• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Britain Coronavirus Cases: বুষ্টাৰ পালি গ্ৰহণ নকৰাৰ ফল ভোগ কৰিছে ব্ৰিটেইনৰ জনতাই ! ৯০ শতাংশ আক্ৰান্ত এতিয়া ICUত ...

Britain Coronavirus Cases: বুষ্টাৰ পালি গ্ৰহণ নকৰাৰ ফল ভোগ কৰিছে ব্ৰিটেইনৰ জনতাই ! ৯০ শতাংশ আক্ৰান্ত এতিয়া ICUত ...

ব্ৰিটিছ প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনে (Britain PM Boris Johnson) বুধবাৰে কয় যে দেশখনত কৰোনা ভাইৰাছ (Coronavirus)ৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত ৯০ শতাংশ লোকে ভেকছিনৰ বুষ্টাৰ পালি (Booster Dose) গ্ৰহণ কৰা নাই।

ব্ৰিটিছ প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনে (Britain PM Boris Johnson) বুধবাৰে কয় যে দেশখনত কৰোনা ভাইৰাছ (Coronavirus)ৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত ৯০ শতাংশ লোকে ভেকছিনৰ বুষ্টাৰ পালি (Booster Dose) গ্ৰহণ কৰা নাই।

ব্ৰিটিছ প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনে (Britain PM Boris Johnson) বুধবাৰে কয় যে দেশখনত কৰোনা ভাইৰাছ (Coronavirus)ৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত ৯০ শতাংশ লোকে ভেকছিনৰ বুষ্টাৰ পালি (Booster Dose) গ্ৰহণ কৰা নাই।

  • Share this:
ব্ৰিটিছ প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনে (Britain PM Boris Johnson) বুধবাৰে কয় যে দেশখনত কৰোনা ভাইৰাছ (Coronavirus)ৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত ৯০ শতাংশ লোকে ভেকছিনৰ বুষ্টাৰ পালি (Booster Dose) গ্ৰহণ কৰা নাই। দেশৰ এটা টিকাকৰণ কেন্দ্ৰত উপস্থিত হোৱা প্ৰধানমন্ত্ৰী জনছনে লোকসকলক ভেকছিনটোৰ বুষ্টাৰ পালি গ্ৰহণ কৰিবলৈ আহ্বান জনায়৷ তেওঁ কয়, "বৰ্তমান আইচিইউত থকা দেশৰ বৃহৎ জনসংখ্যাৰ এটা অংশই ভেকছিনটোৰ বুষ্টাৰ পালি গ্ৰহণ কৰা নাই৷

প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে মধ্য ইংলেণ্ডৰ মিল্টন কিনেছত কয়, "মই চিকিৎসকসকলৰ সৈতে কথা পাতিছো, তেওঁলোকে কৈছে যে আইচিইউত বহু সংখ্যক লোক আছে যিয়ে ভেকছিনৰ তৃতীয় পালি গ্ৰহণ কৰা নাই।" কৰোনা ভাইৰাছৰ অমিক্ৰন প্ৰকাৰৰ বাবে যুক্তৰাজ্যত ৰেকৰ্ড কেছ পঞ্জীয়ন কৰা হৈছে। ইউৰোপত কৰোনা ভাইৰাছৰ ফলত প্ৰায় ১,৪৮,০২১ জন লোকে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে।

জনছনে কৈছিল যে এতিয়ালৈকে দেশৰ প্ৰায় ৩২.৫ মিলিয়ন লোকে বুষ্টাৰ পালি গ্ৰহণ কৰিছে। জনছনে ২.৪ মিলিয়ন লোকক আহ্বান জনাইছিল যিসকলে ৬ মাহৰ আগতে ভেকছিনৰ দুয়োটা পালি গ্ৰহণ কৰিছিল তেওঁলোকক বুষ্টাৰ পালিৰ বাবে আগবাঢ়ি আহিবলৈ আহ্বান জনাইছিল।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese

২৪ লাখ যোগ্য লোকৰ তৃতীয় পালি পোৱা নগ'ল
প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে এক আকলন অনুসৰি দেশত দুটা পালিৰ ভেকছিন প্ৰদান কৰা প্ৰায় ২.৪ মিলিয়ন যোগ্য লোকে এতিয়ালৈকে বুষ্টাৰ পালি গ্ৰহণ কৰা নাই আৰু নতুন বছৰৰ প্ৰাকমুহূৰ্তত সংবেদনশীলতাৰে আগবাঢ়ি অহা উচিত। জনছনে কৈছিল, "অমিক্ৰন প্ৰকাৰটো এটা প্ৰকৃত সমস্যা হৈ আছে। আপুনি চিকিৎসালয়ত ঘটনাবোৰ বাঢ়ি থকা দেখিছে।"
Published by:Kokil Sarma
First published: