যিয়ে তেওঁৰ সততাৰে ঘৰৰ মালিকক আচৰিত কৰিছিল (Burglar gives reimbursement to homeowner) ।

    হয়, এইটো শুনি বৰ আচৰিত লাগে যে আনকি ডকাইতবোৰো সৎ, কিন্তু এই ডকাইতে সঁচাকৈয়ে সেয়া কৰিছে। ঘৰটোৰ মালিকৰ মতে, AR-15 ৰাইফলৰ সৈতে এজন ডকাইত তেওঁৰ ঘৰত প্ৰৱেশ কৰিছিল, যিয়ে ঘৰৰ মালিকৰ ক্ষতিৰ বাবে ক্ষতিপূৰণো পৰিশোধ কৰিছিল।

    দুৰ্বৃত্তই খিৰিকী ভাঙি ঘৰৰ ভিতৰলৈ সোমাই আহিল
    Albuquerque Journalৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, ঘৰৰ মালিকে গোটেই ঘটনাটোৰ বিষয়ে কৈছিল যে এজন ডকাইতে তেওঁৰ ৰাইফলৰে খিৰিকী ভাঙি তেওঁৰ ঘৰত প্ৰৱেশ কৰিছিল। অৱশ্যে, তেওঁ ইমান সভ্য আছিল যে তেওঁ পৰিয়ালটোক আচৰিত কৰিছিল। ঘৰত প্ৰৱেশ কৰাৰ পিছত, ঘৰৰ মালিকক প্ৰথমে তেওঁৰ কামৰ বাবে ক্ষমা বিচাৰিছিল। তেওঁ ঘৰত থাকিছিল, খাইছিল আৰু শুইছিল। তেওঁৰ ওচৰত এটা ৰাইফল আছিল, কিন্তু তেওঁ কাকো ভয় খুৱাব নোৱাৰিলে বা ঘৰৰ পৰা কোনো মূল্যৱান সামগ্ৰী লোৱা নাছিল।

    লোকচানৰ ক্ষতিপূৰণৰ বাবে দিয়া ধন
    ঘৰৰ মালিকৰ মতে, দুৰ্বৃত্তজনে নীলা জেকেট আৰু ফিটিং জিন্স পিন্ধি ঘৰৰ পৰা ওলাই যাওঁতে তেওঁৰ চকীখনত ২০০ ডলাৰ বা প্ৰায় ১৫ হাজাৰ টকা ৰাখিছিল। তেওঁ পৰিয়ালটোক এইটোও কৈছিল যে তেওঁ আহি পোৱাৰ সময়ত তেওঁ ভঙা খিৰিকীখন মেৰামতি কৰাৰ বাবে টকাখিনি আছিল। তেওঁ তেওঁৰ কামৰ দ্বাৰা যথেষ্ট লাজ পাইছিল। তথ্য অনুসৰি, প্ৰায় ৩০ বছৰ বয়সৰ লোকজনে লগতে কৈছিল যে টেক্সাছত তেওঁৰ মাক-দেউতাকক কোনোবাই হত্যা কৰিছিল আৰু তেওঁ তেওঁলোকৰ পৰা পলাই গৈছিল। ইয়াৰ মাজতে, তেওঁৰ গাড়ীখন বেয়া হৈছিল আৰু তেওঁ এনেদৰে আন লোকৰ ঘৰত প্ৰৱেশ কৰিব লগা হৈছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: